Najlepsze filmy na deszczowy wieczór we dwoje

Chłodny, deszczowy wieczór to idealny moment na zaszycie się w domowym zaciszu. Na kanapie, przed telewizorem, w objęciach ukochanej osoby można spędzić równie romantyczne chwile, jak na randce na mieście, zwłaszcza gdy towarzyszy temu dobre kino. Przedstawiamy 5 ciekawych produkcji, które umilą deszczowy wieczór we dwoje.

Najlepsze filmy na deszczowy wieczór
Reklama

,,Once’’ (2007)

Film dla par, które lubią oglądać krzepiące, romantyczne historie z doskonałą muzyką w tle. ,,Once’’ to klasyczna opowieść o dwójce zakochanych artystów. Akcja filmu rozgrywa się w gwarnym Dublinie. On jest nieśmiałym, ulicznym grajkiem, który występuje tylko wieczorami. Ona to emigrantka z Czech, która chwyta się różnych dorywczych prac i marzy o grze na własnym fortepianie. Przypadkowe spotkanie dwojga kochających muzykę ludzi odmienia życie ich obojga. W ciągu kilku dni znajomości inspirują się do spełniania swoich marzeń – nagrania wspólnej płyty. Z połączenia muzyki i miłości może wyjść tylko arcydzieło. Film jest ciepły, romantyczny, wzruszający, ale pozbawiony lukru. Bliski prawdziwemu życiu. Jeśli uwielbiacie takie proste historie, zapiszcie go na Waszej liście i obejrzyjcie przy najbliższej okazji.

,,Nieulotne’’ (2013)

Film, który przedstawia historię młodzieńczej miłości – równie płomienną, co ulotną. Niejednoznaczne love story w reżyserii Polaka Jacka Borcucha z Jakubem Gierszałem i Magdaleną Berus w rolach głównych. To bardzo emocjonalna historia miłości dwojga polskich studentów – Michała i Kariny, rozgrywająca się podczas wakacyjnej pracy w słonecznej Hiszpanii. Nie jest to jednak tylko burzliwy, beztroski romans. Miłosną sielankę przerywają dramatyczne wydarzenia, które na zawsze mają odmienić życie bohaterów. Idealny film na deszczowy wieczór, jeśli chcecie rozgrzać się widokami wprost z ciepłego Półwyspu Iberyjskiego. Ale uwaga, akcja filmu w pewnym momencie przenosi się do szarego, ponurego Krakowa, więc nie jest do końca tak kolorowo, jak mogło się na początku wydawać.

,,Hiszpański romans’’ (2020)

Ostatni film w dorobku Woody’ego Allena. Ponownie przenosimy się do Hiszpanii. To historia krytyka filmowego z Nowego Jorku, który wraz ze swoją żoną udaje się na festiwal filmowy w San Sebastian. Oboje dają się ponieść magii wydarzenia i urokowi miasta. W ich małżeńskiej relacji jednak pojawia się kryzys. Ona daje się ponieść fascynacji przystojnym, francuskim reżyserem, dla którego pracuje. On zadurza się po uszy w młodej, pięknej lekarce. Miłosny galimatias doprowadza do zabawnego, ale romantycznego finału. Film warto obejrzeć nie tylko ze względu na genialny scenariusz i reżyserię Allena oraz doborową obsadę aktorską, lecz także przyjemną, wakacyjną atmosferę.

,,Holiday’’ (2021)

Mało znana polsko-niemiecka produkcja, której akcja rozgrywa się na indonezyjskiej wyspie Bali. To propozycja dla osób, które od filmu dla dwojga oczekują nie tylko romansu, lecz także dreszczyku emocji. Niech Was nie zwiedzie niewinny, wakacyjny tytuł. To film z pogranicza dramatu, kina przygodowego i psychologicznego thrillera. Główni bohaterowie, małżeństwo – Kasia i Tomek – udają się w podróż, która ma zakończyć kiełkujący w ich związku kryzys. Na miejscu pojawiają się jednak komplikacje. We dwoje udają się w głąb wyspy, gdzie poznają zwyczaje i kulturę rdzennej ludności. Gdy zatrzymują się w małej, indonezyjskiej wiosce na dłużej, następują wydarzenia, które doprowadzają Kasię i Tomka do olbrzymiej wewnętrznej przemiany.

,,Historia o miłości i pożądaniu’’ (2021)

Opowieść o płomiennym romansie dwojga studentów: Ahmeda – Francuza algierskiego pochodzenia i Farah – Tunezyjki, która właśnie przyjechała do Paryża. Podczas zajęć na uczelni Ahmed odkrywa uroki arabskiej literatury erotycznej i poznaje Farah, w której szybko się zakochuje. Chłopak próbuje oprzeć się obezwładniającemu pożądaniu, co nie jest dla niego łatwe. Film jest przesiąknięty seksualnym napięciem. Jeśli lubicie takie klimaty, zaplanujcie seans przy najbliższej okazji i przekonajcie się, jaki finał będzie miała historia dwojga młodych ludzi.

Jeżeli lubisz spędzać romantyczne chwile ze swoją drugą połówką, zainwestuj w telewizję UPC. Zarówno dostępne kanały TV, jak i dodatkowe pakiety filmowe na żądanie dostarczą Wam kinowych emocji na wiele deszczowych wieczorów. 

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Artykuły

Blog

Reklama