Wycofany ser kozi! Uważaj, ten produkt może być niebezpieczny!

GIS wycofał kolejny produkt z obrotu. Jest to ser kozi holenderskiej marki.

Reklama

Wycofany ser kozi

Wycofanie tego produktu ma związek z wcześniej wspominaną już deską serów z Lidla. Ostrzeżenie zostało wprowadzone 23.10 oraz 30.10. Okazuje się, że jeszcze jeden ser może być niebezpieczny dla zdrowia i został on wycofany. Produkt może mieć datę ważności aż do końca grudnia, wiec warto bardzo uważać, czy nie mamy go w domu.

Dokładnie chodzi o ser niderlandzki kozi z białą pleśnią z deski serów Lidla. O wycofaniu produktu zdecydował holenderski producent Bettinehoeve BV. Wycofane sery mogą mieć daty przydatności od 28 do 10-2020 do 30-12-2020. O całym zdarzeniu został poinformowany GIS, a sklep Lidl zaprzestał sprzedaży produktu. Przyczyną wycofania są bakterie Listeria monocytogenes.

Tak wygląda opakowanie wycofanego produktu ser kozi:

ser kozi holenderski

Zatrucie serem z Lidla

Każda osoba, która posiada wadliwy produkt, nie powinna go pod żadnym pozorem spożywać. Jedząc wspomniany ser kozi, można narazić się na poważne zatrucie pokarmowe oraz listeriozę. Mogą pojawić się objawy grypopodobne, a u osób starszych dojść może nawet do zapalenia opon mózgowy i sepsy. Po zjedzeniu zatrutego produktu należy skonsultować się z lekarzem.

Sprawdź gazetki promocyjne. Gazetka Lidl:

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Artykuły

Blog

Reklama