Jak wybrać idealny piórnik? 1 uniwersalna wskazówka

Piórniki to podstawowy element wyprawki szkolnej, który ma kluczowe znacznie dla późniejszego użytkowania wszystkich przyborów. Dlatego warto dokładnie przemyśleć zakup piórnika. Jeśli nieprawidłowo go dobierzesz, to Twoje dziecko będzie zmuszone do użytkowania niewygodnego piórnika, co będzie miało negatywny wpływ na jego nastawienie i postępy w nauce. W tym artykule dowiesz się, jak tego uniknąć. Poznasz 1 uniwersalną wskazówkę, dzięki której z łatwością wybierzesz idealny piórnik dla Twojego dziecka. Zapraszamy!

Reklama

Piórniki szkolne muszą być dopasowane do potrzeb dziecka

Potrzeby dziecka to zdecydowanie najważniejsze kryterium. Przy ich ustalaniu musisz wziąć pod uwagę przede wszystkim wiek dziecka. To od tego zależy, jaki piórnik sprawdzi się najlepiej. Na rynku znajdziesz szeroki wybór piórników, więc z pewnością dobierzesz ten idealny model – niezależnie, czy będzie to piórnik typu saszetka, piórniki jednokomorowe, czy jakiekolwiek inne piórniki młodzieżowe. Uwzględnij wiek i wynikające z niego potrzeby dziecka, a z łatwością wybierzesz odpowiedni piórnik.

Na początek zastanów się, jakie przybory powinny znajdować się w piórniku danej grupy wiekowej dzieci. W przypadku przedszkolaków oraz uczniów z klas 1-3 będą to różne akcesoria, takie jak kredki, flamastry, nożyczki, ołówki, czy długopisy. Wybrany piórnik musi być na tyle pojemny, żeby zmieścić wszystkie niezbędne przybory. Uwzględnienie tej zasady to klucz do sukcesu przy zakupie piórnika. Dokładnie tak samo to wygląda, kiedy kupujesz piórnik dla nieco starszego ucznia, który uczęszcza do klas 4-8. Tutaj zmienia się jedynie lista akcesoriów, które musi pomieścić kupiony piórnik. W tych klasach dzieci nie muszą codziennie dysponować flamastrami, czy kredkami, które potrafią zająć mnóstwo miejsca. Zamiast tego w piórnikach muszą znaleźć się cyrkle, linijki, ekierki oraz zestaw długopisów. Dlatego w przypadku starszych uczniów świetnym wyborem będą nieco mniejsze piórniki, które przełożą się na mniejszą wagę plecaka.

Kiedy już zadbasz o odpowiednie wymiary piórnika, możesz przejść do innych kwestii. Poza pojemnością trzeba wziąć pod uwagę również jakość wykonania. Piórnik z wysokiej jakości materiałów wyposażony w trwały zamek błyskawiczny to gwarancja wieloletniego, bezobsługowego użytkowania.

Podsumowanie

Piórnik to jeden z ważniejszych elementów, jakie musisz wziąć pod uwagę przy kompletowaniu wyprawki szkolnej. Prawidłowym doborem piórnika zapewniasz dziecku wygodny dostęp do wszystkich niezbędnych przyborów, co daje mu możliwość komfortowej nauki. Przy wyborze pamiętaj o wskazówce poznanej w dzisiejszym artykule, a z łatwością kupisz idealny model spełniający wszystkie oczekiwania dziecka. Sprawdź sam!

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Artykuły

Blog

Reklama