Naładuj elektryka przed domem

Mieszkańcy 6 wrocławskich osiedli będą mogli naładować swoje samochody elektryczne tuż przed swoim blokiem. Skorzystają oni z programu InPost, która rozszerza zakres współpracy z miastami GreenCity!

We Wrocławiu nowe stacje do ładowania elektryków od InPost
Nowe stacje do ładowania aut elektrycznych we Wrocławiu. Źródło: Adobe Stock
Reklama

W nowoczesnej i zielonej przestrzeni miejskiej

Z roku na rok, pojawia się coraz więcej przedsięwzięć, które pomagają polskim miastom stać się bardziej zielonymi. Ograniczenie śladu węglowego jest jednym z największych wyzwań na drodze do uzyskania równowagi środowiskowej.

W ramach programu InPost Green City, firma  wspólnie z GreenWay i TBSWrocław  wykonuje na osiedlach TBSWrocław montaż aż sześciu stacji umożliwiających ładowanie pojazdów elektrycznych. Według informacji InPost, ładowarki przeznaczone do ładowania aut elektrycznych mają zostać zainstalowane: 

  • przy ul. Maxa Berga (Nowe Żerniki),
  • przy ul. Wileńskiej (Brochów),
  • przy ul. Krępickiej (Leśnica)
  • przy u. Zielnej (Psie Pole),
  • przy ul. Stanisława Przybyszewskiego (Karłowice),
  • przy ul. Rodzynkowej (Stabłowice).

Stacje ładowania samochodów elektrycznych we wskazanych lokalizacjach, na terenie TBS we Wrocławiu, będą gotowe w ciągu najbliższych miesięcy. Co ważne, przy każdej stacji ich operator wyznaczy 2-3 miejsca postojowe, które będą odpowiednio oznaczone.

- Umożliwienie ładowania samochodów elektrycznych mieszkańcom osiedli domów wielorodzinnych to jedno z większych wyzwań stojących przed rozwojem elektromobilności – mówi Rafał Czyżewski, Prezes GreenWay Polska. – Aby na nie odpowiedzieć, potrzebujemy szerokich, międzysektorowych partnerstw podmiotów zaangażowanych w budowę zeroemisyjnego transportu. Właśnie w tych kategoriach postrzegamy współpracę przy zielonej inicjatywie we Wrocławiu

Stacje ładowania samochodów elektrycznych we Wrocławiu
Będzie więcej stacji ładowania samochodów elektrycznych we Wrocławiu. Fot.GreenWay Polska

Wrocław wspiera zrównoważoną mobilność  

Wrocław jest miastem, które od kilku lat wspiera zrównoważoną mobilność a ponadto jest przykładem aglomeracji otwartej na pojazdy elektryczne. Kierowcy tego typu pojazdów, także tych z napędem wodorowym, uzyskali w stolicy Dolnego Śląska szereg udogodnień. Mogą poruszać się po buspasach i wydzielonych torowiskach o łącznej długości 21 km.

Korzystają też z 200 bezpłatnych miejsc parkingowych przeznaczonych dla samochodów elektrycznych lub aut z napędem wodorowym oraz innych miejsc postojowych w strefach płatnego parkowania, w których także nie wnoszą opłaty za parkowanie. Kierowcy tych aut mają także zapewniony dostęp do ponad 140 punktów ładowania, niebawem także na terenach TBSWrocław.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Artykuły

Blog

Reklama