Textil Market znika na dobre. Nie działa już nawet strona online!

Textil Market złożyło wniosek o upadłość i widzimy coraz poważniejsze skutki tej sytuacji. Zbliża się koniec znanego i taniego dyskontu. Wszystko przez ogromne straty firmy.

Textil Market
źródło: Textil Market Facebook
Reklama

Aktualizacja 10.05.2022

Textil Market zawiesiło już nawet stronę internetową

Interesuje cię, co modnego na wiosnę można znaleźć w Textil Market? Niestety nie sprawdzisz tego już na stronie online. Sieć szybko zabiera się za zamykanie działalności i zawiesiła nawet serwis. Gdy wejdziemy na popularny adres, zastaniemy tylko następujący komunikat: 

Texil Market
źródło: Textil Market

To skutek tego, że sieć przez rekordowe straty zamyka wszystkie sklepy w Polsce. Placówki stacjonarne pozostają jeszcze otwarte natomiast na próżno spodziewać się już nowych dostaw czy kolekcji. Każdy, kto uwielbia robić tam zakupy, teraz ma ostatnią szansę. Lada moment sieć na dobre zniknie.

TXM, czyli Textil Market w tarapatach

TXM znalazł się w poważnych kłopotach finansowych. Popularne dyskonty odzieżowe osiągają tak złe wyniki sprzedaży, że nie opłaca się w nie inwestować dalej. Zarząd złożył wniosek o upadłość 30 kwietnia. Czy to całkowity koniec tych sklepów? Na stronie głównej sieci przestały ukazywać się aktualne gazetki promocyjne, tak jakby nie chciano zachęcać już klientów do zakupów i nie proponowano im nowości, poza tym jednak wszystko działa a butiki w galeriach nadal funkcjonują.

Upadłość Spółki TXM spowodowana jest utratą płynności finansowej, na którą duży wpływ miała też pandemia koronawirusa. W tym momencie dokonywane są okresowe zmiany w umowach i zapisach związanych z zobowiązaniami bankowymi oraz działania nad wypracowaniem nowych zasad współpracy. Textilmarket prawdopodobnie całkowicie zniknie z Polski, nie wiadomo jednak kiedy dokładnie, po raz ostatni będziemy mogli zrobić tam zakupy.

TXM jest częścią grupy Redan S.A. do której należy również sieć Top Secret. TXM S.A. to jedna z największych grup dyskontów odzieżowych w Polce. Niestety okazuje się, że niskie ceny już nie wystarczą. Pomimo że firma przed wiele lat odnosiła sukcesy na rynku, aktualnie przestała być rentowna.

Czytaj także: Gdzie pojedziesz bez certyfikatu szczepionkowego COVID? Coraz więcej państw go nie wymaga!

Sieć TXM wcześniej już miała kłopoty

Osoby zainteresowane rozwojem sieci Textil Market dobrze wiedzą, że sieć wcześniej dawała już znaki, że biznes nie rozwija się, tak jak powinien. W 2019 zamknięto aż około 80 sklepów w całej Polsce, a do tego wszystkie za granicą. W roku 2021 sieć liczyło około 200 placówek. Niestety wraz z trwaniem pandemii sytuacja z dnia na dzień się pogarszała.

Aktualnie Texti Market zarzuca część winy za bankructwo państwu Polskiemu i braku odpowiedniej pomocy finansowej. W oficjalnym komunikacie napisano tak: Podstawowymi czynnikami leżącymi u podstawy decyzji zarządu były osiągane wyniki finansowe oraz sytuacja płynnościowa, zdeterminowane w trakcie ostatnich dwóch lat przez negatywny wpływ pandemii COVID-19, a jednocześnie brak wsparcia państwa dla TXM jako podmiotu bezdyskusyjnie dotkniętego skutkami pandemii.

Interesują cię promocje związane z modą? Sprawdzaj aktualne gazetki na Ding.pl!

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Artykuły

Blog

Reklama