Reklama

Upadła znana sieć sklepów! Sąd wydał ostateczną decyzję

To już koniec znanej sieci handlowej Go Sport, która od kilku miesięcy zmagała się z ogromnymi problemami w związku z nałożeniem sankcji przez polski rząd na firmy powiązane z rosyjskimi oligarchami. Sąd właśnie wydał nieodwołalną decyzję. Popularne sklepy sportowe znikają z Polski i prawdopodobnie już nie wrócą na nasz rynek.
 Go Sport.
Upadłość Go Sport. Fot. Adobe Stock

Ostateczny upadek Go Sport. Sieć znika z Polski

Przypominamy, że w związku z napaścią zbrojną Rosji na Ukrainę, polski parlament wprowadził w życie ustawę dotyczącą sankcji na osoby i podmioty wspierające Federację Rosyjską. Za przygotowanie “czarnej listy” odpowiada Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, można na niej znaleźć m.in. znaną sieć handlową Go Sport powiązaną z rosyjskimi oligarchami, braćmi Fartuszniakowami i Aleksandrem Michałskim.

Polskie sankcje spowodowały bardzo poważne kłopoty wszystkim osobom i podmiotom znajdującym się na “czarnej liście” MSWiA. Aktywa Go Sportu zostały zamrożone, ponadto sieć nie mogła regulować żadnych zobowiązań finansowych m.in. względem zatrudnionych pracowników. Sklepy musiały się szybko zamknąć, natomiast w maju firma złożyła wniosek o upadłość. Wtedy nic nie wskazywało, aby sytuacja miała się odmienić na lepsze.

Kilka dni temu warszawski sąd wydał ostateczną decyzję o upadłości sieci Go Sport w naszym kraju. W najbliższym czasie firma będzie zajmować się sprzedażą swojego majątku, żeby nieco zniwelować straty finansowe poniesione w związku z sankcjami. Na ten moment nie znaleziono jeszcze nabywcy. Co ważne, istnieje duża szansa, że pracownicy odzyskają swoje wynagrodzenia.

Zamknięcie sklepów firmy Go Sport

W tym roku spotyka nas kolejne przykre wydarzenie związane z upadłością w branży handlowej. Dopiero, co pisaliśmy o sytuacji, jaka spotkała marki Orsay czy też Textil Market, a właśnie dowiedzieliśmy się, że musimy być przygotowani na całkowite zamknięcie sklepów sieci Go Sport Polska.

Poważne sankcje gospodarcze w marcu tego roku wpłynęły na żywot nie jednej firmy. Zamknięcie Go Sport nastąpiło 25 kwietnia 2022. Przyczyną jest trwająca wojna na Ukrainie zapoczątkowana bez powodu przez Rosję. Jako że marka ma związek właśnie z przedsiębiorcom pochodzącym z kraju agresora, w Polsce szybko podjęto kroki mające utrudnić życie sieci handlowej

Z powodu agresji Rosji firmy od dawna prowadzą różnego rodzaju bojkoty i nakładają sankcje. Więcej informacji:

Koniec sieci Go Sport. Sklepy w Polsce pokonane przez sankcje 

Na początku można było myśleć, że to tylko chwilowe zamknięcie sklepów Go Sport. Teraz okazuje się, że sprawa ma tragiczny finał, bo firma złożyła wniosek o upadłość. Sankcje z powodu agresji Rosji okazały się zbyt dotkliwe, a straty nie do odrobienia. Z nieoficjalnych danych wiadomo, że do sądu wpłynęło już pismo w tej sprawie.

W mediach coraz głośniej robi się o tym, że to koniec Go Sport Polska na rynku. Zarząd stracił możliwość regulowania zobowiązań i firma stała się nierentowna. Zwraca się uwagę na przyczyny, czyli powiązania z rosyjskimi braćmi Fartuszniakowami — Nikołajem i Władimirem — oraz z Aleksandrem Michałskim.

Klienci Go Sport Polska mogą być zawiedzeni

Niektórzy klienci Go Sport dowiedzieli się o całej sytuacji z dnia na dzień. Pracę straciło mnóstwo osób, aż 500 nie otrzymało wynagrodzenia za kwiecień, a do tego nie da się zwracać czy wymieniać zakupionych niedawno towarów. Nie działa nic, nawet handel online i to się już najpewniej nie zmieni.

Wniosek o upadłość został złożony po tym, jak marka Go Sport stracił nawet dostęp do własnych serwerów i internetu. Zapowiedziano również odcięcie firmy od prądu, co oznacza całkowite pozbawienie życia marki w jakiejkolwiek formie.

Chcesz więcej informacji dotyczących sieci sklepów na naszym rynku w Polsce? Zobacz gazetkę?

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Gazetki

Gazetki wybrane dla Ciebie

Wszystko dla małych marzycieli w Lidlu Lidl
18 lipca - 27 sierpnia 2022
Gazetka Lidl
Kakto - promocje na sierpień!Kakto.pl
1 - 31 sierpnia 2022
Gazetka Kakto.pl
AldiAldi
14 - 20 sierpnia 2022
Gazetka Aldi
Carrefour Tarnów - szalona 5-tka!Carrefour
16 - 28 sierpnia 2022
Gazetka Carrefour
Kiełbasa na grilla w Żabce Żabka
10 - 16 sierpnia 2022
Gazetka Żabka
Od oferty aż po montaż w Leroy Merlin Leroy Merlin
3 - 23 sierpnia 2022
Gazetka Leroy Merlin
Gazetki

Gazetki wybrane dla Ciebie

IKEA - Szafy 2022IKEA
1 sty - 31 gru 2022
Gazetka IKEA
IKEA - Sypialnie 2022IKEA
1 sty - 31 gru 2022
Gazetka IKEA
IKEA - Kuchnie 2022IKEA
1 sty - 31 gru 2022
Gazetka IKEA
IKEA - Łazienki 2022IKEA
1 sty - 31 gru 2022
Gazetka IKEA
Ogrody w CastoramieCastorama
7 mar - 31 gru 2022
Gazetka Castorama
Bramy i ogrodzenia - CastoramaCastorama
7 mar - 31 gru 2022
Gazetka Castorama
Artykuły

Blog

Reklama

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Tesco, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge
LogoKorzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright by INTERIA.PL 1999-2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.