Zakupy na raty – dlaczego się opłaca je robić?

Zakupy ratalne cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród dorosłych Polaków. Dla wielu osób możliwość kupna wymarzonego sprzętu lub mebli na raty to także jedyna możliwość, aby spełnić swoje marzenia o ich posiadaniu w konkretnym momencie. Nie zawsze dysponujemy bowiem wystarczającą ilością "wolnej" gotówki, aby pozwolić sobie na zakup droższych produktów od ręki. Zakupy na raty posiadają liczne zalety, zwłaszcza jeśli są nieoprocentowane, a do tego dany produkt jest dostępny w promocji.

zakupy  na raty
Reklama

Co warto wiedzieć o tradycyjnych zakupach na raty?

Zakupy na raty są dostępne w każdym większym sklepie działającym zarówno stacjonarnie, jak i online. Sklepy z myślą o klientach, którzy nie mogą lub nie chcą płacić gotówką za zakup wybranych produktów pozwalają na rozłożenie kosztu ich spłaty na wygodne, miesięczne raty. Sprzęt możemy więc zabrać od razu do domu i normalnie z niego korzystać, a spłacić go w całości w ciągu kilku lub kilkunastu miesięcy. Pozwala to nie nadwyrężać domowego budżetu dość sporym, jednorazowym wydatkiem, lecz jednocześnie czerpać wszystkie korzyści z jego dokonania.

Zakupy na raty są opłacalne zarówno dla osób, które posiadają gotówkę na koncie, jak i tych z nas, którzy jej nie mają. W tym pierwszym przypadku oszczędności możemy bowiem przechowywać na oprocentowanym koncie lub lokacie i czerpać z nich zyski, w drugim natomiast możemy pozwolić sobie na zakup potrzebnych przedmiotów, na które nie mamy wystarczająco pieniędzy. Decydując się na zakup na raty, warto wcześniej sprawdzić, czy dany sklep oferuje raty 0%, które są zdecydowanie najbardziej opłacalne - za zakupy w ratach zapłacimy bowiem dokładnie tyle samo, ile kosztowałoby nas ich dokonanie od ręki.

zakupy na raty dlaczego się opłaca

Zakupy ratalne a zdolność kredytowa i BIK

Zakupy ratalne są finansowane przez banki współpracujące w tym zakresie ze sklepami. Są one przyznawane na podobnej zasadzie, co kredyty gotówkowe. Aby z sukcesem ubiegać się o raty, klient musi więc posiadać dobrą zdolność kredytową, dochody na odpowiednim, udokumentowanym poziomie oraz stabilne zatrudnienie. Banki przed wydaniem decyzji sprawdzają także BIK i decydują się na przyznanie rat tylko tym osobom, które w przeszłości regularnie i terminowo spłacały swoje zobowiązania finansowe. Może być to pewna przeszkoda w uzyskaniu rat, gdyż nie każdy z nas posiada umowę o pracę na czas nieokreślony, wysokie dochody oraz same pozytywne wpisy w BIK.

Jeśli mamy małe szanse na uzyskanie rat w banku, możemy skorzystać z alternatywnego rozwiązania. Jest nim szybka pożyczka online oferowana przez firmę Pożyczka Plus. Nowi klienci mogą zupełnie za darmo otrzymać nawet do 2000 zł całkowicie za darmo, co pozwoli im na dokonanie wymarzonego zakupu bez konieczności ubiegania się o raty oraz liczenia się z odmowną decyzją. Co istotne, firma Pożyczka Plus nie współpracuje z BIK, co pozwala skorzystać z jej oferty także osobom, które w przeszłości miały problemy ze spłatą swoich zobowiązań finansowych. Jej oferta jest także dedykowana ludziom pracującym dorywczo, zatrudnionym na czas określony, emerytom oraz osobom pracującym w oparciu o umowy cywilno-prawne.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Artykuły

Blog

Reklama