Reklama
Niedziele handlowe

Niedziele i dni świąteczne z zakazem handlu

Sierpień 2022
p
w
ś
c
p
s
n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4

Niedziele handlowe w sierpniu 2022

1 lutego 2022 r. weszła w życie znowelizowana ustawa o zakazie sprzedaży w niedziele, która w znaczący sposób ograniczyła działalność handlowców. W każdy ostatni dzień tygodnia nie funkcjonuje już większość dyskontów, supermarketów czy marketów remontowo-budowlanych. Nie działają również placówki handlowe w galeriach. Zakupy można zrobić jedynie w niektórych prywatnych sklepach osiedlowych lub punktach sieci tj. Żabka czy Carrefour Express.

Niedziele handlowe w 2022 r.:

  • 30 stycznia
  • 10 kwietnia
  • 24 kwietnia
  • 26 czerwca
  • 28 sierpnia
  • 11 grudnia
  • 18 grudnia

Niedawno większość dyskontów tj. Biedronka, Lidl, Kaufland czy Intermarche, supermarketów (m.in. Auchan) i marketów remontowo-budowlanych (m.in. Leroy Merlin, Castorama) otwierało się w każdą niedzielę w różnych lokalizacjach na terenie naszego kraju. Dzięki temu konsumenci z całej Polski zyskali dodatkowy dzień na wybranie się do ulubionych sklepów i zrobienie najpotrzebniejszych zakupów.

Znane sieci handlowe otwierały swoje sklepy w niedziele dzięki temu, że w placówkach były dostępne usługi kurierskie/pocztowe. Dzięki temu rozwiązaniu można było w zupełnie legalny sposób omijać obowiązujący zakaz handlu i prowadzić sprzedaż w każdy ostatni dzień tygodnia. Rządzący widząc taki obrót wydarzeń postanowili znowelizować ustawę i w konsekwencji bardziej ją zaostrzyć.

Ustawa w nowej formie sprawiła, że już od lutego wszystkie do tej pory działające w niedziele dyskonty, supermarkety i markety remontowo-budowlane musiały się zamknąć. Spowodowane jest to tym, że obecnie handlowcy są zobowiązani do wykazywania co miesiąc minimum 40 proc. przychodów z usług pocztowych/kurierskich. Dla większości okazał się to warunek nie do spełnienia.

Handlowcy mimo zaostrzonych przepisów nadal próbują omijać zakaz sprzedaży w niedziele stosując inne sposoby, możemy do nich zaliczyć m.in. tworzenie przy placówkach czytelni i stref wypoczynkowych, jak również wypożyczalni sprzętów sportowych. Trzeba jednak wiedzieć, że na taki krok zdecydowała się na razie niewielka liczba sklepów i wszystko wskazuje na to, że w kolejnych miesiącach nie będzie ich przybywać na dużą skalę.

Reklama
Planujesz 14 sierpnia wybrać się na duże zakupy do dyskontu, supermarketu lub galerii handlowej i nie wiesz, czy w tym dniu obowiązuje zakaz sprzedaży? Koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem, w którym informujemy, czy najbliższa niedziela będzie handlowa oraz jakie sklepy mogą w tym terminie funkcjonować bez żadnych przeszkód.
Od kilku tygodni krążą podejrzenia, że sieć Biedronka uruchomi swoje sklepy w niedzielę. Na razie nie ma oficjalnych informacji, jednakże na swojej stronie opublikowała nietypowy regulamin. Są w nim zawarte szczegóły dotyczące wypożyczalni książek. Czy jest to furtka do otwarcia sklepów w niedziele niehandlowe?
Niedziela handlowa daje nam dodatkowy dzień w tygodniu na zrobienie potrzebnych zakupów. Niestety od czasu wprowadzenia w Polsce zakazu handlu mamy taką możliwość bardzo rzadko. Czy 7 sierpnia sklepy będą otwarte? Odpowiadamy.
Okazje tygodnia w BiedronceBiedronka
1 - 17 sie 2022
Gazetka Biedronka
Od czwartku w BiedronceBiedronka
11 - 17 sie 2022
Gazetka Biedronka
Okazje tygodnia w BiedronceBiedronka
8 - 20 sie 2022
Gazetka Biedronka
Rossmann - Mega! Przebija wszystko!Rossmann
2 - 15 sie 2022
Gazetka Rossmann
Lidl niezbędny i pomocny! Lidl
16 - 20 sie 2022
Gazetka Lidl
Lidl - powrót do szkołyLidl
25 lip - 27 sie 2022
Gazetka Lidl
Reklama

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Tesco, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge
LogoKorzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright by INTERIA.PL 1999-2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.