Nie tykaj mięsa tego dnia! Masz szansę poczuć się jak wegetarianin!

Międzynarodowy Dzień Bez Mięsa obchodzimy w ten weekend. Najbliższa niedziela może być motywacją dla mięsożerców, by zdecydować się na dania lekkie, oparte głównie na warzywach. W jednym sklepie pojawiła się specjalna oferta na tę okazję. W niej kuszące i atrakcyjne przysmaki.

Międzynarodowy Dzień Bez Mięsa.
źródło: Adobe Stock
Reklama

Czy warto obchodzić Międzynarodowy Dzień Bez Mięsa?

Międzynarodowy Dzień Bez Mięsa obchodzimy 20 marca, zorganizowany został aby nakłonić wszystkich do tego, by przynajmniej raz w roku pozbawić posiłków tego produktu. Wcale nie chodzi o to, żeby zmuszać kogoś do wegetarianizmu, lecz bardziej o nakłonienie do refleksji i dostrzeżenia, że na świecie coraz więcej jest atrakcyjnych produktów typu zamienniki.

Promowanie jedzenia roślinnego jest bardzo ważne. W ten sposób możemy przyczynić się do ograniczenia zabijania bezbronnych zwierząt, a tym samym pokazać, jak zdrowa jest dieta wege. Dzień bez mięsa może pozwolić odciążyć nasz organizm, zwłaszcza jeśli rzeczywiście codziennie sięgamy po szynki, kiełbasy i inne tego typu wyroby.
 

Czytaj także: Drugi lub trzeci produkt za darmo! Klienci Biedronki pędem ruszą do sklepu!

Kuszące bezmięsne przysmaki – specjalna oferta

Specjalna ofertę na Międzynarodowy Dzień Bez Mięsa przygotowała sieć Intermarche. Te produkty są dowodem na to, że naprawdę można zjeść dobrze bez sięgania po wyroby zwierzęce. Do obiadu możemy wykorzystać tofu kosztujące teraz jedynie 6,99 zł za opakowanie, a do śniadania zamiast szynki, delikatny hummus z cieciorki.

Intermarche proponuje też przekąskę od Tarczyńskiego, czyli kabanosy w wersji roślinnej o kilku różnych smakach oraz burgery ze szpinakiem i bazylią. Przyznajcie, że brzmi świetnie. Jedno opakowanie z porcją dla dwóch osób kosztuje 5,79 zł. Tak tanio jest dzięki specjalnej promocji.

Z promocyjnych cen na Międzynarodowy Dzień Bez Mięsa skorzystać można do 23 marca. Obniżki dotyczą również mleka roślinnego Alpro, dań warzywnych na patelnię od Hortex, jogurtów wegańskich, wege leczo, pulpetów czy gołąbków. Jeśli jeszcze nigdy nie mieliście okazji spróbować, jak smakują znane potrawy w nietradycyjnej odsłonie, przed wami idealna szansa.

Poniżej gazetka promocyjna Intermarche:

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Artykuły

Blog

Reklama