Leroy Merlin nie, ale OBI już tak! Jest decyzja o wycofaniu się z Rosji!

Rosjanie nie zrobią już zakupów w OBI. Podjęto stanowczą decyzję, o wycofaniu sklepów z tego kraju. Czy znów ustawią się kolejki jak pod IKEA? Tak może się zdarzyć, ale to nie jest teraz ważne, cel przyświeca jeden, jak najbardziej uprzykrzyć życie obywatelom Rosji i zmotywować ich do buntu przeciwko wojnie.

OBI zamyka sklepy w Rosji.
źródło: Adobe Stock
Reklama
ding ad-box placeholder

OBI nie otworzy się dla Rosjan

Lepiej późno niż wcale, można by rzecz, patrząc na działania sieci OBI. Ta podjęła ostateczną decyzję o wycofaniu swoich sklepów z Rosji. Jest to gest sprzeciwu wobec wojny toczącej się na Ukrainie. Na taki sam zdecydowało się już wcześniej wiele znanych marek m.in. McDonald’s, IKEA, Coca-Cola czy LPP. Ich pełną listę możecie znaleźć w linku poniżej.

Czytaj także: Znane sieci zamykają sklepy w Rosji. Powodem wojna na Ukrainie i sprzeciw [LISTA]

OBI zamyka sklepy w Rosji, twierdząc, że działania wojsk Putina nie pasują do wartości, z którymi utożsamia się sieć. Klienci zachodnich krajów patrzą na takie postawy z podziwem, tym samym bojkotując tych, którzy z jakichś powodów uważają, że nie należy mieszać się w sprawy polityczne. Z tamtejszego rynku nie zamierzają wychodzić m.in. Nestle, Leroy Merlin czy Oriflame, wiele z nich wręcz przeciwnie, stawia na rozwój i zamierza zapełnić lukę po nieobecnej konkurencji.

Czy któraś ze wspomnianych marek zmieni zdanie? Tego nie wiadomo, ale znając dynamikę całej sytuacji, wszystko może się zdarzyć. W poniedziałek, 21 marca wojska rosyjskie zbombardowały jeden ze sklepów Leroy Merlin w Kijowie. Można się zastanawiać, czy ta agresja nie skłoni jednak do refleksji właścicieli francuskiej firmy.

OBI nie przystaje na wyjątki

OBI poinformowało o zamknięciu dosłownie każdej placówki w Rosji. To ważne, bo jak wiadomo, niektóre marki zaprzestały działań tylko częściowo i nadal pojawiają się głosy, że kilka lokalów teoretycznie nieobecnych marek, nadal działa. Często tak jest, jeśli wybrane punkty należą do niezależnych partnerów. To można zaobserwować m.in. w przypadku Nike. Zamknięto około 6 sklepów, a to nie wszystkie w tym państwie.

Ostateczne zamknięcie wszystkich sklepów OBI w Rosji to pozbawienie tamtejszych obywateli dostępu do 27 obiektów handlowych. Klienci znali produkty firmy od 2002 roku, więc to sporo czasu, by się przyzwyczaić. Gdy decyzję o wycofaniu podjęła IKEA, wszyscy masowo ruszyli na ostatnie zakupy, w tym przypadku sytuacja może się powtórzyć.

Interesują cię promocje w OBI? Zachęcamy do sprawdzenia gazetki!

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Artykuły

Blog

Reklama
ding ad-box placeholder

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Dino, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge
Ding website logoKorzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright by INTERIA.PL 1999-2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.