Jak odwołać się od mandatu za parkowanie pod Lidlem lub innymi sklepami?

Niestety coraz więcej klientów sieci tj. Lidl czy Biedronka dostaje nieuzasadnione mandaty za parkowanie pod sklepami, mimo iż wcześniej kupili bilet w parkometrze. Jeżeli kara finansowa została na ciebie nałożona niesprawiedliwe, to warto się odwołać. W naszym artykule znajdziesz informacje, jak można to zrobić w szybki i prosty sposób. Przeczytaj!

Mandat za parkowanie.
Jak się odwołać od mandatu za parkowanie pod Lidlem? Fot. Adobe Stock.
Reklama

Klienci sieci Lidl i innych sklepów dostają coraz częściej mandaty za parkowanie!

Niesłuszne mandaty za parkowanie pod Lidlem i innymi sklepami to bardzo poważny problem, który nadal nie został do końca rozwiązany przez popularne sieci. Co ciekawe, całą sprawą zajął się nawet Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, w zeszłym roku nałożył surową karę finansową na firmę TD System, która zarządzała parkingami przy dyskontach sieci tj. Aldi czy Biedronka. UOKiK wykrył, że występują nieprawidłowości w przyznawaniu reklamacji zgłaszanych przez niesprawiedliwie potraktowanych konsumentów.

Mandat za parkowanie pod Lidlem lub innym dyskontem. Jak się odwołać?

Jeżeli niedawno robiłeś zakupy w Lidlu lub innym sklepie i później dostałeś mandat za parkowanie, mimo iż wcześniej został kupiony bilet w parkometrze, to trzeba koniecznie się odwołać. Musisz wiedzieć, że masz na niewiele czasu, maksymalnie 7 dni od otrzymania mandatu. Po przekroczeniu tego czasu nie będzie już takiej możliwości i zostaniesz zmuszony do zapłaty nałożonej kary finansowej.

Pamiętaj, że niesprawiedliwy mandat należy udowodnić najlepiej poprzez zrobienie zdjęć potwierdzających posiadanie biletu z parkometru w samochodzie. Później trzeba sporządzić pismo, w którym należy się odwołać od kary finansowej i co ważne, dołączyć wszystkie dowody, które świadczą o twojej racji. Tylko w ten sposób można wykazać, że mandat został niesłusznie przyznany.

Jak napisać odwołanie w sprawie niesłusznego mandatu za parkowanie?

Wiele osób bardzo szybko zniechęca się do sporządzenia odwołania za mandat za parkowanie, ponieważ wydaje się im, że to skomplikowany proces wymagający poświęcenia dużej ilości czasu. To nieprawda! Poniżej wskazaliśmy wszystkie potrzebne elementy, które powinno zawierać tego typu pismo. Sprawdź i przekonaj się, że załatwienie tej sprawy nie sprawi ci żadnych kłopotów.

Mandat za parkowanie pod Lidlem lub innym sklepem. Co musi zawierać odwołanie? 

  • datę wystawienia wezwania, 
  • sygnaturę wezwania i nazwę organu, który je wystawił
  • twoje dane,
  • markę i numer rejestracyjny pojazdu,
  • konkretna argumentacja tłumacząca, dlaczego mandat został niesłusznie przyznany.

Ważne - po przygotowaniu odwołania w formie pisemnej i dołączeniu niezbędnych dowodów o niewinności i niesprawiedliwie wymierzonej karze finansowej, należy wszystko wysłać do organu, który nałożył mandat. Co ważne, masz na to 7 dni, dlatego lepiej na poczcie wybrać przesyłkę priorytetową.

Przeczytaj także:

Kaufland wydłuża godziny otwarcia sklepów! Część dyskontów będzie działać do 23:00! [LISTA]

Dino otworzyło 162 sklepy w 180 dni

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Artykuły

Blog

Reklama