E.Leclerc wycofa żywe karpie ze sprzedaży? Organizacje prozwierzęce protestują

Organizacje zajmujące się ochroną praw zwierząt wydały specjalny komunikat do E.Leclerc z prośbą o wycofanie ze sprzedaży żywych karpi we wszystkich sklepach tej sieci. Tego typu inicjatywy w przypadku innych popularnych supermarketów zwykle kończyły się powodzeniem. Jaką decyzję podejmie E.Leclerc?

Reklama
ding ad-box placeholder

Jak na protesty odpowiedział E.Leclerc?

Za protest dotyczący sprzedaży żywych karpii w sklepach E.Leclerc odpowiadają cztery organizacje: Fundacja Alberta Schweitzera, Stowarzyszenie Otwarte Klatki, Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva! i Compassion Polska. Hasło tej kampani brzmi następująco: "Święta - czas miłości... i cierpienia. Nie sprzedawaj żywych karpi, E.Leclerc!".

Kampania przeciw torturowaniu karpi w supermarketach E.Leclerc ruszyła we wtorek 8 grudnia. Czy przyniosła już jakieś skutki? Portal Wirtualnemedia.pl wraz z przedstawicielami trzech organizacji prozwierzęcych skontaktowała się z E.Leclerc w celu wyjaśnienia tej sprawy. Sieć odpowiedziała, że w niektórych sklepach nie będą sprzedawane żywe karpie, nie wiadomo jednak, jakie to sklepy oraz czy całkowicie wycofa się ze sprzedaży.

Znane sieci sklepów nie sprzedają już żywych karpi. E.Leclerc pójdzie w ich ślady?

Na przestrzeni kilku ostatnich lat protesty organizacji prozwierzęcych przyczyniły się do wycofania ze sprzedaży żywych karpi w największych sieciach sklepów tj. Biedronka, Lidl czy Auchan. W 2019 r. wycofały się też z tego supermarkety należące do Carrefoura i Tesco. W tym roku zrezygnował Kaufland.

E.Leclerc jest jedną z ostatnich sieci sklepów, które jeszcze mają w swojej ofercie żywe karpie na święta. Czy na skutek protestów zaprzestaną ich sprzedaży? Wydaje się, że powinno to nastąpić, ponieważ działania kampani na rzecz ochrony zwierząt zwykle przynosiły efekty w przypadku innych supermarketów. Z drugiej strony trzeba pamiętać, że sklepy E.Leclerc są niezależne i każdy z nich ma swoich przełożonych. Niektórzy z nich po prostu mogą się nie zgodzić na taki krok i mają do tego pełne prawo.

Gazetka promocyjna E.Leclerc:

Zobacz też tutaj:

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Artykuły

Blog

Reklama
ding ad-box placeholder

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Dino, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge
Ding website logoKorzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright by INTERIA.PL 1999-2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.
ding ad-box placeholder