Reklama

Nowe obostrzenia od 1 grudnia! Na jakie zmiany trzeba się przygotować?

W związku z tym, że w naszym kraju cały czas rośnie liczba zakażeń koronawirusem i szpitale przyjmują coraz więcej pacjentów, rządzący w końcu zdecydowali się w na wprowadzenie obostrzeń. Zaczną obowiązywać w całej Polsce już od 1 grudnia. Na jakie zmiany trzeba się przygotować? Mają pojawić się między innymi większe limity osób w sklepach. Wszystkie nowe restrykcje wskazaliśmy w naszym artykule. Zapoznaj się!
Nowe obostrzenia zaczną obowiązywać od 1 grudnia!

Aktualizacja 30.11.2021 r.

1 grudnia wejdą w życie nowe obostrzenia! Do kiedy będą obowiązywać?

Doniesienia serwisu interia.pl dotyczące obostrzeń potwierdziły się. Wczoraj podczas konferencji prasowej minister zdrowia poinformował o konieczności wprowadzenia restrykcji ze względu na utrzymujące się duże przyrosty zakażeń na koronawirusa, jak również pojawienie się w kilku państwach europejskich nowego groźnego wariantu COVID-19, czyli Omicron. Nowe zasady zaczną obowiązywać od 1 do 17 grudnia.

Jakie obostrzenia wejdą w życie? Najpierw wskażemy restrykcje, które dotyczą branży handlowej. W tym przypadku zmienią się limity klientów w sklepach z 1 osoby na 10 m kw. na 1 osobę na 15 m kw. Chcemy też podkreślić, że każdy konsument, który będzie chciał zrobić zakupy powinien przed wejściem np. do dyskontu lub galerii zasłonić nos i usta maseczką oraz zdezynfekować ręce płynem antybakteryjnym. Te zasady dotyczą też innych zamkniętych miejsc publicznych.

Ponadto został zmniejszony do 50% limit zapełnienia lokali gastronomicznych, instytucji kultury, hoteli czy kościołów (nie dotyczy to osób zaszczepionych). To jednak nie wszystko! W weselach, chrzcinach czy dyskotekach będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 100 gości (wcześniej 150). Zmiany czekają też siłownie i kluby fitness - od 1 grudnia wejdzie w życie zasada: 1 osoba na 15 m kw.

Czy po 17 grudnia dalej będą obowiązywać obostrzenia w całym kraju? Na ten moment nic wiadomo w tej sprawie. Wydaje się jednak, że w tym przypadku wszystko zależy od rozwoju czwartej fali pandemii. Jeżeli w najbliższych dwóch tygodniach nie zaczną się zmniejszać liczby zachorowań na koronawirusa, wtedy z pewnością musimy przygotować się na przedłużenie restrykcji o kolejne tygodnie i pewnie ich zaostrzenie.

Nowe obostrzenia mogą pojawić się już w przyszłym tygodniu

Serwis internetowy interia.pl podał nieoficjalne informacje, że obostrzenia w związku z rosnącą siłą jesiennej pandemii koronawirusa, miałyby wejść w życie od 1 grudnia. Na ten moment nic nie jest pewne, portal wskazał, że ostateczna decyzja w sprawie restrykcji będzie uzależniona od liczby zakażeń i zgonów w najbliższych dniach. Wszystko jednak wskazuje na to, że dzienne przyrosty zakażeń nie spadną tak szybko i nadal utrzymają się na poziomie ponad 20 tys.

Prawdopodobnie surowsze obostrzenia najpierw pojawiłyby się w sklepach, na pewno zostałby wprowadzone większe limity klientów. Takie same restrykcje mogłyby też zacząć obowiązywać w instytucjach kultury tj kina, teatry, muzea czy filharmonie, lokalach gastronomicznych i placówkach zajmujących się organizacją koncertów czy imprez lub po prostu spotkań okolicznościowych (m.in. wesela i chrzciny).

Czy obostrzenia zostaną wprowadzone w całej Polsce?

Doniesienia medialne wskazują, że prawdopodobnie obostrzenia zaczęłyby obowiązywać od początku grudnia tylko w tych regionach, gdzie na co dzień odnotowywane są największe liczby zakażeń i zgonów. Oczywiście nie można jednak wykluczyć, że restrykcje przez jakiś czas obejmą całą Polskę, żeby najpierw zatrzymać rozwój czwartej fali pandemii koronawirusa, a później doprowadzić do jej osłabienia przed Świętami Bożego Narodzenia.

Czy rząd planuje wprowadzić obostrzenia tylko dla niezaszczepionych?

Wprowadzenie obostrzeń tylko i wyłącznie dla osób bez odporności na COVID-19 jest mało prawdopodobne, ponieważ rządzący obawiają się protestów na ulicach i w konsekwencji zwiększenia rozwoju pandemii koronawirusa, który mógłby być jeszcze bardziej tragiczny w skutkach. Oczywiście nie można jednak przesądzić, że Polska nie pójdzie drogą m.in. Austrii i nie narzuci obowiązkowych szczepień poprzez liczne ograniczenia.

Więcej informacji na temat obostrzeń powinno pojawić się w najbliższych dniach, dlatego tak jak zawsze będziemy dokładnie śledzić wypowiedzi medialne przedstawicieli rządu dotyczące pandemii koronawirusa. Jeżeli tylko dowiemy się czegoś o ewentualnym wprowadzeniu restrykcji, wtedy od razu zaktualizujemy artykuł o nowe treści.

Zachęcamy was również do sprawdzenia nowych gazetek promocyjnych do znanych sklepów! Można w nich znaleźć mnóstwo ofert w związku ze świętem wyprzedaży, czyli Black Friday! Jedną z najciekawszych ofert przygotowała sieć Kaufland, w jej dyskontach trwa Black Week! Taniej kupimy m.in małe sprzęty AGD do kuchni!

Kamil Dębski

Pisał artykuły zarówno dla małych serwisów tematycznych, jak i dużych portali informacyjnych. Cały czas rozwija swoje umiejętności w tworzeniu tekstów i nie boi się wyzwań. Jego największą pasją jest muzyka! Słucha różnych gatunków, lubi odkrywać nowe nagrania, jak i brzmienia z przełomu lat 80. i 90. Ponadto kolekcjonuje winyle. W lato jeździ na festiwale muzyczne. Na co dzień jest osobą energiczną i towarzyską.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Gazetki

Gazetki wybrane dla Ciebie

Od środy w PolomarkeciePOLOmarket
1 - 7 grudnia 2021
Gazetka POLOmarket
Świąteczne miasteczko z Leroy MerlinLeroy Merlin
19 listopada - 24 grudnia 2021
Gazetka Leroy Merlin
Od czwartku w Lidlu!     Lidl
2 - 5 grudnia 2021
Gazetka Lidl
Kaufland -wielki wybór na świętaKaufland
2 - 8 grudnia 2021
Gazetka Kaufland
Katalog centralny V2: Kraina zabawek i dekoracji - oferta rozszerzona E.Leclerc
9 listopada - 4 grudnia 2021
Gazetka E.Leclerc
Zestawy na święta od T-Mobile! T-Mobile
8 listopada - 22 grudnia 2021
Gazetka T-Mobile
Od poniedziałku w BiedronceBiedronka
29 lis - 4 gru 2021
Gazetka Biedronka
Biedronka - kraina zabawekBiedronka
8 lis - 24 gru 2021
Gazetka Biedronka
W tym tygodniu w Biedronce!     Biedronka
2 - 8 gru 2021
Gazetka Biedronka
Okazje świąteczne i nie tylko w Biedronce Biedronka
22 lis - 8 gru 2021
Gazetka Biedronka
Okazje tygodnia w BiedronceBiedronka
29 lis - 15 gru 2021
Gazetka Biedronka
Okazje tygodnia w BiedronceBiedronka
6 - 22 gru 2021
Gazetka Biedronka
Reklama

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Tesco, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge
LogoKorzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright by INTERIA.PL 1999-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.