Zagraniczne zakupy w EU i UK. Jak na nich zaoszczędzić?

Stosunkowo tanie podróże sprawiły, że coraz więcej osób na co dzień sprawdza kurs euro, funta czy dolara. Robimy zakupy w zagranicznych sklepach internetowych, ale i podczas urlopowych wyjazdów. Wiele osób jednak wciąż wiele na nich traci, nie skupiając się na wymianie pieniędzy w odpowiedniej chwili i szansie zaoszczędzenia sporych kwot. Wystarczy jedynie śledzić kurs euro i innych walut, aby produkty kupowane podczas wakacji kosztowały nas zdecydowanie mniej. Nie jest to wcale trudne, trzeba natomiast wiedzieć, na jakie kwestie zwrócić szczególną uwagę.

Reklama

Zakupy w euro na terenie Unii Europejskiej

Swobodne przemieszczanie się po Europie przełożyło się na wzrost zainteresowania kursem euro. To waluta dobra zarówno do trzymania w niej części oszczędności, jak i regularnego dokupowania jej i wydawania podczas urlopowych wyjazdów. Zawsze warto mieć jej niewielki zapas pod ręką. Co jednak zrobić, by jej zakup opłacił nam się podczas wakacji?

Przede wszystkim, jeszcze przed wyjazdem, warto wejść na stronę https://www.walutomat.pl/kursy-walut/eur-pln/ i poszukać najlepszych ofert wymiany walut. Serwis ten gromadzi ogłoszenia osób chcących sprzedać i kupić euro. Można tam zatem trafić na wiele atrakcyjnych propozycji. Im taniej uda Ci się zdobyć tę walutę, tym więcej zaoszczędzisz na wyjeździe. Możesz też ustawić wygodny alert, który poinformuje Cię o wszelkich ofertach spełniających Twoje kryteria. W ten sposób wydasz dokładnie tyle PLN, ile planowałeś, a zdobędziesz za nie o wiele więcej euro, niż w przypadku losowej wymiany w przypadkowych momentach.

Kurs funta a zakupy w UK

Wielka Brytania nie jest już w Unii Europejskiej, ale kraj ten nadal odwiedza wielu Polaków. Londyn cieszy się ogromną popularnością, a wcale nie należy do najtańszych stolic kontynentu. MImo to na organizacji takiego wyjazdu można zaoszczędzić sporo funtów, nawet robiąc zakupy na miejscu. Jak to możliwe?

Przede wszystkim warto zaopatrzyć się w konto walutowe. Możesz wpłacać na nie regularnie pieniądze, gdy tylko kurs funta będzie atrakcyjny. W ten sposób odłożysz na wakacje, nie obciążając przesadnie domowego budżetu. Wystarczy, że na stronie https://www.walutomat.pl/kursy-walut/gbp-pln/ znajdziesz dobrą ofertę i zrealizujesz transakcję. Funty bardzo szybko znajdą się na wskazanym rachunku, do którego możesz podpiąć kartę płatniczą. W ten sposób zapłacisz w UK od razu funtami, unikając ryzykownego przewalutowania po aktualnym kursie. Tak łatwiej też zapanujesz nad swoimi finansami. Będziesz bowiem wiedzieć, ile pieniędzy Ci zostało i jak dużo możesz jeszcze wydać.

Tanie euro i funty podczas każdego wyjazdu

Walutomat dobrze sprawdza się nie tylko podczas planowania wyjazdów. Fakt, że łączy osoby sprzedające i kupujące euro, funty czy inne waluty. Zgromadzisz więc dzięki niemu zapasy na swoim koncie walutowym jeszcze przed urlopem. Bywa on jednak niesamowicie pomocny również już w trakcie samych wakacji. Wynika to z faktu, że używać go możesz w każdym miejscu i o dowolnej porze. Nie musisz więc w UK szukać lokalnych kantorów i wymieniać funtów na zł po niekorzystnym kursie. Zdobędziesz je od ręki przy użyciu smartfona z dostępem do internetu.

Co więcej, funty trafią szybko na wskazane przez Ciebie konto bankowe. Gdy tylko zostaną zaksięgowane, będziesz mógł od razu z nich skorzystać przy pomocy karty bankowej. To wygoda i bezpieczeństwo, bo nie będziesz chodzić z większymi sumami w portfelu. Gdy będziesz potrzebować gotówki, wystarczy skorzystać z bankomatu i wypłacić niezbędną kwotę.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Artykuły

Blog

Reklama