Reklama

Nowe obostrzenia od 15 grudnia. Zamkną się dyskoteki i obniżą limity w lokalach

Czwarta fala pandemii koronawirusa nie słabnie, nadal w naszym kraju utrzymują się duże liczby zakażeń i co najgorsze, zgonów. Ponadto pojawił się nowy wariant COVID-19, czyli Omicron, który może być jeszcze groźniejszy dla naszego zdrowia. Z tego względu rządzący zdecydowali się na wprowadzenie kolejnych restrykcji. Jakie obostrzenia zaczną obowiązywać od 15 grudnia? Dowiedz się!
Nowe obostrzenia wejdą w życie już 15 grudnia. Co się zmieni?

Nowe obostrzenia dla niezaszczepionych. Na jakie zmiany trzeba się przygotować?

Adam Niedzielski na dzisiejszej konferencji prasowej poinformował, że już niedługo pracodawcy będą mogli oczekiwać od pracowników wykazania wyniku darmowego testu na COVID-19. Prace nad tym projektem nadal trwają jednak minister zdrowia zapowiedział, że mają się wkrótce zakończyć i od razu wejść w życie. Prawdopodobnie nastąpi to jeszcze w tym miesiącu zaraz przed świętami Bożego Narodzenia.

Od 1 marca 2022 r. mają być obowiązkowe szczepienia dla wybranych grup pracowniczych, do których zaliczają się m.in. medycy, nauczyciele i służby mundurowe. Rządzący podkreślili, że jest to konieczne rozwiązanie ze względu na poważną sytuację pandemiczną i nową odmianę koronawirusa, czyli Omicron, która już prawdopodobnie pojawiła się w naszym kraju i w najbliższym czasie będzie zagrażać coraz większej liczbie osób.

Obostrzenia - rządzący zamykają dyskoteki, obniżają też limit osób w restauracjach i kinach

Już od 15 grudnia wejdą w życie nowe, zaostrzone restrykcje. Na co musimy się przygotować? Mają zostać zamknięte dyskoteki i kluby (nie będzie to jednak obowiązywać w Sylwestra i 1 stycznia). Oprócz tego obniży się limit osób do 30% w restauracjach, hotelach, teatrach, kinach (w tym przypadku wprowadzono też zakaz konsumpcji), obiektach sportowych i kościołach.

To jednak nie wszystkie restrykcje, jakie wprowadzili rządzący. Od 20 grudnia do 9 stycznia na terenie całego kraju będzie obowiązywać nauka zdalna zarówno w szkołach podstawowych, jak i średnich. Przedszkola i żłobki mają działać tak jak do tej pory. Wracają również ograniczenia w środkach transportu zbiorowego do 75%.

Czy w grudniu pojawią się kolejne obostrzenia w Polsce? Na ten moment nic nie wskazuje, żeby miało to nastąpić. Wydaje się, że w tym przypadku wszystko zależy od tego, czy czwarta fala pandemii będzie dalej się rozwijać. Jeżeli liczby zakażeń nadal będą tak duże w następnych tygodniach, wtedy z pewnością trzeba liczyć się z kolejnymi restrykcjami.

Najlepsze promocje na święta Bożego Narodzenia tylko w serwisie Ding.pl!

Szukasz korzystnych promocji na artykuły spożywcze, które będą potrzebne do przygotowania świąt Bożego Narodzenia? Nie masz pomysłów na prezenty pod choinkę dla rodziny i przyjaciół? Koniecznie odwiedź nasz serwis Ding.pl, codziennie pojawiają się na nim nowe gazetki z wyjątkowymi zniżkami od popularnych, dyskontów, supermarketów i wielu innych sklepów. W tym tygodniu jedną z najciekawszych ofert przygotowała sieć Intermarche! Szczegóły znajdziesz poniżej!

Kamil Dębski

Pisał artykuły zarówno dla małych serwisów tematycznych, jak i dużych portali informacyjnych. Cały czas rozwija swoje umiejętności w tworzeniu tekstów i nie boi się wyzwań. Jego największą pasją jest muzyka! Słucha różnych gatunków, lubi odkrywać nowe nagrania, jak i brzmienia z przełomu lat 80. i 90. Ponadto kolekcjonuje winyle. W lato jeździ na festiwale muzyczne. Na co dzień jest osobą energiczną i towarzyską.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Gazetki

Gazetki wybrane dla Ciebie

Od czwartku w Lidlu!     Lidl
13 - 18 stycznia 2022
Gazetka Lidl
Leroy Merlin - łazienka pod kluczLeroy Merlin
29 grudnia 2021 - 18 stycznia 2022
Gazetka Leroy Merlin
Zakupy po twojemu w POLOmarket POLOmarket
12 - 19 stycznia 2022
Gazetka POLOmarket
Od czwartku w KauflandzieKaufland
13 - 19 stycznia 2022
Gazetka Kaufland
Przygotuj się do szkoły - Katalog LidlLidl
17 - 22 stycznia 2022
Gazetka Lidl
Intermarche Super i dużo okazjiIntermarche Super
18 - 25 stycznia 2022
Gazetka Intermarche Super
Od czwartku w Lidlu!     Lidl
13 - 18 sty 2022
Gazetka Lidl
Od czwartku w BiedronceBiedronka
13 - 20 sty 2022
Gazetka Biedronka
Okazje tygodnia w BiedronceBiedronka
3 - 19 sty 2022
Gazetka Biedronka
Okazje tygodnia w BiedronceBiedronka
10 - 26 sty 2022
Gazetka Biedronka
Wege oferta LidlaLidl
3 - 30 sty 2022
Gazetka Lidl
Przygotuj się do szkoły - Katalog LidlLidl
17 - 22 sty 2022
Gazetka Lidl
Reklama

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Tesco, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge
LogoKorzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright by INTERIA.PL 1999-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.