Reklama

Używasz produktów z bambusa? Lepiej uważaj, GIS ostrzega!

Klienci coraz chętniej sięgają po artykuły przyjazne środowisku i naczynia jednorazowe ekologiczne lecz co jeśli nawet one mają substancje szkodzące? Całkiem niedawno zwracaliśmy uwagę na płatki owsiane, zawierające metal, teraz okazuje się, że produkty z bambusem też nas trują.
Naczynia jednorazowe ekologiczne z proszkowanym bambusem szkodzą.

Co jest nie tak z artykułami zawierającymi bambus?

Rynek oszalał na punkcie produktów przyjaznych środowisku, mowa tu nie tylko o żywności  bio, ale też o wyrobach przemysłowych jak naczynia jednorazowe ekologiczneOdchodzimy od plastiku i stawiamy na papierowe lub bambusowe słomki czy naczynia. No właśnie, ale czy zawsze z nimi wszystko okej? Okazuje się, że to, co zawiera mielony i sproszkowany bambus wpływa na nas szkodliwie. Dziś wiele produktów, bogatych w takie specyfiki reklamowane jest jako naturalne i organiczne, co oznacza, że nadają się do recyklingu. GIS ostrzega, że to nieprawda. To fałszywe komunikaty, a substancje sztuczne.

Podkreślmy, mowa tutaj o artykułach przeznaczonych do spożywania żywności i takich, które mają jakikolwiek z nią kontakt. Producenci nazywają je przyjaznymi dla środowiska, pomimo że te zwierają sproszkowane substancje roślinne nienadające się do recyklingu. To nielegalne działania, którym wiele ekspertów przygląda się z przerażeniem.

Na jakie produkty trzeba uważać?

GIS podkreśla w swoim komunikacie, że z Unijnego wykazu dotyczącego dozwolonych substancji wynika, że do produkcji tworzyw sztucznych nie powinno się stosować bambusa i innych podobnych związków pochodzenia roślinnego. Nie znajduje się on na liście dozwolonych materiałów, pomimo że jest ich aż 900.

Aby wykorzystywać do produkcji inne substancje niż te legalne, należy uzyskać specjalne zezwolenie, a tego wielu producentów nie ma. Wszystko to wynika z rozporządzeń Parlamentu Europejskiego i Rady i Komisji Europejskiej. Artykuły i naczynia jednorazowe ekologiczne które mają być przeznaczone do kontaktu z żywnością,są bardzo ważne i nie powinny zawierać tego, co szkodzi naszemu życiu. Sproszkowany i mielony bambus absolutnie nie może być składnikiem takich naczyń kuchennych i gastronomicznych. Szczególnie trujący jest dla dzieci i niemowląt.

Trwają wielkie kontrole

Producenci wykorzystujący nielegalne substancje powinni mieć się na baczności. Państwa UE zaczęły prowadzić ścisłe kontrole nad wspominanymi produktami. Do Komisji Europejskiej zaczęło trafiać mnóstwo skarg związanych z niebezpiecznymi artykułami mającymi kontakt z żywnością. Przekraczane są dozwolone limity oraz wykorzystywane zakazane specyfiki.

Szukasz naczyń jednorazowych na grilla? Zobacz aktualne promocje w sklepach!

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Gazetki

Gazetki wybrane dla Ciebie

Wszystko dla małych marzycieli w Lidlu Lidl
18 lipca - 27 sierpnia 2022
Gazetka Lidl
Kakto - promocje na sierpień!Kakto.pl
1 - 31 sierpnia 2022
Gazetka Kakto.pl
AldiAldi
14 - 20 sierpnia 2022
Gazetka Aldi
Carrefour Tarnów - szalona 5-tka!Carrefour
16 - 28 sierpnia 2022
Gazetka Carrefour
Kiełbasa na grilla w Żabce Żabka
10 - 16 sierpnia 2022
Gazetka Żabka
Od oferty aż po montaż w Leroy Merlin Leroy Merlin
3 - 23 sierpnia 2022
Gazetka Leroy Merlin
Gazetki

Gazetki wybrane dla Ciebie

IKEA - Szafy 2022IKEA
1 sty - 31 gru 2022
Gazetka IKEA
IKEA - Sypialnie 2022IKEA
1 sty - 31 gru 2022
Gazetka IKEA
IKEA - Kuchnie 2022IKEA
1 sty - 31 gru 2022
Gazetka IKEA
IKEA - Łazienki 2022IKEA
1 sty - 31 gru 2022
Gazetka IKEA
Ogrody w CastoramieCastorama
7 mar - 31 gru 2022
Gazetka Castorama
Bramy i ogrodzenia - CastoramaCastorama
7 mar - 31 gru 2022
Gazetka Castorama
Artykuły

Blog

Reklama

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Tesco, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge
LogoKorzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright by INTERIA.PL 1999-2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.