Jajka z Biedronki muszą zniknąć ze sklepów. Mogą być szkodliwe!

Główny Inspektorat Sanitarny znowu poinformował o szkodliwych produktach dla zdrowia. Tym razem chodzi o bardzo popularne artykuły spożywcze, które codziennie kupuje większość konsumentów. Okazuje się, że niektóre partie jajek z Biedronki muszą zostać jak najszybciej wycofane z dyskontów, ponieważ zawierają niebezpieczną substancję. Dowiedz się więcej na ten temat!

Jajka z Biedronki zawierają szkodliwą substancję. Na jakie partie trzeba uważać?
Reklama

Jajka z Biedronki mogą być groźne dla zdrowia! Niektóre partie zawierają szkodliwą substancję!

W ostatnim czasie na naszym serwisie opublikowaliśmy kilka ostrzeżeń Głównego Inspektoratu Sanitarnego dotyczących różnych produktów szkodliwych dla zdrowia konsumentów. Niestety na oficjalnej stronie GIS pojawiły się kolejne dwa niepokojące komunikaty, możemy w nich przeczytać, że niektóre partie jajek sprzedawane w dyskontach sieci Biedronka i nie tylko, zawierają niebezpieczną substancję.

Na jakie produkty trzeba uważać? Zaliczają się do nich artykuły: Moja kurka polskie jaja z chowu na wolnym wybiegu (OVOVITA A.) i jaja kurze z chowu klatkowego (Ferma Drobiu Andrzej Żmuda, Bogusława Żmuda). W tym miejscu trzeba jednak podkreślić, że groźne dla zdrowia są tylko i wyłącznie niektóre partie artykułów zawierające niebezpieczną dla zdrowia substancję.

Główny Inspektorat Sanitarny podczas niedawnej kontroli w sklepach wykrył obecność pałeczek Salmonella Enteritidis na powierzchni skorupek jajek z niektórych partii od producentów, których wymieniliśmy w poprzednim akapicie. Zjedzenie trefnych artykułów może nieść za sobą duże problemy zdrowotne i w konsekwencji skończyć się wizytą w placówce medycznej.

Szkodliwe jajka z Biedronki - sprawdź szczegółowe dane o niebezpiecznych produktach!

Na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego znajdziemy wszystkie szczegółowe informacje dotyczące groźnych dla zdrowia partii jajek. Zapoznaliśmy się ze wszystkimi danymi od GIS i postanowiliśmy, że wskażemy je specjalnie dla was w tabelce. Dzięki temu będziecie wiedzieć, jakich produktów unikać podczas zakupów oraz czy nie macie niebezpiecznych artykułów w lodówce! 

Nazwa produktu:

Numer partii:

Kod na skorupkach jaj:

Moja kurka polskie jaja z chowu na wolnym wybiegu Klasa A, rozm. L

POW12 20.11

1PL 10161326

jaja kurze z chowu klatkowego klasa M (Ferma Drobiu Andrzej Żmuda, Bogusława Żmuda)

25.10.2021

3 PL 04141303

Ważne - wszystkie trefne partie jajek są już wycofywane z dyskontów sieci Biedronka i innych sklepów. Cały proces w szczegółowy sposób kontroluje Główny Inspektorat Sanitarny.

Sprawdź też najnowsze promocje z gazetki promocyjnej od Intermarche. W sklepach tej sieci trwa Tydzień Francuski!

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Artykuły

Blog

Reklama