Majonez Winiary sprzedawany jest w horrendalnej cenie. Klienci są oburzeni!

Od wielu miesięcy informujemy na łamach naszego serwisu o rosnących cenach różnych artykułów spożywczych. Niedawno przekazywaliśmy wieści dotyczące ogromnych podwyżek, jakie występują przy wielu warzywach. Teraz bardzo głośnym tematem są rekordowe ceny majonezu Winiary. Koszt dużego słoika tego produktu wręcz zwala z nóg. Dowiedz się więcej.

Majonez
Majonez Winiary bardzo podrożał. Dlaczego? Fot. Adobe Stock.
Reklama
ding ad-box placeholder

Za majonez Winiary trzeba zapłacić rekordową kwotę

Ekonomista Rafał Mundry na swoim profilu w serwisie Twitter niedawno opublikował zdjęcie majonezu Winiary, przy którym widniała cena około 16 zł. Tak wysoki koszt dotyczył dużego słoika o pojemności 800 ml. Mundry poinformował też, że rok temu dokładnie ten sam produkt kosztował o połowę mniej, czyli 8 zł. Co ważne, zdjęcie zostało zrobione w sklepie sieci Biedronka. 

Post ekonomisty wzbudził oburzenie w internecie, nie ma w tym jednak nic dziwnego, ponieważ idzie Wielkanoc, a kolejny podstawowy produkt bardzo podrożał. Oznacza to, że zakupy świąteczne prawdopodobnie wyniosą nas znacznie więcej niż w zeszłym roku i wiele gospodarstw domowych nie będzie mogła sobie pozwolić na ogromne wydatki. Niestety wszystko wskazuje na to, że w przypadku wysokich cen sprawdzi się najgorszy scenariusz.

Wysokie ceny majonezu. Winiary skomentowało sprawę

Wyżej omówiony przykład, jak tłumaczą przedstawiciele Winiary, dotyczy majonezu z oferty sezonowej i jest dedykowany tylko sieci sklepów Biedronka. Biuro prasowe firmy skomentowało tę kwestię dla serwisu portalspozywczy.pl w następujący sposób: "Produkty w takiej ofercie są każdorazowo tworzone na życzenie i według preferencji klienta biznesowego, dlatego mogą być dostępne w różnych pojemnościach, takich jak przytoczone 800, 820 czy 900 ml. Zmienne pojemności w ubiegłych latach wynikają z zapotrzebowania poszczególnych sieci handlowych i nie są częścią standardowej oferty marki – na rynku w stałej ofercie były i są dostępne warianty Majonezu Dekoracyjnego Winiary w pojemnościach: 250 ml, 300 ml, 400 ml, 700 ml. Dodatkowo, w sieci sklepów Biedronka całorocznie dostępna jest wersja 500 ml".

Czy Winiary odniosło się do kwestii rekordowej ceny majonezu? Tak, w oświadczeniu przesłanym do serwisu dlahandlu.pl, biuro prasowe firmy tłumaczy tę sprawę w ten sposób: “W związku z inflacją – podwyżki cen w kategorii majonezów były nieuniknione i objęły wszystkie marki dostępne na rynku. Dbając o utrzymanie najwyższej jakości naszych produktów, my również byliśmy zmuszeni podnieść ceny. Jako producent nie mamy jednak wpływu na końcową cenę widoczną dla konsumenta przy półce sklepowej”.

Gdzie szukać promocji na majonez?

Mimo iż, ceny majonezu bardzo wzrosły, to w wielu dyskontach, supermarketach czy mniejszych sklepikach regularnie dostępne są promocje na te artykuły. Jak znaleźć korzystne promocje w szybki i prosty sposób? Wystarczy, że wejdziesz na nasz serwis Ding.pl i wpiszesz w wyszukiwarkę frazę: majonez, po chwili pojawią się najciekawsze okazje cenowe z najnowszych gazetek promocyjnych. Przekonaj się, gdzie zapłacisz najmniej.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Artykuły

Blog

Reklama
ding ad-box placeholder

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Dino, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge
Ding website logoKorzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright by INTERIA.PL 1999-2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.
ding ad-box placeholder