Klasyczne czy loftowe? Jakie drzwi do pokoju kupić?

Drzwi wewnętrzne pełnią przede wszystkim funkcję użytkową. Nie warto jednak zapominać o tym, że są też elementem wystroju pomieszczenia. Jak połączyć nowoczesne rozwiązania zorientowane na komfort, a jednocześnie design? Odpowiedź na to pytanie znaleźli projektanci firmy Hörmann. Oto co ceniony niemiecki producent drzwi i bram przygotował dla swoich klientów.

Drzwi do pokoju
Drzwi do pokoju Fot. freepik.com
Reklama

Z czego produkuje się drzwi wewnętrzne?

Wśród oferowanych przez Hörmann drzwi wewnętrznych można znaleźć modele pasujące do pomieszczeń urządzonych w wielu różnych stylach. Odpowiedni produkt dla siebie dostaną więc zarówno osoby preferujące przestrzenie zaaranżowane np. w stylach glamour bądź vintage, jak i industrialnym czy skandynawskim. Różne możliwości dają skrzydła wykonane z:

  • jednej płyty drewna (tak jak drzwi wejściowe do domu);
  • drewna i szklanych wstawek;
  • niemal w całości ze szkła – w tym przypadku tafle łączą jedynie cienkie metalowe obwódki.

Zalety i zastosowanie różnych modeli drzwi wewnętrznych

Modele pokojowe, tak jak drzwi wejściowe do domu, często wybiera się pod kątem zdolności do zatrzymywania ciepłego powietrza w pomieszczeniach. Znaczenie tego aspektu na szczęście nie zawsze ma znaczenie. Dzięki temu trudno mówić o wadach poszczególnych typów drzwi, a trzeba raczej o ich zastosowaniu.

Drzwi wewnętrzne z drewna

Drewniane drzwi wewnętrzne można nazwać rozwiązaniem uniwersalnym. W sprzedaży dostępne są modele w całości wykonane z naturalnego materiału oraz warianty z przeszkleniami w wielu odmiennych ilościach. Dzięki temu bez trudu uda się znaleźć skrzydło pasujące do wystroju danego pomieszczenia.

Przed podjęciem decyzji o wyborze drzwi wewnętrznych warto jeszcze zwrócić uwagę na natężenie dziennego światła w pokoju. Jeśli okna pomieszczenia wychodzą na słabo nasłoneczniony teren (np. mocno zadrzewiony), dobrze jest rozważyć zakup modelu z wprawionymi taflami szkła.

Ostatnia istotna kwestia to termoizolacyjność. Pod tym względem drzwi wykonane z litej płyty górują nad wersjami przeszklonymi. Na ten aspekt nie wszyscy muszą patrzeć. W dobrze docieplonych budynkach zachowanie jak najwyższej temperatury w pokoju nie musi być priorytetem.

Drzwi wewnętrzne ze szkła

Loftowe drzwi wewnętrzne wyróżniają się m.in. oryginalnym wyglądem. Wykonane prawie w całości ze szkła modele da się uznać za niezwykle efektowne. Co ważne, wzornictwo to tylko jedna z kilku ich zalet. Niemal całkowita transparentność ułatwia wyodrębnianie pomieszczeń. W ten sposób da się podzielić duży salon oraz odseparować aneks kuchenny od części wypoczynkowej.

Szklane drzwi loftowe znajdą zastosowanie nie tylko w dużych, ale i małych mieszkaniach. Dzięki nim uda się połączyć dwie niewielkie przestrzenie. Jednocześnie nadal pozostaną osobnymi pomieszczeniami. Dobrą informacją dla osób zainteresowanych takimi drzwiami jest możliwość wyboru oferowana przez firmę Hörmann. W ofercie przedsiębiorstwa są skrzydła uchylne i przesuwne.

Czy loftowe drzwi wewnętrzne mają jakieś mankamenty? Za taki dałoby się uznać niską termoizolacyjność szkła. Przed zakupem należy jeszcze wziąć pod uwagę podatność na uszkodzenia, czyli zarysowania i stłuczenia.

Systemy sterowania drzwiami wewnętrznymi

Automatyczne otwieranie drzwi wejściowych do domu bywa jednym z elementów systemów smart home. Czy po wejściu do domu da się korzystać z takiego udogodnienia? Tak, a to za sprawą Hörmann PortaMatic – systemu otwierania drzwi pokojowych bez potrzeby naciskania klamki.

Drzwi wewnętrzne z systemem Hörmann PortaMatic otwierają się już po lekkim dotknięciu. Tak proste rozwiązanie przyda się m.in. osobom, które mają trudności z poruszaniem się oraz ich opiekunom. Poza tym automatyczne otwieranie wejścia do pomieszczenia sprawdzi się w wielu innych codziennych sytuacjach, np. podczas wnoszenia do pokoju rzeczy trzymanych w obu rękach.

Co ważne, z systemu Hörmann PortaMatic można korzystać bez obaw o wypadek. W trakcie otwierania urządzenie zawieszone nad drzwiami zaczyna świecić i wydawać dźwięk. Zamontowany w nim czujnik monitoruje ruch, dzięki czemu do zamknięcia dochodzi dopiero po przejściu człowieka przez próg.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Artykuły

Blog

Reklama