• Logo
  • Warszawaul. Mazowiecka
Reklama

Optymalizacja kosztów budowy na przykładzie projektów domów o prostej bryle, które są tanie w budowie

Własny dom jednorodzinny stał się w ostatnich latach obiektem pożądania wielu osób. Niezależnie od prowadzonego trybu życia czy wykonywanego zawodu prędzej czy później pojawią się myśli związane ze stabilizacją, a tę oferuje właśnie dom jednorodzinny. Problemy jednak zaczynają się, gdy trzeba zrealizować ów myśl – głównymi przeszkodami są oczywiście znaczne koszty finansowe, stąd konieczne jest odpowiednie planowanie i optymalizacja wydatków związanych z budową. Dobór odpowiedniego projektu znacząco ułatwia budowę, zmniejszając tym samym koszty związane kolejnymi etapami prac. Dowiedz się więcej o tym, jak projekt domu oparty na bryle prostej pozwala zmniejszyć wydatki na budowę budynku mieszkalnego.

Prosty dom parterowy – komfort połączony z funkcjonalnością

Planując budowę domu inwestorzy zawsze muszą zmagać się z pewnymi ograniczeniami, a jednym z nich jest dostępna powierzchnia. Choć wydawać się może, że tylko duże budynki o skomplikowanym układzie pomieszczeń są w stanie zapewnić komfort, to w ostatnich latach zaczęły pojawiać się projekty domów parterowych - domoweklimaty.pl opartych na prostej konstrukcji. Nie tylko zmniejsza to koszty budowy, ale pozwala przy okazji w kreatywny sposób wykorzystać narzucane ograniczenia, by w zauważalny sposób poprawić funkcjonalność nawet niewielkiego pomieszczenia.

Projekt budowlany

Dom o prostej bryle – tani nie tylko w budowie, ale również eksploatacji

Decydując się na mniejszy dom inwestor automatycznie zmniejsza wydatki związane z budową takiego budynku, a w dodatkowej optymalizacji wydatków pomaga projekt oparty na prostej bryle. Nie dość, że taki dom powstanie szybciej, to przy okazji uda się zaoszczędzić duże sumy pieniędzy związane z robocizną czy zakupem dodatkowych materiałów. Taki projekt domu jednorodzinnego ułatwia również rozlokowanie poszczególnych pomieszczeń, a co za tym idzie, proces budowy.

projekt techniczny

Natomiast jeśli w przyszłości domownicy będą chcieli rozbudować swoją posesję, to nic nie stoi na przeszkodzie, by przygotować dobudówkę w postaci tarasu czy werandy.

Dom na planie kwadratu – wygodny i łatwy w realizacji projekt

Innym popularnym sposobem na optymalizację kosztów jeszcze przed rozpoczęciem budowy jest wybór projektu domu na planie prostej figury. Tutaj polecanym rozwiązaniem jest podstawa w kształcie kwadratu – wygodny w realizacji układ ułatwia budowlańcom realizację zlecenia, a do tego jest podatny na wprowadzanie drobnych modyfikacji (o ile pozwala na nie budżet). Więcej na temat tego typu projektów domu znaleźć można w artykule: Dom w planie kwadratu – mały i energooszczędny: TOP 3 projekty jednorodzinnych ergonomicznych domów.

budowa metodą gospodarczą ekipa

Projekty domów energooszczędnych – redukcja kosztów w trakcie eksploatacji budynku

Coraz popularniejszym rozwiązaniem stają się alternatywne źródła pozyskiwania energii. Kolektory słoneczne czy instalacje fotowoltaiczne są już nieodłącznym elementem nowo powstających domów, a w połączeniu z dokładnie wykonaną termoizolacją pozwalają znacząco zmniejszyć wszelkie nieszczelności. W dłuższej perspektywie czasu przełoży się to na optymalizację wydatków na ogrzewanie budynku czy produkcję ciepłej wody użytkowej.

Przy okazji optymalizacji kosztów eksploatacji domu warto również wspomnieć o gruntowych pompach ciepła, które pozyskują energię wprost z wnętrza ziemi.

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

  • Dom i ogród
  • Budowa
  • Oszczędzanie
Gazetki

Gazetki wybrane dla Ciebie

Od poniedziałku w LidluLidl
12 - 14 kwietnia 2021
Gazetka Lidl
Wiosenne okazje w TatuumTatuum
1 - 30 kwietnia 2021
Gazetka Tatuum
Start sezonu w Castoramie!Castorama
6 - 18 kwietnia 2021
Gazetka Castorama
Ale akcja cenowa w Aldi! Aldi
12 - 17 kwietnia 2021
Gazetka Aldi
Od czwartku w KauflandzieKaufland
8 - 14 kwietnia 2021
Gazetka Kaufland
Salon Łazienek BLUBLU
19 lutego - 30 czerwca 2021
Gazetka BLU
Rossmann pomaga kobietom!         Rossmann
16 - 30 kwi 2021
Gazetka Rossmann
Mega okazje w Rossmannie! Rossmann
1 - 15 kwi 2021
Gazetka Rossmann
Nowości w Biedronce Biedronka
29 mar - 14 kwi 2021
Gazetka Biedronka
Nowy ogród z Leroy Merlin!Leroy Merlin
24 mar - 13 kwi 2021
Gazetka Leroy Merlin
Katalog 2021 IKEAIKEA
1 sty - 31 gru 2021
Gazetka IKEA
Najlepsza oferta na rynku - Leroy Merlin Leroy Merlin
3 mar - 8 maj 2021
Gazetka Leroy Merlin
Reklama

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Tesco, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge
LogoKorzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright by INTERIA.PL 1999-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.