Znana sieć sklepów wprowadza materiałowe woreczki wielokrotnego użytku na pieczywo!

Sieć sklepów Kaufland wprowadza materiałowe torebki wielokrotnego użytku na pieczywo. Powodem jest chęć zmniejszenia zużycia plastiku i pomoc w ochronie środowiska. Przeczytaj ten artykuł by dowiedzieć się jak ich używać.

recykling
Sieć sklepów Kaufland wprowadza materiałowe woreczki wielokrotnego użytku na pieczywo, fot. Adobe Stock
Reklama

Kaufland przedstawia woreczki wielorazowego użytku na pieczywo!

Woreczki na pieczywo wielokrotnego użytku firmy Kaufland to świetny sposób na zmniejszenie ilości odpadów i pomoc środowisku. Wykonane są w 100% z materiału pochodzącego z recyklingu i nadają się do ponownego przetworzenia. Można je również prać i używać ponownie. Pomaga to zmniejszyć ilość plastikowych odpadów, które są produkowane każdego roku. Woreczki mają praktyczne wykończenie w postaci sznurka ściągającego, a także okienko, które umożliwia sprzedawcy zobaczenie jakie produkty znajdują się w środku. Pozwala to na zmniejszenie ogólnej ilości odpadów opakowaniowych. Koszt pojedynczej torebki to 7,99 zł. To świetna cena za coś, co pomoże zmniejszyć ilość odpadów środowiskowych.

Kaufland od kilku lat sprzedaje również torby wielokrotnego użytku na owoce i warzywa. Torby te są wykonane z mocnego materiału i mogą być wielokrotnie używane. Są one doskonałym sposobem na zmniejszenie ilości zużywanego plastiku, a także pomagają dłużej utrzymać świeżość owoców i warzyw.

Redukcja zużycia plastiku w sklepach Kaufland

Kaufland jest jedną z sieci handlowych, która zobowiązała się do zmniejszenia zużycia plastiku. Robi to w ramach strategii grupy Schwarz REset Plastic. Sieć wprowadziła nowy produkt, który pozwoli ograniczyć zużycie papieru i plastikowych torebek używanych do pakowania produktów piekarniczych.

To jedno z wielu działań Kauflandu aby do 2025 roku zmniejszyć zużycie plastiku o 20%. Ponadto wszystkie opakowania marek własnych będą w miarę możliwości podlegały recyklingowi.

Czytaj także: Puste półki w popularnych drogeriach. Czy to powód do zmartwień?

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Artykuły

Blog

Reklama