Maska koloryzująca – jak jej używać? Czy niszczy włosy?

Maska koloryzująca to produkt, który zdobywa coraz większą popularność wśród osób chcących odświeżyć kolor swoich włosów w domowym zaciszu. Jednak wiele osób zastanawia się, czy stosowanie maski koloryzującej może negatywnie wpływać na kondycję i zdrowie włosów. W tym artykule przyjrzymy się bliżej maskom koloryzującym – jak ich używać oraz czy mogą one niszczyć włosy? Sprawdzamy!

maska koloryzująca
Źródło zdjęć: waybeauty.pl
Reklama

Jak działa maska koloryzująca? 

Maska koloryzująca to produkt do pielęgnacji włosów, który łączy w sobie działanie maski nawilżającej oraz pigmentu koloryzującego. Zawiera ona składniki odżywcze, które nawilżają i regenerują włosy, jednocześnie nadając im pożądany kolor. Maska koloryzująca działa na zasadzie tymczasowego pokrycia włosów pigmentem, który stopniowo zmywa się podczas kolejnych myć.

Jak używać maski koloryzującej?

  1. Przygotowanie włosów

Przed nałożeniem maski koloryzującej ważne jest, aby włosy były czyste i suche lub lekko wilgotne. Zaleca się również przeprowadzenie testu uczuleniowego, szczególnie jeśli używasz maski koloryzującej po raz pierwszy.

  1. Aplikacja maski

Nanieś maskę koloryzującą równomiernie na wilgotne włosy, rozpoczynając od końców i równomiernie rozprowadzając na całej długości włosów. Upewnij się, że każde pasemko jest pokryte produktem.

  1. Czas działania

Zgodnie z instrukcjami producenta pozostaw maskę na włosach przez określony czas, zwykle od 5 do 30 minut, w zależności od pożądanego efektu kolorystycznego i intensywności pigmentu. Im dłużej będziesz trzymać maskę na włosach, tym odcień będzie mocniejszy.

  1. Spłukiwanie

Po upływie określonego czasu dokładnie spłucz maskę koloryzującą ciepłą wodą, aż do momentu, gdy woda będzie klarowna.

  1. Pielęgnacja po zabiegu

Po zmyciu maski, zastosuj odżywkę lub maskę nawilżającą, aby dodatkowo zadbać o kondycję włosów.

Czy maska koloryzująca niszczy włosy?

Odpowiedź na to pytanie zależy głównie od jakości i składu produktu oraz od indywidualnych cech włosów. W przypadku wysokiej jakości masek koloryzujących, które zawierają naturalne składniki odżywcze, nie powinny one znacząco uszkadzać włosów. Jednakże regularne stosowanie masek koloryzujących może prowadzić do przesuszenia włosów, zwłaszcza jeśli produkt zawiera składniki chemiczne, takie jak amoniak czy perhydrol.

Ważne jest również, aby stosować maski koloryzujące z umiarem i zgodnie z instrukcjami producenta. Nadmierne użytkowanie lub pozostawianie produktu na włosach dłużej niż zalecany czas, może prowadzić do nadmiernego osłabienia i przesuszenia włosów.

Wybierz najlepszą maskę koloryzującą do swoich włosów!

Maski koloryzujące mogą być skutecznym sposobem na odświeżenie koloru włosów w domowym zaciszu, o ile są stosowane z rozwagą i odpowiednio dobrane do rodzaju włosów. W przypadku wątpliwości warto skonsultować się z fryzjerem, aby wybrać produkt odpowiedni dla swoich włosów.

Chcesz kupić maskę koloryzującą, która będzie dopasowana do rodzaju twoich włosów? Sprawdź ofertę drogerii internetowej WayBeauty!

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Artykuły

Blog

Reklama