• Logo
  • Warszawaul. Mazowiecka

Żółta strefa i sklepy. Czy na klientów czekają nowe obostrzenia?

Koronawirus nie odpuszcza. Coraz więcej miast zostaje zaklasyfikowanych do tzw. żółtej strefy, co to dla nas oznacza?

Żółta strefa ogarnia coraz większą ilość miast

Z powodu koronawirusa, już jakiś czas temu wprowadzono trzy kategorie klasyfikowania miast. Mogą być one oznaczone jako zielona strefa, żółta lub czerwona. To za jaką strefę zostanie uznane dane miasto, zależy od liczby zakażeń wirusem. Polska aktualnie mierzy się z drugą falą pandemii. Pojawiają się rekordy w ilościach osób chorych, a dzienna liczba zakażeń sięga już ponad 3 tysięce. Do żółtej strefy na ten moment zaliczane są takie miasta jak Rzeszów, Szczecin, w wielu powiatach województwa podkarpackiego, śląskiego, pińczowskim w woj. świętokrzyskim kępińskim na Wielkopolsce, oświęcimskim oraz wieruszowskim w woj. łódzkim. Od najbliższej soboty w żółtej strefie będzie również Warszawa.

AKTUALIZACJA: O godzinie 14 przez rzą została ogłozona informacja, że żółtą strefą zostaje oznaczona cała Polska. Oznacza, to że w każdym mieście obowiązują zasady przypisane do strefy żółtej

Zasady działania sklepów w żółtych strefach

Ważną zmianą dotyczącą żółtej strefy jest to, że trzeba będzie nosić maseczkę nie tylko w zamkniętych przestrzeniach, lecz również na wolnym powietrzu. Zakaz nie będzie obowiązywał w lasach i parkach. Wielu z nas może się zastanawiać jakie konsekwencje dla handlu ma wprowadzenie żółtej strefy. Okazuje się, że wbrew pozorom nie odczujemy dużych różnic w tej kwestii. Obowiązuje szczególne zachowanie dystansu od innych osób oraz nakaz zasłaniania ust i nosa. Najlepiej jest posiadać również rękawiczki ochronne. Po każdej wizycie w sklepie powinniśmy dokładnie myć ręce oraz zdezynfekować opakowania produktów. Sklepy na całe szczęście są już przygotowane na obostrzenia związane z pandemią. Przy większości kas pojawiają się pleksy ochronne, a na podłodze wyznaczane są punkty, które wskazują, gdzie ustawić się, stojąc w kolejce do kas.

Sprawdź gazetkę Tesco! Tu zrobisz zakupy online!

Ile osób w obiektach handlowych?

Czy w sklepach będzie mogło przebywać mniej klientów niż dotychczas? Jak na razie nic o tym nie wiadomo. Warto mieć, na uwadze, że można ograniczyć wizyty w obiektach handlowych poprzez robienie zakupów online oraz gromadząc większe zapasy. Usługę zakupów z dowozem lub click&collect oferują m.in. Tesco, Auchan, Żabka, Lidl, Frisco czy Kaufland.
W żółtej strefie gromadzić się może max. 75 osób, nadal jednak można urządzać wesela do 100 osób. Każde z miejsc przeznaczone do użytku publicznego typu kino, ośrodki sportowe, sale widowiskowe, czy puby będą ograniczone konkretnymi wymaganiami dotyczącymi dystansu. Przykładowo na siłowni będzie to 1 osoba na 7 m2, a w gastronomi jedna osoba na 4 m2.

Niezależnie od tego, w jakiej strefie się znajdziemy, warto na siebie uważać. Pamiętajmy, aby zakupy nie były dla nas formą rozrywki i nie poruszajmy się po galeriach handlowych bez celu. Jeżeli nie macie odpowiedniego zapasu maseczek, ochronnych możecie zajrzeć do sieci Biedronka. Tutaj kominy i maseczki kupicie teraz za niecałe 10 zł. Warto zaopatrzeć się też w żel antybakteryjny

Zainstaluj aplikację Ding i stwórz własnią listę zakupową. O niczym nie zapomnijsz i zapłacisz mniej!

Gazetka Biedronka:

Paulina Kopeć

Miłośniczka muzyki, podróży, dobrych filmów i książek. W wolnym czasie tworzy muzykę, reportaże radiowe i pisze. Kocha życie! Ma w planach kilka podróży autostopowych i nie tylko. Chce widzieć szczęście w każdej małej rzeczy, bo piękno jest tuż obok, każdego dnia. Piękno jest nawet w kawie i uśmiechu, a uśmiech może zmienić cały dzień, może nawet zmienić człowieka. Paulina, kolekcjonerka uśmiechów.

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

  • Kaufland
  • Żabka
  • Auchan
  • Koronawirus
  • Tesco
  • Biedronka
  • Maseczka
Gazetki

Gazetki wybrane dla Ciebie

Gazetka promocyjna KauflandKaufland
14 - 20 stycznia 2021
Gazetka Kaufland
Od poniedziałku w LidluLidl
18 - 20 stycznia 2021
Gazetka Lidl
Hity Tygodnia w sklepach Polomarket POLOmarket
13 - 19 stycznia 2021
Gazetka POLOmarket
Remont łazienki z Leroy Merlin!Leroy Merlin
30 grudnia 2020 - 19 stycznia 2021
Gazetka Leroy Merlin
Cenomenalne zakupy w E.LeclercuE.Leclerc
12 - 23 stycznia 2021
Gazetka E.Leclerc
Urządź sypialnie z Black Red WhiteBlack Red White
28 grudnia 2020 - 3 lutego 2021
Gazetka Black Red White
Rossmann przebija wszystkoRossmann
16 - 31 sty 2021
Gazetka Rossmann
Urządź sypialnie z Black Red WhiteBlack Red White
28 gru 2020 - 3 lut 2021
Gazetka Black Red White
Okazje tygodnia w BiedronceBiedronka
4 - 20 sty 2021
Gazetka Biedronka
Oczywiste wybory w BiedronceBiedronka
18 sty - 3 lut 2021
Gazetka Biedronka
Remont łazienki z Leroy Merlin!Leroy Merlin
30 gru 2020 - 19 sty 2021
Gazetka Leroy Merlin
Wyprzedaż w Lidlu trwa!Lidl
18 - 23 sty 2021
Gazetka Lidl

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Tesco, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge