Reklama

Wieczorami sklepy zamknięte! Takiej zmiany chcą rządzący!

Zakaz handlu w niedziele nie jest wystarczającym rozwiązaniem dla polskich władz. Przedstawiono pomysł zgodnie, z którym zakupy ograniczone byłyby też w tygodniu. Dozwolone godziny, to te poranne i południowe. A wieczorami? Może być ciężko… Czy przyjdzie nam zmierzyć się z nową rzeczywistością?
Zakaz handlu wieczorową porą wejdzie w życie?

Nowy zakaz handlu – czego się można spodziewać?

Zakaz handlu rozwściecza od lat połowę Polaków, druga część się cieszy, a należą do niej w głównej mierze pracownicy branży. Po tym, jak sklepy masowo zaczęły udowadniać, że niedziela handlowa jest fikcją i status placówki pocztowej uzyskała nawet Biedronka czy Lidl, rząd postanowił szybko zająć się sprawą i uszczelnić przepisy. Dopiero co zatwierdzono ustawę w tej kwestii. Już za jakiś czas z luki prawnej skorzystają tylko te firmy, których codzienne obroty przynajmniej w 40% związane są z odbiorem i nadawaniem paczek. Wykazanie takich przychodów w przypadku marketów będzie wręcz nierealne.

O ile o uszczelnieni wspomnianego przepisu było już głośno od dawna i zapowiadano to miesiącami, o tyle nikt wcześniej nie zdradzał wizji zamykania sklepów w tygodniu. Media zaczęły zalewać nagłówki w stylu: „Wieczorami zakupów nie zrobisz” a klienci rozpościerają oczy ze zdziwienia. Dlaczego i po co miałby powstać takie zasady?

Zakaz handlu wieczorami – czy to możliwe?

Ograniczenie handlu w tygodniu to nowy pomysł, który zrodził się przy okazji uszczelniania aktualnych przepisów. Rządzący chcą się wzorować na zagranicznych standardach, patrząc na to, jak robią niektóre państwa typu Dania czy Holandia na zachodzie i w środkowej Europie. Tam sklepy maksymalnie czynne są do 18:30 lub 19. U nas pod tym względem panuje teraz całkowita dowolność, przez co czasami kupować można nawet całą noc.

Nowy zakaz handlu wieczorową porą ma swoich przeciwników i zwolenników. Tym, którym pomysł się spodobał, porównują Polskę do państw zagranicznych, mówią też, że po najgorszych falach pandemii pracownikom branży należy się odpoczynek. Przez koronawirusa wiele marketów wydłużało godziny pracy, co mogło być w wielu przypadkach bardzo uciążliwe. Niezadowoleni z propozycji m.in. osoby z Polskiej Izby Handlu zaznaczają, że Polacy zbyt mocno przywiązani są do panujących zasad i nowe nie byłyby pro konsumenckie. Mówią też, że każdy z nas prowadzi inny tryb życia i nie zawsze zdążymy pójść do sklepu przed 19.

Planujesz zakupy? Zachęcamy, aby przed nimi zajrzeć do gazetek promocyjnych na Ding.pl

Paulina Kopeć

Miłośniczka muzyki, podróży, dobrych filmów i książek. W wolnym czasie tworzy piosenki, reportaże radiowe, pisze, biega, i jeździ rowerem.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Gazetki

Gazetki wybrane dla Ciebie

Od poniedziałku w LidluLidl
29 listopada - 1 grudnia 2021
Gazetka Lidl
Black Week w KauflandzieKaufland
25 listopada - 1 grudnia 2021
Gazetka Kaufland
Polomarket - wszystko co ulubione na święta!POLOmarket
24 - 30 listopada 2021
Gazetka POLOmarket
Action ma najlepsze prezenty! Action
24 - 30 listopada 2021
Gazetka Action
Świąteczne miasteczko z Leroy MerlinLeroy Merlin
19 listopada - 24 grudnia 2021
Gazetka Leroy Merlin
Świeżo, tanio z optymizmem  w Intermarche Intermarche Super
30 listopada - 6 grudnia 2021
Gazetka Intermarche Super
W tym tygodniu w Biedronce!     Biedronka
25 lis - 1 gru 2021
Gazetka Biedronka
Szalone okazje w Biedronce Biedronka
15 lis - 1 gru 2021
Gazetka Biedronka
Biedronka - kraina zabawekBiedronka
8 lis - 24 gru 2021
Gazetka Biedronka
Okazje świąteczne i nie tylko w Biedronce Biedronka
22 lis - 8 gru 2021
Gazetka Biedronka
Od poniedziałku w BiedronceBiedronka
29 lis - 4 gru 2021
Gazetka Biedronka
Okazje tygodnia w BiedronceBiedronka
29 lis - 15 gru 2021
Gazetka Biedronka
Reklama

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Tesco, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge
LogoKorzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright by INTERIA.PL 1999-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.