• Logo
 • Warszawaul. Mazowiecka
Reklama

Maseczki chirurgiczne zmiotą z rynku te dotychczasowe? Rząd chce zmian!

Maseczki chirurgiczne mogą stać się jedynymi „legalnymi” do noszenia w Polsce. Te dotychczasowe, szmaciane okazują się mało skuteczne, a rząd zwraca uwagę, że potrzebne są zmiany. Handel może ucierpień po wprowadzeniu zmian, w końcu tych produktów są teraz na rynku tysiące.

Maski ochronne czy jednak nie?

Nakaz zasłaniania ust i nos funkcjonuje już od roku w naszym kraju. W okresie wakacyjnym mogliśmy liczyć na chwilowe poluzowania, jednak obecnie znów trzeba zasłaniać twarz we wszystkich miejscach publicznych, a nawet spacerując po mieście w pojedynkę. Maseczki ochronne to najbardziej popularne produkty z tej kategorii, wybierane przez Polaków. Na rynku spotkać można te jednorazowe oraz wielokrotnego użytku. Najtańsze i najłatwiej dostępne są zwykłe szmaciane maski, teoretycznie wykonane są z dobrej jakości materiału, jednak przeważnie nie posiadają filtra ani dodatkowych zabezpieczeń. Rząd przygląda się sytuacji i stwierdza, że konieczne mogą być zmiany. Alternatywą do obecnych produktów miałby być maseczki chirurgiczne. Byłyby to jedyne właściwe i dozwolone do noszenia.

Handel może stracić po wprowadzeniu zmian

Branża handlowa może być narażona na duże straty. Jeżeli decyzja premiera o wprowadzeniu nakazu noszenia maseczek chirurgicznych rzeczywiście zapadnie, wszystkie dotychczas wyprodukowane maseczki będą musiały zostać wyrzucone do kosza. Andrzej Horban – doradca premiera nazwał obecne maseczki pseudo ochroną i stwierdził, że zmiany są konieczne. Przyszły tydzień ma okazać się kluczowy co do podjęcia decyzji. Jeżeli materiałowe maseczki nie będą już potrzebne, zaczną zalegać w magazynach, a branża handlowa będzie zmuszona w przyspieszonym trybie zakontarowywać dostawy nowych masek.

Rząd prawdopodobnie chce iść za przykładem innych państw, które zdecydowały się na podobne rozwiązania. Przykładowo Niemcy i Austria wprowadziły nakaz noszenia maseczek chirurgicznych FFP2. Warto jednak zwrócić uwagę, że w Niemczech co trzecia osoba dostaje maseczki za darmo od państwa, na co w tym momencie nie mogą liczyć nasi seniorzy.

Zobacz promocje w gazetkach:

Paulina Kopeć

Miłośniczka muzyki, podróży, dobrych filmów i książek. W wolnym czasie tworzy piosenki, reportaże radiowe, pisze, biega, i jeździ rowerem.

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

 • Pepco
 • Intermarche
 • Lidl
 • Promocje
 • Ding poleca
 • Koronawirus
 • Maseczka hirurgiczna
 • Maseczka ochronna
Gazetki

Gazetki wybrane dla Ciebie

Od poniedziałku w LidluLidl
12 - 14 kwietnia 2021
Gazetka Lidl
Nowy ogród z Leroy Merlin!Leroy Merlin
24 marca - 13 kwietnia 2021
Gazetka Leroy Merlin
Najlepsza oferta na rynku - Leroy Merlin Leroy Merlin
3 marca - 8 maja 2021
Gazetka Leroy Merlin
Wiosenne okazje w TatuumTatuum
1 - 30 kwietnia 2021
Gazetka Tatuum
Od czwartku w KauflandzieKaufland
8 - 14 kwietnia 2021
Gazetka Kaufland
Salon Łazienek BLUBLU
19 lutego - 30 czerwca 2021
Gazetka BLU
Rossmann pomaga kobietom!     Rossmann
16 - 30 kwi 2021
Gazetka Rossmann
Mega okazje w Rossmannie! Rossmann
1 - 15 kwi 2021
Gazetka Rossmann
Nowości w Biedronce Biedronka
29 mar - 14 kwi 2021
Gazetka Biedronka
Nowy ogród z Leroy Merlin!Leroy Merlin
24 mar - 13 kwi 2021
Gazetka Leroy Merlin
Katalog 2021 IKEAIKEA
1 sty - 31 gru 2021
Gazetka IKEA
Najlepsza oferta na rynku - Leroy Merlin Leroy Merlin
3 mar - 8 maj 2021
Gazetka Leroy Merlin
Reklama

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Tesco, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge
LogoKorzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright by INTERIA.PL 1999-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.