Rośliny oczyszczające powietrze w Biedronce!

Zadbaj o czyste powietrze w domu za jedyne 10,99 zł! W tym tygodniu Biedronka oferuje rośliny, które nie tylko zdobią, ale i oczyszczą Twoje mieszkanie! Promocja potrwa tylko do 27 września!

rośliny w Biedronce
Rośliny oczyszczające powietrze Fot. Adobe Stock
Reklama

Nasz współczesny świat jest pełen zanieczyszczeń. Czasem nie zdajemy sobie nawet sprawy, ile smogu i toksyn wdziera się do naszych domów. Dlatego warto zawalczyć o czyste powietrze w naszym mieszkaniu. Dlatego warto zainwestować w rośliny, które pomogą nam w tej walce. Może nie zastąpią one oczyszczacza powietrza, ale zmiany na pewno będą odczuwalne. Co najlepsze nie musisz ich szukać daleko. 21 września w Biedronce pojawią się kwiaty doniczkowe, które nie tylko zdobią, ale i oczyszczą powietrze w naszych domach. Czy można chcieć więcej?

Rośliny oczyszczające powietrze w Biedronce 

Od 21 do 27 września w ofercie Biedronki pojawią się nowe rośliny doniczkowe. Wód wielu tanich propozycji znajdziemy też takie, które wspaniale oczyszczające powietrze. Z ich pomocą nie tylko zyskasz piękny wystrój, ale i zadbasz o zdrowie. Biedronka przygotowała dla nas aż trzy rośliny, które z pewnością warto mieć w domu. A wszystko to w cenie 10,99 zł za sztukę! Oto one:

skrzydłokwiat Biedronka
Skrzydłokwiat jest piękny i świetnie oczyszcza powietrze Fot. Biedronka

Skrzydłokwiat to piękna roślina, która z pewnością ozdobi każde mieszkanie. Jej drugim atutem jest fakt, że jest również swojego rodzaju zaawansowanym filtrem powietrza. Jej zdolności do oczyszczania są potwierdzone przez liczne badania. Skrzydłokwiat pochłania takie substancje jak benzen, który może znaleźć się w powietrzu po malowaniu ścian. Poradzi sobie też z acetonem, częstym składnikiem środków czyszczących. Jest to roślina odporna i wdzięczna, ale uważaj, jeżeli masz w domu zwierzęta. Dla kotów i psów jest trująca.

Paprotka Biedronka
Paprotka pozbędzie się zanieczyszczeń i nada mieszkaniu stylu boho Fot. Biedronka

Paprotka to roślina, którą warto mieć w każdym polskim domu. Jest łatwa w utrzymaniu, nie wymaga dużo światła ani specjalnej ziemi. Ale jej największą zaletą jest zdolność pochłaniania formaldehydu, który może być obecny w wykończeniach meblarskich, farbach czy klejach. Paprotka prezentuje się doskonale w białych, plecionych koszyczkach. Można ją zawiesić w różnych częściach mieszkania, dodając tym samym boho charakteru wnętrzom.

Fikus Benjamina skutecznie pozbędzie się wielu zanieczyszczeń Fot. Biedronka
Fikus Benjamina skutecznie pozbędzie się wielu zanieczyszczeń Fot. Biedronka

Fikus Benjamina, zwany też figowcem płaczącym, to jedna z najbardziej efektownych roślin domowych. Z pewnością przyciągnie wzrok każdego gościa. Ale nie tylko wygląd jest jego atutem. Fikus Benjamina oczyszcza powietrze z wielu toksycznych substancji, takich jak ksyleny, formaldehyd, benzen, amoniak czy oktan. Idealny dla tych, którzy pragną w swoim domu nie tylko estetyki, ale i czystego powietrza. Warto jednak dodać, że jest to roślina wymagająca w utrzymaniu i potencjalnie trująca dla zwierząt i dzieci. Jeśli zamierzasz ją kupić w Biedronce, umieścić ją w miejscu, do którego nie mają dostępu.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Artykuły

Blog

Reklama