Ostrzeżenie: Korzystanie z Thermomixa może być groźne dla zdrowia!

Thermomix jest jednym z najpopularniejszych robotów kuchennych na naszym rynku i z roku na rok kupuje go coraz więcej polskich konsumentów. Każdy posiadacz tego urządzenia powinien zapoznać się z najnowszym komunikatem producenta Vorwerk, w którym informuje, że korzystanie ze sprzętów w niektórych przypadkach może być niebezpieczne. Wszystkie szczegóły dotyczące tej sprawy znajdziesz w naszym artykule.

Thermomix.
Thermomix może być niebezpieczny! Fot. Adobe Stock.
Reklama

Thermomix może zrobić krzywdę? Producent ostrzega!

Vorwerk na swojej stronie internetowej poinformował swoich klientów, że urządzenia Thermomix mogą być niebezpieczne. Musimy przyznać, że komunikat producenta jest bardzo niepokojący. “Zaobserwowaliśmy na rynku kilka przypadków, w których pojawił się problem podczas korzystania z urządzenia Thermomix®. Dlatego 23 sierpnia 2022 r. postanowiliśmy wydać – jako działanie zapobiegawcze – dobrowolne ostrzeżenie dotyczące tego problemu, który mógłby potencjalnie wystąpić”.

Thermomix - w jakich sytuacjach urządzenie może być niebezpieczne?

Przedstawiciele firmy Vorwerk w szczegółowy sposób przeanalizowali wszystkie niebezpieczeństwa, jakie mogą się pojawić podczas korzystania z Thermomixa i poinformowali o nich użytkowników. Postanowiliśmy, że wskażemy je w naszym artykule. Jeżeli używasz na co dzień tego sprzętu to koniecznie zapoznaj się poniższymi komunikatami i zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich.

Komunikat 1: "Kiedy do urządzenia Thermomix TM6 włożona jest standardowa miarka, przylega ona szczelnie do pokrywy. Fakt, że miarka jest mocno włożona, zabezpiecza ją przed wypadnięciem przy zdejmowaniu pokrywy naczynia miksującego. Miarka TM6 jest skonstruowana tak, aby podczas gotowania lub duszenia z naczynia miksującego przy krawędziach mogła wydostawać się wystarczająca ilość pary".

Komunikat 2: "Podczas procesu gotowania lub przygotowywania określonych przepisów składniki mogą podnosić się pod wierzch, zagęszczać się i uniemożliwiać parze wydostawanie się z naczynia. W rezultacie, w niezwykle rzadkich przypadkach w naczyniu miksującym podczas gotowania lub duszenia (albo podgrzewania w temperaturze 95 st. C i wyższej) może wzrosnąć ciśnienie, co z kolei może doprowadzić do nagłego i niekontrolowanego wycieku gorącej potrawy, który w pojedynczych przypadkach może spowodować oparzenia".

Komunikat 3: "Należy pamiętać, że prawdopodobieństwo przelania się lub niekontrolowanego wypryśnięcia gotowanych składników jest znacząco wyższe, jeżeli maksymalny, dopuszczalny poziom napełnienia naczynia miksującego, zalecany w instrukcji obsługi, zaznaczony również wewnątrz naczynia miksującego, zostanie przekroczony".

W oświadczeniu Vorwerk można znaleźć również bardzo cenną radę dla użytkowników Thermomixa: “W przypadku gotowania (duszenia) w temperaturze 95°C lub wyższej, zamiast miarki TM6 należy zawsze używać koszyczka.  Koszyczek spoczywa luźno na górze naczynia, przepuszcza parę, a także zapobiega rozpryskiwaniu potrawy z naczynia miksującego. Jest to proste, lecz niezbędne działanie, które praktycznie nie będzie mieć żadnego wpływu na doświadczenie kulinarne, a które może zapobiec wystąpieniu potencjalnego problemu”.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Artykuły

Blog

Reklama