Niedziela handlowa. Czy 28 maja nie będzie zakazu handlu w sklepach?

Nadchodzący weekend, to świetny termin na to, żeby wybrać się do dyskontów, marketów i galerii handlowych po prezenty na Dzień Dziecka. Oczywiście wszystkie sklepy będą działać w sobotę, ale czy również w niedzielę? Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się, czy 28 maja ma obowiązywać zakaz handlu na terenie całego kraju.

Zakupy
Niedziela handlowa 28 maja? Fot. Adobe Stock.
Reklama

Czy 28 maja wypada niedziela handlowa?

Dzień Dziecka już w przyszłym tygodniu, a ty nie masz jeszcze prezentów dla swoich pociech? Świetnym terminem na wybranie się po upominki będzie najbliższy weekend. W sobotę wszystkie dyskonty, supermarkety i galerie handlowe będą oczywiście czynne. Ale czy mają również działać w niedzielę 28 maja?

Po prezenty na Dzień Dziecka i inne zakupy trzeba się będzie wybrać w sobotę lub dopiero na początku przyszłego tygodnia, ponieważ niestety przed nami kolejna niedziela niehandlowa. 28 maja ma obowiązywać zakaz handlu na terenie całego kraju. Oznacza to, że tego dnia na pewno nie otworzą się m.in. dyskonty (m.in. Biedronka, Lidl, Kaufland), supermarkety (Carrefour i Auchan) oraz sieciówki odzieżowe (m.in. H&M, Zara, Reserved).

Pamiętaj jednak, że w każdą niedzielę niehandlową nie wszystkie sklepy są nieczynne. 28 maja na pewno zrobisz małe zakupy w prywatnych sklepikach osiedlowych, placówkach franczyzowych tj. Żabka czy Carrefour Express. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że niektóre punkty mogą się nie otworzyć ze względu na brak zgody właściciela.

28 maja będzie niedziela handlowa. Fot. Adobe Stock.

Kiedy wypada kolejna niedziela handlowa?

Przez cały ten miesiąc nie było ani jednej niedzieli handlowej. Na szczęście w czerwcu się to zmieni jednak nie tak szybko. Najbliższy termin bez zakazu handlu został przewidziany na 25 czerwca. Później okazja do tego, żeby wybrać się na zakupy w ostatni dzień tygodnia nadarzy się dopiero przed rozpoczęciem się roku szkolnego, konkretnie 27 sierpnia. Pozostałe daty z wolnym handlem zaplanowano na grudzień.

Niedziele handlowe w 2023 roku - terminy:

  • 25 czerwca,
  • 27 sierpnia,
  • 17 grudnia,
  • 24 grudnia.

Czy w tym terminarzu mogą pojawić się jeszcze jakieś dodatkowe daty z niedzielami handlowymi? Niestety jest to niemożliwe, pełna lista terminów z wolnym handlem jest znana już od dawna i rządzący nie planują dokonywać w niej żadnych zmian. Na ten moment trudno też coś przewidywać w sprawie 2024 roku, wydaje się jednak, że przepisy z niedzielami niehandlowymi pozostaną takie same.

28 maja będzie zakaz handlu. Fot. Adobe Stock.

Szukasz promocji na prezenty na Dzień Dziecka? Zajrzyj na Ding.pl!

Jeżeli nie masz jeszcze prezentów na Dzień Dziecka, to nie przejmuj się, na pewno znajdziesz wyjątkowe upominki w najnowszych gazetkach promocyjnych na naszej stronie Ding.pl. Jak ofertę polecamy najbardziej? Największe wrażenie zrobiły na nas propozycje od sieci Biedronka. W jej ofercie można znaleźć mnóstwo zabawek, odzieży i gadżetów z kolekcji Psi Patrol, akcję zniżkową na figurki Flockies i wiele innych niesamowitych podarunków. Sprawdź poniżej, co można kupić.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Artykuły

Blog

Reklama