Nowość dla fanów kryminalistyki w Empik! Wielka premiera "Morderca z pikiety”. Czy jest jakaś promocja?

Empik chwali się nowością książkową, to "Morderca z pikiety” reportażysty Arkadiusza Lorenca. Premiera miała miejsce 30 maja, historii, które opisał autor, można równocześnie wysłuchać w formacie serialu audio i przeczytać jako e-book oraz tradycyjnie. Po raz pierwszy w trzech wymiarach jednocześnie!

Premiera książki Morderca z Pikiety
źródło: Empik
Reklama

Nowość w Empik, czyli reportaż "Morderca z pikiety”

Nowość trafiła na półki Empiku 30 maja. Autorem reportażu "Morderca z pikiety” jest Arkadiusz Lorenc i przedstawia w niej największą, niewyjaśnioną serię zbrodni na homoseksualistach w polskiej kryminalistyce. Wszystko dotyczy wydarzeń mających miejsce w Łodzi w latach 1988 - 1993 r. Z tymi tragicznymi, jednakże ważnymi historiami można się zapoznać na różne sposoby, m.in. kupując powieść w formie tradycyjnej. Inną możliwością jest skorzystanie z e-booka oraz formy audio serialu.

Empik zaznacza, że to pierwszy reportaż wydany przez Empik Go, dostępny zarówno w wersji papierowej, elektronicznej, jak i w formie reportażu audio, którego odcinki będą dostępne w aplikacji Empik Go!

O czym dokładnie opowiada Arkadiusz Lorenc w książce "Morderca z pikiety”?

W książce uda się znaleźć polskie, prawdziwe historie z lat 50. XX wieku. Wyjawiane są sposoby życia osób LGBT w tamtych czasach, aż po okres transformacji. Historia zaczyna się, gdy 19 września 1988 roku zostaje zamordowany Stefan W., szybko wychodzi na jaw, że był gejem. Milicjanci początkowo nie przywiązują do tej informacji większej wagi, z czasem jednak okazuje się ona kluczowa dla śledztwa... Zabójstwo Stefana to pierwsza z serii siedmiu brutalnych zbrodni popełnionych w Łodzi i jej okolicach w latach 1988-1993. Arkadiusz Lorenc, by odtworzyć te morderstwa, sięga do policyjnych akt, jednocześnie przybliżając czytelnikom kontekst społeczno-historyczny okresu transformacji. Przede wszystkim jednak szuka odpowiedzi na pytanie, dlaczego Roman do dziś pozostaje nieuchwytny? Czy ma to związek z tym, jak władze PRL, a później rodzącej się III RP, traktowały homoseksualistów?

autor reportażu 
autor reportażu "Morderca z pikiety” czyli Arkadiusz Lorenc

Ile zapłacimy za książkę "Morderca z pikiety”? Czy jest szansa na promocję?

"Morderca z pikiety” można dostać w ramach atrakcyjnej promocji jedynie przy wyborze e-booka. Jego cena na stronie internetowej Empik wynosi teraz 26,90 zł zamiast 34,90 zł. To aż 22% taniej!

Reportaż kupimy aktualnie wyłącznie w Empiku. Za tradycyjną książkę trzeba zapłacić 39,99 zł, pod warunkiem, że zamówimy online. Do tego należy doliczyć przesyłkę (w przypadku InPost wynosi 12,90 zł). Inną kwotę możemy zobaczyć w salonach stacjonarnych.

Historię w formie audio można odkryć w Empik Go, wykupując wcześniej abonament. Najmniej ile za miesiąc można zapłacić 24,99 zł, cena różni się od rodzaju usługi, którą wybierzemy. (Go mini, Go Max, Go Max+Music). Serial pozwala usłyszeć rozmówców autora, bez których ta książka by nie powstała. Lorenc przepytuje prowadzących sprawy zabójstw policjantów, funkcjonariuszy tak zwanego łódzkiego Archiwum X, gdzie ostatecznie trafiła ta nierozwiązana dotąd sprawa, ale też dalszych i bliższych znajomych ofiar, działaczy gejowskich pamiętających Łódź lat 90. I ciągle zadaje pytanie – dlaczego ci mężczyźni zginęli?

Interesują cię produkty Empik? Zobacz aktualne katalogi!

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Artykuły

Blog

Reklama