Sprawa ze sklepem podzielonym dla zaszczepionych i niezaszczepionych została wyjaśniona!

Niedawno w internecie duże zainteresowanie zdobyło zdjęcie dwójki konsumentów, którzy są rozdzieleni metalowym płotem rzekomo w jednym z niemieckich sklepów. Głośną sprawą stały się też filmiki w markecie podzielonym długim ogrodzeniem. Okazało się, że materiały wcale nie pochodzą z tego kraju, takie obostrzenia obowiązują w innych państwach. Wreszcie cała sprawa została wyjaśniona. Dowiedz się więcej na ten temat!

Głośna sprawa z podziałem marketu dla zaszczepionych i niezaszczepionych została wyjaśniona!
Reklama

Zdjęcia i filmiki z ogrodzeniami dzielącymi zaszczepionych i niezaszczepionych w sklepach nie pochodzą z Niemiec

Jeszcze kilka dni temu w internecie dużo dyskutowano o zdjęciu, na którym widnieje dwójka konsumentów przedzielona metalowym płotem. Fotografia rzekomo została zrobiona w jednej z niemieckich galerii. Ponadto obrazek sugeruje podział między zaszczepionymi a nie zaszczepionymi, jaki miałby obowiązywać w tym państwie. W naszym kraju zrobiła się burza i sporo osób zaczęło obawiać się, że rządzący również niedługo wprowadzą tak restrykcyjne obostrzenia. Cała sprawa od początku wydawała się podejrzana i na szczęście wreszcie została wyjaśniona.

fot.twitter.com/Lukewearechange/

Okazuje się, że zdjęcie pary przedzielonej metalowym ogrodzeniem wcale nie pochodzi z Niemiec, tylko z Łotwy. Dziennikarze portalu fact-checkingowego Leadstories.com dowiedzieli się, że fotografia została zrobiona w centrum handlowym Alfa mieszczącym się w Rydze. Trzeba wiedzieć, że niektóre państwa decydują się na podział galerii na strefy dla zaszczepionych i niezaszczepionych. Niemcy jednak na razie takich obostrzeń nie wprowadziły.

W tym miejscu trzeba też wspomnieć o głośnych ostatnio filmikach, na których widać klientów pod dwóch stronach ogrodzenia w jakimś centrum handlowym. Tę sprawę znowu powiązano z Niemcami i okazało się, że również błędnie. Dziennikarze śledczy niemieckiego portalu Correctiv.org, wykazali, że wideo zostało zrobione w Rumunii, udało się to ustalić dzięki innym materiałom z tego samego miejsca (na banerach sklepowych widoczne są napisy w języku z tego kraju).

Czy wyjaśniona została kwestia metalowego ogrodzenia? Tak, okazuje się, że płot faktycznie oddziela dwie strefy w centrum handlowym, po jednej dostępne są wszystkie sklepy w galerii (tylko dla osób zaszczepionych), po drugiej mogą przebywać niezaszczepieni i korzystać ze sklepów spożywczych, które dają możliwość kupienia m.in. artykułów spożywczych, produktów do higieny czy chemii gospodarczej.

Czy w Polsce też zostaną wprowadzone podziały w sklepach dla zaszczepionych i niezaszczepionych?

Jest to mało prawdopodobne, ponieważ rządzący nie chcą wprowadzać ograniczeń, które restrykcyjnie podzielą zaszczepionych i niezaszczepionych. Obecnie w sklepach na terenie naszego kraju obowiązują limity: 1 klient na 15 m kw. Przypominamy też, że od 15 grudnia restauracje, bary, hotele, kina, teatry oraz obiekty sportowe i sakralne mogą mieć maksymalnie 30% obłożenia przez osoby bez certyfikatu covidovego.

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia! Sprawdź najlpsze promocje z gazetek!

Planujesz wybrać się na zakupy w celu zaopatrzenia się w artykuły spożywcze potrzebne do przygotowania świąt Bożego Narodzenia? Najpierw zajrzyj na nasz serwis Ding.pl, na którym dostępne są najnowsze gazetki promocyjne od znanych dyskontów, supermarketów i wielu innych sklepów! W tym tygodniu jedną z najlepszych ofert zniżkowych przygotowała sieć Intermarche, sprawdź szczegóły poniżej!

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Artykuły

Blog

Reklama