Jak wybrać narożnik z funkcją przechowywania? Praktyczne porady

Przed zakupem narożnika do pokoju dziennego warto zwrócić uwagę na kilka kwestii, przede wszystkim rozmiar mebla i materiały, z jakich jest wykonany. Równie ważna jest wygoda korzystania z wypoczynku i jego cechy praktyczne, czyli czy posiada na przykład pojemnik do przechowywania.

narożnik z funkcją przechowywania
Jak wybrać narożnik z funkcją przechowywania? Fot. Materiały partnera
Reklama

Jak wybrać narożnik najlepszy dla siebie?

Zanim zdecydujesz się na kupno narożnika, przeanalizuj, do czego będziesz go najczęściej potrzebować. Czy mebel ma zapewnić tylko codzienny odpoczynek domownikom, czy służyć też częstym gościom jako komfortowe miejsce do spania? Jeśli w grę wchodzi druga opcja, warto wybrać rozkładany narożnik, który w kilka chwil zamieni się w pełnowymiarowe łóżko.

Kiedy zależy Ci na dobrej organizacji przestrzeni, dodatkowe miejsce do przechowywania zapewni pojemnik ukryty we wnętrzu narożnika. W większych modelach znajdziesz więcej niż jeden schowek! Takie pojemniki mogą służyć do przechowywania nie tylko tekstyliów, ale też przedmiotów rzadziej używanych, na przykład albumów ze zdjęciami czy czasopism, do których lubisz wracać.

Wybierając narożnik, warto zwrócić też uwagę na materiał, z jakiego został wykonany. Istotna jest tkanina wierzchnia, ale także wypełnienie. Twardsze będzie służyło dłużej, jednak nie każdy czuje się komfortowo, korzystając z twardego siedzenia czy oparcia. Z kolei gąbki zapewniają przyjemne otulenie, ale szybko się odkształcają i bywa, że nie wracają do pierwotnej pozycji. Za najbardziej optymalne wypełnienie uważa się połączenie pianki i sprężyn falistych. Dzięki takiemu połączeniu materiałów producenci tworzą naprawdę wygodne narożniki.

Jak ustawić narożnik w salonie?

Zastanawiasz się, jakie wymiary powinien mieć narożnik do Twojego salonu? Najpierw ustal, gdzie dokładnie będzie stał. Jak wskazuje nazwa mebla, powinien być wkomponowany w róg pomieszczenia, ale jeśli dysponujesz dużym pokojem dziennym, nic nie stoi na przeszkodzie, aby stanął na jego środku. W ten sposób można podzielić dużą przestrzeń na część wypoczynkową i inną, w zależności od preferencji domowników i aranżacji całej powierzchni mieszkalnej.

Jeśli narożnik ma kształt litery „L”, warto zwrócić uwagę na stronę, po której znajduje się część do leżenia. Będzie to istotne przy aranżacji pokoju i usadowieniu kanapy na przykład w pobliżu wyjścia na taras czy balkon. Komfortowo jest, gdy otwierane drzwi tarasowe nie uderzają o bok narożnika.

Mebel w kształcie litery „U” oznacza z kolei więcej miejsca do siedzenia i wypoczynku, ale też potrzebę większej przestrzeni. Narożnik nie powinien dotykać ściany pokoju, bo spowoduje to szybsze jej brudzenie. Najlepiej, gdy dostęp do kanapy jest taki sam z trzech stron. Zobacz, jakie narożniki proponuje sieć sklepów meblowych Agata.

Malutkie narożniki a style dekoratorskie

Wśród narożników niewielkich rozmiarów można znaleźć równie dużo ciekawych wizualnie propozycji co w większych modelach. Jeśli planujesz stworzyć wytworną przestrzeń, zdecyduj się na narożnik pikowany na oparciu i po bokach – prezentuje się elegancko i lekko. Styl glamour nie jest dla Ciebie? W takim razie wybierz narożnik o prostym kształcie, bez zdobień, którego uniwersalny charakter uzupełni wnętrze w innym stylu dekoratorskim, np. skandynawskim lub loftowym.

Dużą rolę w aranżacji salonu odgrywa też kolor wybranego narożnika. Jako mebel dominujący w tym pomieszczeniu, powinien być ponadczasowy i przyjemny dla oka. Gdy po pewnym czasie opatrzysz się odcieniem kanapy, możesz zabawić się dodatkami: poduchami, narzutą czy dywanikiem w bliskim sąsiedztwie narożnika. Te elementy potrafią mocno zmienić charakter salonu.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Artykuły

Blog

Reklama