Obi - wszystkie sklepy będą działać w niedziele niehandlowe!

Obi jest kolejną siecią sklepów budowlano-remontowych, która zdecydowała się na ominięcie zakazu handlu w niedziele. Wcześniej zrobiły to już inne tego typu markety, do których zaliczają się między innymi Castorama i Leroy Merlin. W tym przypadku prowadzenie sprzedaży w każdy ostatni dzień tygodnia będzie możliwe dzięki usługom kurierskim.

Obi omija zakaz handlu i otwiera swoje sklepy w niedziele!
Reklama

Obi - wszystkie sklepy będą działać już od niedzieli 5 grudnia

Niedawno Leroy Merlin i Castorama zdecydowały się wprowadzić usługi pocztowe do swoich sklepów i dzięki temu zyskały możliwość prowadzenia sprzedaży w każdy ostatni dzień tygodnia. Kwestią czasu było tylko podjęcie takiego kroku przez równie silną na naszym rynku sieć sklepów budowlano-remontowych Obi. Wreszcie można już ogłosić to oficjalnie, jej wszystkie sklepy na terenie naszego kraju będą czynne w niedziele niehandlowe.

Obi podobnie, jak Leroy Merlin czy Castorama, ale również popularne dyskonty i supermarkety, zdecydowało się wprowadzić usługi kurierskie do swoich sklepów. Dzięki temu w sposób legalny może ominąć obowiązujący zakaz handlu w niedziele i normalnie prowadzić sprzedaż swoich produktów. Już od 5 grudnia wszystkie placówki tej sieci (jest ich łącznie 59 w Polsce) będą mogły funkcjonować bez żadnych przeszkód.

Obi - sklepy sieci będą otwarte w niedziele niehandlowe tylko do końca stycznia 2022 r.

W tym miejscu chcemy poinformować, że Obi, ale również większość innych sklepów będzie działać w niedziele niehandlowe prawdopodobnie tylko do końca stycznia 2022 r. Dlaczego? Powodem jest to, że od 1 lutego zacznie obowiązywać zaostrzona ustawa o zakazie handlu, w której jeden zapis przekreśli możliwość prowadzenia sprzedaży w każdy ostatni dzień tygodnia. Chodzi o to, że sklepy będą musiały co miesiąc wykazywać przychody w wysokości minimum 40% za usługi kurierskie lub pocztowe. Zwłaszcza dla dużych marketów okaże się to po prostu niemożliwe, ponieważ zyski z tych działalności są znikome.

Obi - poznaj najlepsze promocje z nowej gazetki!

Zachęcamy do zapoznania się z najnowszą gazetką promocyjną od sieci Obi. W szczególności polecamy zniżki na dekoracje świąteczne, w niskich cenach sprzedawane są m.in. zestawy bombek na choinki, lampki świecące, sztuczne drzewka ozdobne, figurki skrzatów czy wianki. Przy niektórych produktach występują naprawdę duże rabaty, dzięki którym można zaoszczędzić nawet kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych. Więcej szczegółów poniżej!

Warto sprawdzić też ofertę świąteczną od Leroy Merlin!

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Artykuły

Blog

Reklama