• Logo
  • Warszawaul. Mazowiecka

E.Leclerc wycofa żywe karpie ze sprzedaży? Organizacje prozwierzęce protestują

Organizacje zajmujące się ochroną praw zwierząt wydały specjalny komunikat do E.Leclerc z prośbą o wycofanie ze sprzedaży żywych karpi we wszystkich sklepach tej sieci. Tego typu inicjatywy w przypadku innych popularnych supermarketów zwykle kończyły się powodzeniem. Jaką decyzję podejmie E.Leclerc?

Jak na protesty odpowiedział E.Leclerc?

Za protest dotyczący sprzedaży żywych karpii w sklepach E.Leclerc odpowiadają cztery organizacje: Fundacja Alberta Schweitzera, Stowarzyszenie Otwarte Klatki, Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva! i Compassion Polska. Hasło tej kampani brzmi następująco: "Święta - czas miłości... i cierpienia. Nie sprzedawaj żywych karpi, E.Leclerc!".

Kampania przeciw torturowaniu karpi w supermarketach E.Leclerc ruszyła we wtorek 8 grudnia. Czy przyniosła już jakieś skutki? Portal Wirtualnemedia.pl wraz z przedstawicielami trzech organizacji prozwierzęcych skontaktowała się z E.Leclerc w celu wyjaśnienia tej sprawy. Sieć odpowiedziała, że w niektórych sklepach nie będą sprzedawane żywe karpie, nie wiadomo jednak, jakie to sklepy oraz czy całkowicie wycofa się ze sprzedaży.

Znane sieci sklepów nie sprzedają już żywych karpi. E.Leclerc pójdzie w ich ślady?

Na przestrzeni kilku ostatnich lat protesty organizacji prozwierzęcych przyczyniły się do wycofania ze sprzedaży żywych karpi w największych sieciach sklepów tj. Biedronka, Lidl czy Auchan. W 2019 r. wycofały się też z tego supermarkety należące do Carrefoura i Tesco. W tym roku zrezygnował Kaufland.

E.Leclerc jest jedną z ostatnich sieci sklepów, które jeszcze mają w swojej ofercie żywe karpie na święta. Czy na skutek protestów zaprzestaną ich sprzedaży? Wydaje się, że powinno to nastąpić, ponieważ działania kampani na rzecz ochrony zwierząt zwykle przynosiły efekty w przypadku innych supermarketów. Z drugiej strony trzeba pamiętać, że sklepy E.Leclerc są niezależne i każdy z nich ma swoich przełożonych. Niektórzy z nich po prostu mogą się nie zgodzić na taki krok i mają do tego pełne prawo.

Gazetka promocyjna E.Leclerc:

Zobacz też tutaj:

Kamil Dębski

Pisał artykuły zarówno dla małych serwisów tematycznych, jak i dużych portali informacyjnych. Cały czas rozwija swoje umiejętności w tworzeniu tekstów i nie boi się wyzwań. Jego największą pasją jest muzyka! Słucha różnych gatunków, lubi odkrywać nowe nagrania, jak i brzmienia z przełomu lat 80. i 90. Ponadto kolekcjonuje winyle. W lato jeździ na festiwale muzyczne. Na co dzień jest osobą energiczną i towarzyską.

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

  • Ding poleca
  • Lidl
  • Auchan
  • Kaufland
  • E.leclerc
  • Biedronka
  • Boże narodzenie
  • Karp
Gazetki

Gazetki wybrane dla Ciebie

Od poniedziałku w LidluLidl
1 - 3 marca 2021
Gazetka Lidl
Podłogi i drzwi w Castoramie!Castorama
10 - 28 lutego 2021
Gazetka Castorama
30 Urodziny Black Red WhiteBlack Red White
25 lutego - 12 marca 2021
Gazetka Black Red White
To nigdy nie było takie proste - Leroy MerlinLeroy Merlin
10 lutego - 2 marca 2021
Gazetka Leroy Merlin
Czas na porządki z TescoTesco Centra Handlowe
25 lutego - 3 marca 2021
Gazetka Tesco Centra Handlowe
Kolekcja Wiosna-Lato w DekoriaDekoria
12 lutego - 31 sierpnia 2021
Gazetka Dekoria
Rossman pomaga kobietomRossmann
16 - 28 lut 2021
Gazetka Rossmann
Rossmann - przygotuj się do świąt!Rossmann
1 - 15 mar 2021
Gazetka Rossmann
Radość z dojrzałości Rossmann SkarbRossmann
1 sty - 31 mar 2021
Gazetka Rossmann
Podłogi i drzwi w Castoramie!Castorama
10 - 28 lut 2021
Gazetka Castorama
To nigdy nie było takie proste - Leroy MerlinLeroy Merlin
10 lut - 2 mar 2021
Gazetka Leroy Merlin
Pepco - poznaj jakość, pokochaj cenę!Pepco
25 lut - 3 mar 2021
Gazetka Pepco

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Tesco, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge