One-stop-shopping w Kauflandzie. Kompleksowe zakupy, współpraca z topowymi najemcami i korzyści dla klientów!

Znana sieć handlowa w swoich placówkach prezentuje nie tylko bogaty wybór produktów, ale także wiele różnorodnych usług. Reagując na potrzeby klientów, marka ewoluuje w kierunku koncepcji one-stop-shopping i systematycznie poszerza listę najemców w swoich pasażach. O korzyściach tych działań dowiesz się z artykułu.

Kaufland rozwija koncept one-stop-shopping
Klienci doceniają różnorodność oferty, która umożliwia znalezienie wszystkich niezbędnych artykułów w jednym miejscu. Źródło: Adobe Stock
Reklama

Więcej produktów i usług w jednym miejscu

Kaufland dynamicznie rozwija koncepcję one-stop-shopping, stając się miejscem, w którym klienci mogą załatwić wiele spraw pod jednym dachem. Wpisującą się w rozwiązanie one-stop-shopping najważniejszą aktywnością sieci handlowej jest nawiązywanie przez Kaufland współpracy z nowymi najemcami, w szczególności z najemcami zaangażowanymi w kwestie środowiskowe bądź społeczne.

To podejście ma nie tylko odświeżyć ofertę sklepu, ale także wprowadzić wartości dodane dla świadomych konsumentów. Dodatkowo, przez oferowanie artykułów od regionalnych dostawców, Kaufland promuje tradycje kulinarne różnych regionów Polski, umożliwiając klientom odkrywanie lokalnych smaków i wspieranie lokalnej gospodarki.

Konsumenci chcą robić zakupy kompleksowe

Z raportu Kaufland pt. „Jak kupują Polacy” wynika, że konsumenci, wybierając miejsce zakupów, zwracają szczególną uwagę na aspekt dostępności. Klienci doceniają różnorodność oferty, która umożliwia znalezienie wszystkich niezbędnych artykułów w jednym miejscu, co przekłada się na oszczędność czasu i wygodę.

Kaufland oferuje w swoich sklepach nie tylko różnorodny asortyment, ale także dostęp do szerokiego wachlarza usług. Odpowiadając na oczekiwania klientów, sieć rozwija się zgodnie z ideą one-stop-shopping i konsekwentnie rozbudowuje portfolio najemców w swoich pasażach.

Kaufland rozwija koncept one-stop-shopping
Kaufland oferuje w swoich sklepach nie tylko różnorodny asortyment, ale także dostęp do szerokiego wachlarza usług. Fot. Kaufland

Jakie nowe punkty usługowe powstają w sklepach sieci Kaufland? 

Zgodnie z założeniami, o których informację przekazała sieć handlowa, Kaufland przywiązuje dużą wagę do zrównoważonego rozwoju, dlatego chętnie nawiązuje współprace z najemcami, którzy prowadząc swój biznes, są zaangażowani w kwestie środowiskowe bądź społeczne.

Wśród nowych partnerów sieci Kaufland znalazł się m.in. sklep zoologiczny w sklepie w Pleszewie, tworzący swoje punkty w myśl idei less waste: używa mebli z recyklingowanych płyt, a materiały reklamowe i etykiety cenowe wykonuje ręcznie z papieru. Innym przykładem jest rodzinna pracownia krawiecka w sklepie w Opolu, która organizuje warsztaty krawieckie dla dzieci. Na uwagę zasługuje również piekarnia otwarta w markecie w Ciechanowie, która angażuje się w akcje charytatywne, m.in. wspiera inicjatywę „Kup chleb dla potrzebujących”.

Pierwszeństwo dla artykułów regionalnych

Jak podał detalista, dba on także o priorytet dla artykułów lokalnych. Sieć w pierwszej kolejności sięga po artykuły od regionalnych dostawców, promuje tradycje kulinarne różnych regionów Polski, a także nawiązuje współprace z rodzinnymi firmami z najbliższej okolicy sklepów, które są znane i doceniane przez lokalne społeczności. Niejednokrotnie stają się one najemcami pasaży handlowych. Tu można przywołać przykład rodzinnej pracowni jubilerskiej w Jabłonnej, rzemieślniczej marki lodów we Wrocławiu, a także kwiatomatu uruchomionego w Skawinie, do którego bukiety dostarcza lokalny dostawca.

Nowe, pionierskie usługi

Poza sprawdzonymi formatami na lokalnym rynku Kaufland sięga również po nowe rozwiązania, proponując klientom dostęp do wielu innych usług będących w kręgu ich zainteresowania. Sieć uruchomiła np. pionierski koncept 2w1 oferujący lody i kawę z Costa Coffee, pierwszą w sklepach Kaufland winiarnię czy też salon urody.

Jak podał detalista, zarówno on, jak i najemcy przywiązują dużą wagę do jakości stoisk, dlatego w ostatnim czasie część pasaży została odrestaurowana. W nowym formule funkcjonuje np. piekarnia w Ciechanowie, cukiernia w Legionowie, sklep mięsny w Bytowie i kantor w Jabłonnej.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Artykuły

Blog

Reklama