Optymalizacja kosztów budowy na przykładzie projektów domów o prostej bryle, które są tanie w budowie

Własny dom jednorodzinny stał się w ostatnich latach obiektem pożądania wielu osób. Niezależnie od prowadzonego trybu życia czy wykonywanego zawodu prędzej czy później pojawią się myśli związane ze stabilizacją, a tę oferuje właśnie dom jednorodzinny. Problemy jednak zaczynają się, gdy trzeba zrealizować ów myśl – głównymi przeszkodami są oczywiście znaczne koszty finansowe, stąd konieczne jest odpowiednie planowanie i optymalizacja wydatków związanych z budową. Dobór odpowiedniego projektu znacząco ułatwia budowę, zmniejszając tym samym koszty związane kolejnymi etapami prac. Dowiedz się więcej o tym, jak projekt domu oparty na bryle prostej pozwala zmniejszyć wydatki na budowę budynku mieszkalnego.

Reklama

Prosty dom parterowy – komfort połączony z funkcjonalnością

Planując budowę domu inwestorzy zawsze muszą zmagać się z pewnymi ograniczeniami, a jednym z nich jest dostępna powierzchnia. Choć wydawać się może, że tylko duże budynki o skomplikowanym układzie pomieszczeń są w stanie zapewnić komfort, to w ostatnich latach zaczęły pojawiać się projekty domów parterowych - domoweklimaty.pl opartych na prostej konstrukcji. Nie tylko zmniejsza to koszty budowy, ale pozwala przy okazji w kreatywny sposób wykorzystać narzucane ograniczenia, by w zauważalny sposób poprawić funkcjonalność nawet niewielkiego pomieszczenia.

Projekt budowlany

Dom o prostej bryle – tani nie tylko w budowie, ale również eksploatacji

Decydując się na mniejszy dom inwestor automatycznie zmniejsza wydatki związane z budową takiego budynku, a w dodatkowej optymalizacji wydatków pomaga projekt oparty na prostej bryle. Nie dość, że taki dom powstanie szybciej, to przy okazji uda się zaoszczędzić duże sumy pieniędzy związane z robocizną czy zakupem dodatkowych materiałów. Taki projekt domu jednorodzinnego ułatwia również rozlokowanie poszczególnych pomieszczeń, a co za tym idzie, proces budowy.

projekt techniczny

Natomiast jeśli w przyszłości domownicy będą chcieli rozbudować swoją posesję, to nic nie stoi na przeszkodzie, by przygotować dobudówkę w postaci tarasu czy werandy.

Dom na planie kwadratu – wygodny i łatwy w realizacji projekt

Innym popularnym sposobem na optymalizację kosztów jeszcze przed rozpoczęciem budowy jest wybór projektu domu na planie prostej figury. Tutaj polecanym rozwiązaniem jest podstawa w kształcie kwadratu – wygodny w realizacji układ ułatwia budowlańcom realizację zlecenia, a do tego jest podatny na wprowadzanie drobnych modyfikacji (o ile pozwala na nie budżet). Więcej na temat tego typu projektów domu znaleźć można w artykule: Dom w planie kwadratu – mały i energooszczędny: TOP 3 projekty jednorodzinnych ergonomicznych domów.

budowa metodą gospodarczą ekipa

Projekty domów energooszczędnych – redukcja kosztów w trakcie eksploatacji budynku

Coraz popularniejszym rozwiązaniem stają się alternatywne źródła pozyskiwania energii. Kolektory słoneczne czy instalacje fotowoltaiczne są już nieodłącznym elementem nowo powstających domów, a w połączeniu z dokładnie wykonaną termoizolacją pozwalają znacząco zmniejszyć wszelkie nieszczelności. W dłuższej perspektywie czasu przełoży się to na optymalizację wydatków na ogrzewanie budynku czy produkcję ciepłej wody użytkowej.

Przy okazji optymalizacji kosztów eksploatacji domu warto również wspomnieć o gruntowych pompach ciepła, które pozyskują energię wprost z wnętrza ziemi.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Artykuły

Blog

Reklama