• Logo
  • Warszawaul. Mazowiecka

Wigilijne menu dla zabieganych

Jeśli w Wigilię zajrzelibyśmy do polskich domów, z pewnością musielibyśmy dostrzec, że w wielu z nich mamy do czynienia z takim samym menu pomimo upływu lat. Na stole nieustannie pojawiają się więc potrawy, które z powodzeniem były przygotowywane w przyszłości nie tylko przez nasze babcie, ale nawet – prababcie. Co zatem w szczególny sposób warto przygotować.

Gdybyśmy mieli wskazać na tę pozycję, której w świątecznym menu nie może zabraknąć bez względu na okoliczności, z pewnością byłby nią barszcz, najlepiej w towarzystwie uszek. Idealny barszcz jest nie tylko nieco kwaśny, ale również pikantny, gdy więc przygotowujemy go samodzielnie, nie powinniśmy wstydzić się tego, że naszym wsparciem jest gotowy już zagęszczony sok z buraków. Od uszek z grzybami oczekuje się przede wszystkim tego, że będą delikatne. Powinny dobrze komponować się z zupą, nikt jednak nie wymaga od nich, aby nad nią dominowały. Świąteczny stół to także idealne miejsce dla pierogów z kapustą i grzybami, jeśli zaś jesteśmy silnie przywiązani do tradycji, z pewnością będziemy pamiętać także o kapuście z grzybami i suszoną śliwką – idealnej potrawie psotnej. Niektórzy uważają, że nie jest to najsmaczniejsza z potraw, warto jednak pamiętać o tym, że jej smak może okazać się wyjątkowy, jeśli tylko zadbamy o to, aby poszczególne składniki charakteryzowała wyjątkowo wysoka jakość.

Analizując świąteczne przepisy nie można nie zauważyć i tego, że bazują one przede wszystkim na rybach. Dla nikogo nie powinno być to jednak zaskoczenie, mamy bowiem do czynienia ze świętem typowo postnym. Oczywiście, królem wieczerzy wigilijnej pozostaje karp, tak w swoim smażonym wydaniu, jak i w galarecie. Nie można też zapominać o roli śledzi podczas wieczerzy wigilijnej, nie można bowiem zapominać, że przynajmniej jeden domownik czeka właśnie na nie.

Bardzo często tuż przed Wigilią uświadamiamy sobie, że nasze szacunki odnoszące się do czasu, jaki mamy na przygotowanie kolejnych potraw, były oparte na przesadnie optymistycznych założeniach. Gdy czas zaczyna się kurczyć, pojawia się też pytanie o to, jak nie dać się zwariować. Pierwszym krokiem może okazać się zrezygnowanie z zakupów w sklepach stacjonarnych na rzecz tych, które można zrobić w Internecie. Może dotyczyć to także produktów spożywczych, okazuje się bowiem, że ceny w Internecie nie są wcale wyższe niż te, z którymi zwykle mamy do czynienia. Co więcej, sam wybór produktów jest bardzo wysoki, a do tego można liczyć na ich szybką dostawę,

Warto też zastanowić się nad tym, czy wszystkie potrawy powinniśmy przygotowywać samodzielnie. Owszem, uszka i pierogi domowej roboty smakują świetnie, ich lepienie zabiera jednak wiele czasu, a przecież nigdy nie mamy go zbyt wiele. Czasem znacznie ciekawszą opcją z pewnością okażą się produkty mrożone, te można bowiem ugotować nawet w zaledwie kilka minut przed podaniem. Tak samo sytuacja przedstawia się wówczas, gdy chcemy przygotować śledzie. Tak sałatki śledziowe, jak i śledzie w oleju można kupić w wersji gotowej. Oszczędza to czas, a z pewnością nie prowadzi do pogorszenia smaku potraw.

Karolina Prominska

Miłośniczka pięknych miejsc i rzeczy. Od zawsze szuka najlepszych promocji. Pasjonatka zakupów i kosmetyków. Po godzinach uwielbia podróżować.

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

  • Karp
  • Barszcz czerwony
  • Pierogi
  • Uszka
  • Potrawy wigilijne
  • Wigilia
Gazetki

Gazetki wybrane dla Ciebie

Kaufland - oferta handlowaKaufland
9 - 15 lipca 2020
Gazetka Kaufland
Od czwartku w LidlLidl
9 - 11 lipca 2020
Gazetka Lidl
Najlepsza oferta dla domu w Leroy Merlin!Leroy Merlin
25 czerwca - 15 lipca 2020
Gazetka Leroy Merlin
Od środy do wtorku w PolomarkeciePOLOmarket
8 - 14 lipca 2020
Gazetka POLOmarket
Kupuj mądrze w Carrefour!Carrefour
7 - 18 lipca 2020
Gazetka Carrefour
Lato niskich cen w Tesco!Tesco Centra Handlowe
9 - 15 lipca 2020
Gazetka Tesco Centra Handlowe
Rossmann przyjazny naturzeRossmann
1 - 15 lip 2020
Gazetka Rossmann
Wygodne lato w Biedronce! Biedronka
29 cze - 11 lip 2020
Gazetka Biedronka
Najlepsza oferta dla domu w Leroy Merlin!Leroy Merlin
25 cze - 15 lip 2020
Gazetka Leroy Merlin
Katalog LidlLidl
6 - 11 lip 2020
Gazetka Lidl
Stylowe lato Black Red WhiteBlack Red White
2 lip - 4 sie 2020
Gazetka Black Red White
Lidl - katalogLidl
6 - 31 lip 2020
Gazetka Lidl

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Tesco, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge