Niedziela handlowa - czy 11 czerwca będą czynne wszystkie sklepy?

W najbliższą niedzielę 11 czerwca wypada ostatni dzień długiego weekendu i wielu klientów z pewnością chciałoby się w tym terminie wybrać do ulubionych sklepów i zrobić zakupy. Czy tego dnia ma obowiązywać zakaz handlu na terenie całej Polski? A może wszystkie dyskonty, supermarkety i galerie handlowe będą czynne?

Niedziela handlowa
Niedziela handlowa 11 czerwca? Fot. Adobe Stock.
Reklama

Czy 11 czerwca będzie niedziela handlowa?

Przed nami długi weekend czerwcowy, podczas którego spora część z nas zrobi sobie małe wakacje nad morzem, w górach lub nawet za granicą. Niektórzy jednak zostaną w swoich miastach i z pewnością będą chcieli od piątku ruszyć na zakupy, żeby zaopatrzyć się w letnią odzież, meble ogrodowe czy różne sprzęty sportowe. Sklepy oczywiście otworzą się zarówno w piątek, jak i sobotę, ale czy również w niedzielę?

Niedziela handlowa 11 czerwca? Fot. Adobe Stock.

Niestety znowu musimy przekazać złe wieści. 11 czerwca wypada niedziela niehandlowa, podczas której niemal wszystkie sklepy będą zamknięte. Tego dnia na pewno nie zrobisz zakupów w dyskontach, supermarketach, marketach remontowo-budowlanych, sieciówkach odzieżowych, drogeriach i wielu innych placówkach handlowych.

11 czerwca w niedzielę niehandlową czynne będą jedynie niektóre prywatne sklepiki osiedlowe, placówki franczyzowe tj. Żabka czy Carrefour Express, jak również stacje benzynowe. Dzięki temu w razie pilnej potrzeby będzie można w tym dniu zrobić małe zakupy np. w postaci podstawowych artykułów spożywczych.

Kiedy wypada kolejna niedziela handlowa?

Na najbliższą niedzielę handlową na szczęście nie będzie trzeba długo czekać, została zaplanowana na 25 czerwca. Dzięki temu zyskamy cały weekend na zrobienie zakupów na sezon letni. Kolejny dzień bez zakazu sprzedaży w sklepach wypada dopiero pod koniec wakacji, konkretnie 25 sierpnia. Poniżej wskazaliśmy wszystkie daty z wolnym handlem, jakie zostały do końca 2023 r.

Niedziele handlowe w 2023 roku - terminy:

  • 25 czerwca,
  • 27 sierpnia,
  • 17 grudnia,
  • 24 grudnia.
11 czerwca wypada niedziela niehandlowa. Fot. Adobe Stock.

Gdzie wybrać się na tanie zakupy? Sprawdź promocje na Ding.pl!

Nie chcesz przepłacać na podstawowych zakupach spożywczych? A może chcesz wiedzieć, jakie sieciówki odzieżowe oferują teraz rabaty na odzież i obuwie na sezon letni? Koniecznie odwiedź nasz serwis Ding.pl, na którym dostępne są wszystkie aktualne gazetki promocyjne od znanych i cenionych sklepów. Dzięki temu w szybki i prosty sposób sprawdzisz, jakie sieci oferują największe zniżki i zyskasz możliwość zaoszczędzenia sporych pieniędzy.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Artykuły

Blog

Reklama