Sklepy czynne w Wielkanoc. Co będzie otwarte w niedzielę 17 kwietnia?

To, że 17 kwietnia nie jest niedzielą handlową, wydaje się oczywiste, w końcu mamy Wielkanoc, a to jedno z najważniejszych świąt w roku. Większość sklepów nie działa również kolejnego dnia. Gdyby ktoś poczuł konieczność odwiedzenia sklepu w tym terminie, tu znajdą się otwarte drzwi. Zdradzamy!

Niedziela niehandlowa 17 kwietnia.
źródło: Adobe Stock
Reklama
ding ad-box placeholder

W dniu 17 kwietnia nie ma niedzieli handlowej

Jeśli z jakiegoś powodu, ktoś zastanawiał się nad tym, czy 17 kwietnia jest niedziela handlowa, to mówimy jeszcze raz. Nie, tego dnia większość sklepów pozostaje zamknięta. Ma na to wpływ nie tylko ustawa o zakazie sprzedaży, ale przede wszystkim święta. W tym terminie wypada Wielkanoc, a następnie lany poniedziałek. Przedsiębiorcy mają obowiązek zapewnić zatrudnionym odpoczynek od pracy.

Kwiecień i tak wypada bardzo dobrze na tle innych miesięcy w kwestiach zakupowych. W tym miesiącu dostajemy aż dwie niedziele handlowe, a rzadko się to zdarza. Jedna już za nami (10 kwietnia), a kolejna jest tydzień po Wielkanocy (24 kwietnia). Będzie można wtedy swobodnie eksploatować galerie handlowe i pasaże przez cały weekend.

Przedświąteczne 2+1 w Biedronce. Tym razem królują jajka!

Ten sklep 17 kwietnia będzie otwarty

Z grona sklepów, które nie otwierają się dla klientów w święta, jak zwykle sprawnie wyłamuje się Żabka, sieć małych sklepów z usługami gastronomicznymi i pocztowymi jasno ogłasza w swoich gazetkach promocyjnych i na plakatach: „Żabki otwarte w niedzielę i święta”. Nie ma więc wyjątków i nawet w Wielkanoc będzie można udać się tam na zakupy.

To nie jedyne miejsce, które zdecyduje się na sprzedaż, pomimo że 17 kwietnia to niedziela niehandlowa. Nikt nie zabroni też działać sklepom przygranicznym w województwach podkarpackim i lubelskim. Tamtejsze Lidle, Biedronki i inne markety zwolnione są z przestrzegania obowiązującego prawa w tej kwestii. Wszystko to w imię wyższej konieczności, jaką jest pomoc uchodźcom przedostającym się przez granicę polsko-ukraińską. Nie dysponujemy niestety listą placówek pracujących w Wielkanoc, ich działalność jest kwestią bardzo indywidualną, a ze względu, że mamy święto, za ladą i tak mógłby pojawić się co najwyżej właściciel czy ktoś z rodziny.

Pod poniższym linkiem więcej informacji na temat tego, jak działają sklepy w okresie świątecznym i w lany poniedziałek:

Ile niedziel handlowych jest w 2022 roku?

W ciągu 2022 roku tylko kilka razy będziemy mogli zrobić zakupy w niedziele. Poniżej lista wszystkich
Wyznaczonych terminów. Również tych, które są już za nami.

  • 30 stycznia;
  • 10 kwietnia;
  • 24 kwietnia;
  • 26 czerwca;
  • 28 sierpnia;
  • 11 grudnia;

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Artykuły

Blog

Reklama
ding ad-box placeholder

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Dino, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge
Ding website logoKorzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright by INTERIA.PL 1999-2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.
ding ad-box placeholder