W tym roku nie opłaca się robić ciast na Wielkanoc. Wszystko przez drożyznę

Niestety w tym roku dla sporej części gospodarstw domowych Wielkanoc będzie dość skromna ze względu na drożyznę w sklepach. Zdecydowanie z największym wydatkiem ma wiązać się przygotowanie domowych ciast. Produkty niezbędne do zrobienia świątecznych wypieków są bardzo drogie. Ile trzeba na nie wydać? Ceny zwalają z nóg.

Ciasto na Wielkanoc
Na przygotowanie ciasta wielkanocnego wydasz ogromną kwotę. Fot. Adobe Stock.
Reklama
ding ad-box placeholder

Wielkanoc. Na przygotowanie domowych ciast wydasz ogromną kwotę

Wielkimi krokami zbliża się Wielkanoc, która zawsze wiąże się dużymi wydatkami, niestety w tym roku będą to rekordowe kwoty. Z powodu utrzymującego się wysokiego poziomu inflacji w popularnych dyskontach i marketach nadal obowiązują wysokie ceny. Nic nie wskazuje na to, żeby do świąt drożyzna miała ustąpić, dlatego trzeba przygotować się na ogromne rachunki w sklepach.

Święta wielkanocne zawsze kojarzą się z tradycyjnymi ciastami, do których zaliczają się między innymi: babka cytrynowa, sernik i mazurek. Przygotowanie ich samemu będzie wiązało się ze znacznie wyższym wydatkiem niż rok temu. Podstawowe artykuły spożywcze nadal są bardzo drogie i przez to nie każdy będzie mógł sobie pozwolić na zrobienie kilku czy kilkunastu wypieków.

Ile wydasz na przygotowanie ciast na Wielkanoc?

Serwis dlahandlu.pl przekazał informacje dotyczące tego, ile może wynieść koszyk z zakupami potrzebnymi do przygotowania świątecznego ciasta. W jego skład weszły następujące artykuły spożywcze: masło, mąką pszenna, czekolada mleczna, cukier biały, jajka 10 szt. i mleko. Okazuje się, że każdy z tych wymienionych produktów oprócz masła, jest droższy niż w zeszłym roku.

Jak podaje serwis dlahandlu.pl obecnie za te produkty łącznie trzeba zapłacić 32,29 zł, natomiast w 2022 r. była to kwota znacznie niższa, wynosiła 24,14 zł. Jak widać, podwyżka to aż 8,15 zł, czyli 25 proc. więcej. Co ważne, portal wziął pod uwagę tylko kilka produktów, każde ciasto ma jednak inne składniki, co oznacza, że wydatek w niektórych przypadkach może być jeszcze większy.

Gdzie szukać promocji na produkty świąteczne? Znajdziesz je na Ding.pl!

Jeżeli nie chcesz przepłacać na produkty, które będą niezbędne do przygotowania nie tylko ciast wielkanocnych, ale również w wielu innych tradycyjnych potraw, to koniecznie odwiedź nasz serwis Ding.pl. Znajdziesz na nim wszystkie aktualne gazetki promocyjne, w których nie brakuje korzystnych rabatów pozwalających zaoszczędzisz trochę pieniędzy.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Artykuły

Blog

Reklama
ding ad-box placeholder

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Dino, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge
Ding website logoKorzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright by INTERIA.PL 1999-2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.
ding ad-box placeholder