Kup teraz, zapłać później – czyli jak działają płatności odroczone?

W dobie płatności i zakupów internetowych sprzedawcy stale rywalizują ze sobą na polu dostarczania swoim odbiorcom wygodniejszych, szybszych i bardziej odpowiadających ich potrzebom rozwiązań ułatwiających kupowanie. Jednym z tych, które ostatnimi czasy zdecydowanie zyskały na popularności są tak zwane płatności odroczone (model kup teraz, zapłać później). Jak one tak właściwie działają? Jakie są ich zalety z punktu widzenia konsumenta i sprzedawcy? Czytaj dalej, a wszystko Ci wyjaśnimy.

Płatności odroczone
Reklama

Jak działają płatności odroczone?

Płatności odroczone łączą w sobie wygodę znaną z kart kredytowych oraz amortyzację obciążeń finansowych kojarzoną z systemami ratalnymi. Są jednak znacznie wygodniejsze, szybsze i mniej problematyczne w kontekście formalności. System tego typu płatności przekierowuje klienta ze sklepu internetowego na stronę zaufanego pośrednika, na której ten się loguje i podaje podstawowe informacje na swój temat. Klient będzie mógł zapłacić za zakup w ciągu 30 dni, bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Pośrednik przeleje jednak pieniądze sprzedawcy błyskawicznie, co pozwoli na natychmiastową realizację zamówienia. Tak, jakby zostało ono standardowo opłacone przez odbiorcę docelowego.  

Kiedy warto skorzystać z odroczenia płatności?

Płatności odroczone typu kup teraz, zapłać później są rozwiązaniem idealnym dla osób, które nie posiadają środków na koncie, a mają pilną potrzebę dokonania zakupu – niezależnie od przyczyny jej powstania. Sprawdzają się one jednak również w przypadku zakupów o dużym prawdopodobieństwie zwrotu. Przykładowo: jeśli kupujesz ubrania, istnieje prawdopodobieństwo, że ich rozmiar będzie niewłaściwy. Dzięki płatnościom odroczonym, nie zamrozisz gotówki, a za zakup zapłacisz dopiero wtedy, gdy przymierzysz i zaakceptujesz konkretny produkt.

Zalety opcji „kup teraz, zapłać później”

Główną zaletą płynącą z płatności odroczonych jest jej przyjazność względem użytkownika. Minimum formalności oraz prosty schemat przechodzenia przez proces płatności sprawia, że niewiele różnią się one od standardowych szybkich płatności (w kontekście czysto technicznym). Płatności odroczone zapobiegają mrożeniu środków finansowych na zakupach, co do których nie ma się pewności. Przede wszystkim jednak stanowią fantastyczną opcję ratunkową dla osób i firm, które czekają na pieniądze (z wypłaty lub od kontrahenta), a muszą dokonać zakupu "na teraz".

Płatności odroczone w biznesie

To, że płatności odroczone są przyszłością rynku e-commerce dostrzegają również osoby zajmujące się sprzedażą internetową. Nie bez powodu coraz chętniej je u siebie wdrażają.  Bez wątpienia więc możesz w nich upatrywać swojej szansy na rozwój.

Korzyści dla firm oferujących odroczenie płatności

Płatności typu kup teraz, zapłać później stanowią świetny sposób na zwiększenie bazy swoich klientów. Dzięki nim możesz przekonać do zakupu również te osoby, które od dokończenia płatności odciąga brak środków na koncie. To sprawia, że zmniejszysz liczbę porzuconych koszyków, a tym samym również poprawisz sprzedaż. Większa różnorodność w kontekście płatności wpłynie pozytywnie  na zaufanie klientów – podobnie jak współpraca z kolejną firmą z sektora płatności internetowych. Musisz też pamiętać, że tego typu płatności pozbawią Cię odpowiedzialności za proces transakcyjny. Środki z każdej transakcji otrzymasz od razu. To po stronie pośrednika będzie zaś dbanie o to, by klient wywiązał się z umowy.

Jak wprowadzić usługę „kup teraz, zapłać później” w swoim biznesie?

Wdrożenie płatności odroczonych w biznesie – dzięki doskonałemu przygotowaniu technicznemu ze strony polskich operatorów – jest bardzo proste. Wystarczy nawiązać współpracę z pośrednikiem i wdrożyć integrację do własnego systemu handlu internetowego. W wielu przypadkach dostępne są gotowe rozwiązania, pozwalające zrobić to w ciągu kilku minut. Natychmiast po wdrożeniu, można już cieszyć się przyjmowaniem płatności i wszystkimi towarzyszącymi mu korzyściami.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

    Artykuły

    Blog

    Reklama