Nestle jednak wycofuje produkty z Rosji. Dwa rodzaje na około... sześćdziesiąt. To raczej nie zadowoli bojkotujących

Nestle stało się ofiarą ataków klientów oraz hakerów. Wszystko przez to, że jako jedna z nielicznych firm nie zamierzała wycofać się z rynku rosyjskiego. Po falach krytyki zaczyna zmieniać zdanie. Ze sklepów zniknąć mają dwa typy towarów. Firma ma ich jednak około 60, z tego powodu dla niektórych brzmi to, jak głupi żart.

Nestle wycofuje produkty z Rosji.
źródło: Adobe Stock
Reklama
ding ad-box placeholder

Nestle niknie z Rosji... ale nie do końca

Nestle chciałoby odciąć się od rynku rosyjskiego, robi to jednak niezwykle nieśmiało. Raczej wygląda to, jak tworzenie pozorów, że tak jest. Zdecydowało się na pewien krok, choć tak naprawdę nie wiadomo czy chodzi o szczere intencje, czy odzyskanie, choć odrobiny świętego spokoju i zaspokojenie oczekiwań bojkotujących. Ci raczej jednak nie poczują się usatysfakcjonowani, zaś sami Ukraińcy nie odbiorą tego jako realne wsparcie.

Firma Nestle niespodziewanie ogłosiła, że wycofa z Rosji towary KitKat i Nesquik. Są to głównie popularne batony oraz płatki śniadaniowe czy kakao. Można się jednak zastanowić, co z tego skoro do tej sieci należy około 60 różnych nazw marek. Mało który przeciętny klient ma świadomość, o jakie chodzi, dlatego poniżej umieszczamy grafikę informacyjną. Z niej jasno wynika, że ze sprzedaży nadal nie znikną kosmetyki czy dania dla dzieci.

Nestle
źródło: www.pgmcapital.com


Czytaj także: Powinni się wstydzić! Te sieci nadal działają w Rosji [LISTA]

Nestle zapowiada zawieszenie produkcji na rosyjskim rynku

Gigant producentów żywności uspokaja i mówi o zawieszeniu zdecydowanej większości produkcji swoich towarów w Rosji. W planach podobno ma całkowite opuszczenie tego rynku. Czy to jednak brzmi wiarygodnie? To może się zdarzyć, jednak jak zauważa Nestle znalezienie rozwiązania, by przenieść fabryki i zapewnić pracę zatrudnionym, nie jest takie łatwe i może trochę potrwać. Nie wiadomo jednak czy bojkotujący klienci okażą się wyrozumiali. Większość z nich obserwuje inne biznesy, które błyskawicznie odcięły się od państwa atakującego Ukrainę.

Takie działania pokazują, z jakimi wartościami utożsamia się marka i udowadniają, że są aspekty ważniejsze niż zysk i pieniądze. Tymczasem jak widać, Nestle nadal będzie sprzedawać Rosjanom większość swoich towarów. Krytyką tej firmy zajął się nawet sam prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, licząc, na to, że ta przestanie liczyć własne interesy.

Co zrobiło Neste do tej pory?

Pomimo że działania Nestle są nieśmiałe, firma podjęła już jakieś kroki, by odsunąć się od Rosji. Do tej pory wstrzymała tam reklamę, inwestycje kapitałowe i dostawy niektórych towarów. Patrząc jednak na skalę i ekspansywność marki, wydaje się to kroplą w morzu oczekiwań i potrzeb.

Czytaj także: Ruskie ruble ważniejsze niż wojna”. Takie hasło pisane sprayem pojawiło się na budynku sklepu!

W tym miejscu zachęcamy do sprawdzenia ofert promocyjnych na Ding.pl!

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Artykuły

Blog

Reklama
ding ad-box placeholder

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Dino, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge
Ding website logoKorzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright by INTERIA.PL 1999-2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.