Omijanie zakazu handlu dalej możliwe. Przedsiębiorcy poczuli ulgę?

Zaostrzenie zakazu handlu miało się odbyć dzięki specjalnej uchwale, ta niestety nie zyskała aprobaty w Sejmie. Przynajmniej do jesieni omijanie zasad nadal będzie możliwe. Przedsiębiorcy zapewne odetchną, a co z zagorzałymi przeciwnikami takich praktyk? Czy w tym czasie otworzą się nowe sklepowe placówki pocztowe, które rozwścieczą pracowników branży?

Zakaz handlu w niedziele nie zostanie zaostrzony.
Reklama
ding ad-box placeholder

Zakaz handlu jednak nie będzie zaostrzony?

Projekt nowelizacji ustawy, która miałaby pozwolić zaostrzyć zakaz handlu w niedzielę, został w Sejmie odłożony na dalszy plan. Według wielu przewidywań brakuje chętnych, którzy zmierzą się z oczekiwaniami podzielonego społeczeństwa. Sondaże mówią jasno, że ilość osób przeciwnych otwieraniu sklepów jako placówki pocztowe, a tych, którzy popierają to zjawisko, jest prawie taka sama. Do tego dochodzi jeszcze sytuacja związana z pandemią, która zwiększa tolerancje na wszystko, co sprawi, że ruch w marketach będzie mniejszy.

Dokładnie wczoraj 11 sierpnia odbyło się posiedzenie Sejmu, na którym posłowie mogli zająć się ustawą zaostrzenia zakazu handlu, jednak się nie zajęli. Chodzi oczywiście głównie o uszczelnienie przepisów, które uniemożliwią otwierania marketów w niedzielę, pod przykrywką pracy jako placówka pocztowa. Na taką praktykę decyduje się coraz więcej sieci i nic w tym dziwnego. Zyski same się nie zrobią, a jeżeli bez żadnych konsekwencji można działać, to czemu nie?

Ci, którzy liczyli na jakieś zmiany, mogą poczuć się zawiedzeni. Kolejne posiedzenie odbędzie się dopiero w połowie września, a to oznacza, że co najmniej do tego czasu, wszystko będzie prosperowało jak dotychczas. Zmiany przepisów spodziewać się można najwcześniej na jesień.

Jakie są wyjątki w kwestii zakazu handlu?

Od zakazu handlu istnieje aż 32 wyjątków, a tylko 5 z nich ma zostać zmodyfikowana. Na ten moment nadal działać mogą m.in. apteki, placówki pocztowe, restauracje i wszelkie punkty gastronomiczne. W praktyce okazuje się, że na zakupy zapraszają klientów nawet przedstawiciele sieci Biedronka. Od momentu, kiedy sklepy zdecydowały się na współpracę z Pocztą Polską, wszystko stało się łatwiejsze, i zamiast kupować drożej np. w Żabce, niektórym udaje się wybrać do ulubionego dyskontu.

Na otwarcie swoich placówek nie tylko w niedziele handlowe zdecydowały się w ostatnim czasie m.in. sieci Polomarket, Topaz, Carrefour Express, Bricomarche, Delikatesy Centrum, ABC czy Groszek. Wiadomo też, że ponad 200 salonów Biedronka omija zakaz. Nie muszą się nim martwić mieszkańcy m.in. takich miast jak: Kraków, Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Karpacz, Koszalin, Łódź, Warszawa, Olsztyn, wiele turystycznych nadmorskich i górskich miejscowości oraz małych miasteczek.

Kiedy jest niedziela handlowa?

Najbliższa niedziela handlowa wypada dopiero na koniec tego miesiąca, czyli 29 sierpnia. To wtedy wszyscy będą mogli handlować, bez jakichkolwiek uwag i pretensji. Odetchną ci, który uwielbiają kursować po galeriach handlowych w weekendy i nie starcza im czasu, na takie zajęcie w środku tygodnia. Jeżeli planujecie duże i poważne zakupy, warto wykorzystać ten dzień. Następne czekają nas dopiero w grudniu… tuż przed świętami.

Idziesz na zakupy? Sprawdź aktualne gazetki promocyjne na Ding.pl. Dodatkowo na naszych blogu dostarczamy zawsze świeże i ciekawe treści związane ze światem handlu i superokazji. Bądź z nami na bieżąco!

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Artykuły

Blog

Reklama
ding ad-box placeholder

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Dino, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge
Ding website logoKorzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright by INTERIA.PL 1999-2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.
ding ad-box placeholder