Najlepsze przysmaki dla psa - na co zwrócić uwagę?

Przysmaki urozmaicają czas wolny czworonogowi, zaspokajają jego naturalną potrzebę gryzienia, a także pomagają zadbać o higienę jamy ustnej. Podając pupilowi smaczki, możesz z nim zbudować lepszą więź, a przy okazji nauczyć go nowych komend. Sprawdź, jakie przysmaki będą smakowały Twojemu psu, a jednocześnie nie wywołają nieprzyjemnych objawów!

Smakołyki dla psa
Smakołyki dla psa – jakie wybrać? fot. pexels
Reklama

Smakołyki dla psa – jakie wybrać?

Przysmaki dla psa sprawdzą się jako zachęta lub nagroda, a przy okazji wzbogacą dietę o mikro- i makroelementy. W ten sposób wspierają one prawidłową pracę stawów, mózgu, nerek i wątroby. Smakołyki występują w różnych kształtach – mają formę kwadracików, kuleczek, cienkich paseczków, trójkącików i kosteczek. Dzięki temu znajdziesz takie, które zadowolą Twojego czworonoga. Szukając przysmaków, dopasuj je ponadto do wielkości psa. 

Czym kierować się przy wyborze przysmaków dla psa?

Przekąski dostępne są w różnych smakach – ryby, wieprzowiny, jagnięciny, kaczki, kurczaka, indyka, wołowiny i królika. Biorąc pod uwagę bogatą ofertę smaczków, na pewno znajdziesz takie, które przypadną do gustu Twojemu czworonogowi. 

Zrezygnuj z przysmaków wykonanych z tworzywa sztucznego. Połknięte stanowią poważne zagrożenie dla psa. Sięgnij po naturalne smakołyki, spośród których możesz wybrać suszone mięso czy podroby zwierzęce. Wybieraj przekąski z dużą zawartością mięsa, są one bowiem źródłem cennych składników odżywczych. 

Przysmaki dentystyczne usuwają płytkę nazębną, niwelują nieprzyjemny zapach z pyska, a także zaspokajają potrzebę żucia. Nie tylko zapobiegają tworzeniu się kamienia nazębnego, lecz także wzmacniają dziąsła. Możesz je podawać podczas zabawy w domu, w czasie treningów czy spacerów. Nie zastąpią co prawda szczotkowania zębów, ale z powodzeniem uzupełnią higienę jamy ustnej. 

Jakie przysmaki kupić dla czworonoga?

Jeśli Twój pupil przeszedł antybiotykoterapię lub ma obniżoną odporność, podawaj mu przysmaki wspomagające trawienie. Zawierają one dużo błonnika, dzięki czemu pobudzają jelita do pracy, wspierają pracę żołądka i przywracają prawidłową florę bakteryjną. W ten sposób skutecznie łagodzą dolegliwości ze strony układu pokarmowego.

Jeśli Twój pies cierpi na nadwagę, podawaj mu przysmaki dietetyczne. Zwróć uwagę na smakołyki z obniżoną zawartością tłuszczu lub L-karnityną, które wspierają odchudzanie. Seniorom i czworonogom z chorobą zwyrodnieniową stawów możesz natomiast dawać smaczki bogate w wapń i kolagen. 

Jakie smaczki dla alergika?

Zastanawiasz się, jakie przekąski może jeść alergik lub pies z wrażliwym przewodem pokarmowym? W takich przypadkach najlepiej sprawdzą się przysmaki hipoalergiczne, w których znajdują się hydrolizaty białka. Wspomniane smakołyki łagodzą objawy niestrawności i problemy skórne. 

Nie zawierają one barwników, konserwantów, przypraw, sztucznych aromatów ani polepszaczy smaku. Możesz je podawać zarówno alergikom, jak i zdrowym psom. 

Niezależnie od tego, dla jakiego czworonoga kupujesz przekąski, pamiętaj, że nie powinny one przekraczać 10–15% dziennego zapotrzebowania kalorycznego. W przeciwnym razie mogą przyczyniać się do nadwagi i otyłości.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Artykuły

Blog

Reklama