E.Leclerc wycofa żywe karpie ze sprzedaży? Organizacje prozwierzęce protestują

Organizacje zajmujące się ochroną praw zwierząt wydały specjalny komunikat do E.Leclerc z prośbą o wycofanie ze sprzedaży żywych karpi we wszystkich sklepach tej sieci. Tego typu inicjatywy w przypadku innych popularnych supermarketów zwykle kończyły się powodzeniem. Jaką decyzję podejmie E.Leclerc?

Reklama

Jak na protesty odpowiedział E.Leclerc?

Za protest dotyczący sprzedaży żywych karpii w sklepach E.Leclerc odpowiadają cztery organizacje: Fundacja Alberta Schweitzera, Stowarzyszenie Otwarte Klatki, Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva! i Compassion Polska. Hasło tej kampani brzmi następująco: "Święta - czas miłości... i cierpienia. Nie sprzedawaj żywych karpi, E.Leclerc!".

Kampania przeciw torturowaniu karpi w supermarketach E.Leclerc ruszyła we wtorek 8 grudnia. Czy przyniosła już jakieś skutki? Portal Wirtualnemedia.pl wraz z przedstawicielami trzech organizacji prozwierzęcych skontaktowała się z E.Leclerc w celu wyjaśnienia tej sprawy. Sieć odpowiedziała, że w niektórych sklepach nie będą sprzedawane żywe karpie, nie wiadomo jednak, jakie to sklepy oraz czy całkowicie wycofa się ze sprzedaży.

Znane sieci sklepów nie sprzedają już żywych karpi. E.Leclerc pójdzie w ich ślady?

Na przestrzeni kilku ostatnich lat protesty organizacji prozwierzęcych przyczyniły się do wycofania ze sprzedaży żywych karpi w największych sieciach sklepów tj. Biedronka, Lidl czy Auchan. W 2019 r. wycofały się też z tego supermarkety należące do Carrefoura i Tesco. W tym roku zrezygnował Kaufland.

E.Leclerc jest jedną z ostatnich sieci sklepów, które jeszcze mają w swojej ofercie żywe karpie na święta. Czy na skutek protestów zaprzestaną ich sprzedaży? Wydaje się, że powinno to nastąpić, ponieważ działania kampani na rzecz ochrony zwierząt zwykle przynosiły efekty w przypadku innych supermarketów. Z drugiej strony trzeba pamiętać, że sklepy E.Leclerc są niezależne i każdy z nich ma swoich przełożonych. Niektórzy z nich po prostu mogą się nie zgodzić na taki krok i mają do tego pełne prawo.

Gazetka promocyjna E.Leclerc:

Zobacz też tutaj:

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Artykuły

Blog

Reklama