W markecie wypatruj żółtego. Bakalland zmienia identyfikacje wizualną!

Bakalie, masy makowe, batony inne popularne produkty spożywcze w nowych opakowaniach z odświeżonym logo. To początek planowanej i długofalowej kampanii pod hasłem „JESZ, co dobre”.

Produkty Bakalland w nowej szacie!
Bakalland odświeżył logotyp, unowocześnił i ujednolicił opakowania wszystkich swoich produktów. Źródło: Adobe Stock
Reklama
ding ad-box placeholder

Jedz to, co dobre!

Od jesieni 2022 r. Bakalland funkcjonuje w strukturach FoodWell – marki korporacyjnej, powstałej z połączenia spółek Bakalland i Purella Superfoods. Według planów właściciela nadszedł czas na wprowadzenie nowej strategii marketingowej. Nowa odsłona kultowej marki nastąpiła 13 marca i zakłada długoterminowe działania z wykorzystaniem platformy komunikacyjnej pod hasłem „JESZ, co dobre”. 

Bazując na słowie „JESZ”, użytym w kreatywny sposób, Bakalland ma zamiar podpowiadać odbiorcom, że jego produkty świetnie sprawdzają się przy różnych okazjach w codziennych sytuacjach. Hasło „JESZ, co dobre” nawiązuje też do wysokiej jakości produktów Bakalland. 

– „JESZ, co dobre” to długofalowa platforma dla marki – nasza big idea, która w nowoczesny sposób komunikuje połączenie życiowych aktywności i naturalnych momentów konsumpcji z naszymi produktami. To duża zmiana w pozycjonowaniu marki, która pozwala kierować przekaz do grupy młodszych klientów i prezentować ofertę Bakallandu jako grupę różnorodnych, wysokojakościowych produktów, których spożywanie wiąże się z przyjemnością i pasuje do wielu codziennych sytuacji. Chcemy inspirować Polaków do przyjemności, płynącej ze zdrowia i naturalności – informuje Artur Gajewski, CMO w FoodWell.

Pierwsza od dekady zmiana wizerunku firmy 

Jak podaje Bakalland, celem wprowadzenia zmiany wizerunku było odświeżenie i odmłodzenie marki oraz podkreślenie aspektów bakalii i batonów jako naturalnych, ale przede wszystkim smacznych przekąsek. Projekt objął zmianę opakowań wszystkich należących do marki produktów.

Opakowanie z miseczką

Charakterystycznym elementem nowego projektu opakowań bakalii są umieszczone w centralnej części miseczki, wypełnione orzechami, suszonymi owocami czy ziarnami, które wskazują na przekąskowy charakter bakalii.

Ten zabieg ma ujednolicić wygląd opakowań. nową identyfikację wizualną otrzymały także Batony BA!. Położono nacisk na atrakcyjną prezentację produktu w celu podkreślenia jego smaku. .

Nowy, zwracający uwagę kolor

Uwagę klientów w sklepie ma przyciągnąć także bardziej intensywny, żywszy niż dotychczas kolor opakowań: pastelowy żółty i cieniowania zostały zastąpione wyrazistym odcieniem żółtego. Nowy kolor ma być silnym wyróżnikiem odświeżonej marki, a ponadto wyróżniać produkty na półce i jeszcze bardziej wzmocnić ich widoczność. Nowy kolor ma być się również intensywnie wykorzystywany w komunikacji. 

- Z przeprowadzonych badań wynika, że w porównaniu z poprzednimi, nowe opakowania łatwiej zauważyć na półce. Budzą bardzo pozytywne skojarzenia z marką Bakalland. Co ważne, zdecydowanej większości konsumentów podoba się także nasz nowy logotyp – pozytywnie oceniło go ponad 70 proc. zapytanych klientów. Nowa identyfikacja wizualna w całości idealnie wpisuje się w dzisiejszy trend projektowania opakowań – mówi Artur Gajewski.

Nowa wersja logotypu

Lifting logotypu miał na celu jego unowocześnienie. Zrezygnowano z ostrych kątów oraz białego tła. Nowa wersja wpisuje się w obecne trendy, a jednocześnie zachowuje charakterystyczną dla marki Bakalland kolorystykę oraz większe litery B i D.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Artykuły

Blog

Reklama
ding ad-box placeholder

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Dino, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge
Ding website logoKorzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright by INTERIA.PL 1999-2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.