• Logo
  • Warszawaul. Mazowiecka

Jak tanio urządzić ogród?

Urządzają ogród możemy zaplanować go tak, aby stał się jeszcze jednym pokojem w naszym domu.

Jeśli masz do dyspozycji zarośnięty chwastami kawałek ziemi, ale marzysz o pięknych kwiatowych rabatach i warzywnych grządkach, jeśli Twoim marzeniem jest efektownie oświetlony taras i altana, zastanów się, od czego chcesz zacząć i czego potrzebujesz najbardziej. Urządzając ogród, musisz pokochać pracę fizyczną. Oczywiście możesz zatrudnić specjalistyczną ekipę, która przekopie miejsce pod Twój przyszły ogród, nawiezienie odpowiedniej ziemi, założy system nawadniający i posadzi rośliny. Jest to jednak kosztowne rozwiązanie.

Jeśli chcesz urządzić ogród tanim kosztem, musisz zabrać się za to samodzielnie. Jeśli obawiasz się, że nie poradzisz sobie z samodzielnym zakładaniem ogrodu, poszukaj w sąsiedztwie osoby, która chętnie takiej pracy się podejmie. Wykona ją może wolniej niż specjalistyczna firma, ale taniej i równie skutecznie.

Praktyczne pomysły na tani ogród

Siatka ocynkowana doskonale nadaje się na ogrodzenie ogrodu. Żywotność tej siatki producenci oceniają na około 50 lat. Jest więc bardzo trwała, a przy tym ma bardzo atrakcyjną cenę. Ogrodzenie z siatki możesz zasłonić, sadząc przy niej szybko rosnąca krzewy lub pnącza. Dobrze sprawdzi się także żywopłot z wikliny.

Resztki, które pozostały po budowie domu możesz wykorzystać nie tylko do uporządkowania przestrzeni ogrodu, ale także do jego dekoracji. Pustaki i cegły możesz wykorzystać do wytyczenia rabat. Prostą ławkę wykonasz z desek.

 Poznaj działkę, którą dysponujesz. Sprawdź, jak oświetla ją słońce. Zbadaj, jaka jest na niej gleba. Ułatwi Ci to wybranie odpowiednich gatunków roślin. Dzięki temu zmniejszysz ryzyko, że zostaną zaatakowane przez szkodniki czy też, że zginą, gdyż nie będzie im odpowiadało stanowisko, na którym rosną. 

Warto sprawdźić ofertę idealną do urządzenia ogrodu!

Oszczędzaj energię elektryczną. Jeśli marzysz o nastrojowym oświetleniu w swoim ogrodzie, zastanów się, czy naprawdę potrzebujesz kosztownych, designerskich lamp. Już samo wykonanie w ogrodzie instalacji elektrycznej pochłonie sporo pieniędzy. Może więc warto wybrać lampy solarne, które wykorzystują energię emitowaną przez słońce. Świecą one może mniej intensywnie, ale za to nie zużywają coraz droższego prądu.

Wykonaj żwirowe ścieżki. Mogą to być także ścieżki, które porośnięte są trawą. Zastanów się, zanim kupisz kolejne narzędzia ogrodowe. Porozmawiaj z sąsiadami, może zgodzą się na kupienie jednego wspólnego zestawu narzędzi. Na pewno warto mieć wspólną kosiarkę, gdyż jest to jeden z droższych sprzętów niezbędnych w ogrodzie. 

Zainwestuj w pewniaki! Przyjrzyj się roślinom, które dobrze rosną w najbliższej okolicy. Być może te same gatunki roślin równie pięknie będą wyglądały w Twoim ogrodzie! Nie usuwaj wszystkich roślin, które już rosną w Twoim ogrodzie. To, co dla jednych jest jedynie uciążliwym chwastem, dla innych jest kolorową łąką. Jeśli tylko dobrze zaplanujesz, w Twoim ogrodzie pozostanie naturalna i piękna rabata, która nie będzie wymagała od Ciebie praktycznie żadnego wysiłku. Pomyśl też o tym, że w ten sposób zaprosisz do swojego ogrodu pożyteczne owady i ptaki. 

Doceń drzewa, które już rosną na Twojej działce. Stara zasada, o której warto pamiętać, gdy na działce już rośnie jakieś drzewo, brzmi - „najlepszy czas na sadzenie drzew był 20 lat temu”. Niejeden raz z przykrością obserwowałem, gdy znajomi i sąsiedzi wycinali rosnące na ich posesjach krzewy i drzewa tylko dlatego, że nie pasowały do ich koncepcji ogrodu. Oczywiście na wycince się nie kończyło – wydawali majątek na zakup nowych roślin zgodnych z nową wizją ogrodu. Jeśli uważasz, że rosnące na działce drzewo jest zbyt wysokie, przytnij je. Wiele gatunków drzew świetnie znosi cięcie – oczywiście pod warunkiem, że zostanie wykonane w odpowiednim czasie. Wycinka jest rozwiązaniem ostatecznym.

 W szkółce wybieraj rośliny z gołym korzeniem – są najtańsze. Do tego młode sadzonki w większości przypadków łatwo się przyjmują.

Paulina Kopeć

Miłośniczka muzyki, podróży, dobrych filmów i książek. W wolnym czasie tworzy muzykę, reportaże radiowe i pisze. Kocha życie! Ma w planach kilka podróży autostopowych i nie tylko. Chce widzieć szczęście w każdej małej rzeczy, bo piękno jest tuż obok, każdego dnia. Piękno jest nawet w kawie i uśmiechu, a uśmiech może zmienić cały dzień, może nawet zmienić człowieka. Paulina, kolekcjonerka uśmiechów.

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

  • Leroy merlin
  • Tani zestaw ogrodowy
  • Urządzanie ogordu
  • Ogród
Gazetki

Gazetki wybrane dla Ciebie

Najlepsza oferta na rynku w Leroy Merlin!Leroy Merlin
2 czerwca - 30 września 2020
Gazetka Leroy Merlin
Super oferty w KauflandKaufland
17 - 23 września 2020
Gazetka Kaufland
Zdrowo i lokalnie w Carrefour!Carrefour
15 - 26 września 2020
Gazetka Carrefour
Jesienne promocje w Tesco!Tesco Centra Handlowe
17 - 23 września 2020
Gazetka Tesco Centra Handlowe
Dni bohatera domu w Leroy MerlinLeroy Merlin
16 września - 6 października 2020
Gazetka Leroy Merlin
Mega okazje w IntermarcheIntermarche Super
22 - 28 września 2020
Gazetka Intermarche Super
Mega promocje w Rossmannie!Rossmann
16 - 30 wrze 2020
Gazetka Rossmann
Katalog Castorama 2020Castorama
24 cze - 31 gru 2020
Gazetka Castorama
Sekretny ogród w Black Red WhiteBlack Red White
10 wrze - 8 paź 2020
Gazetka Black Red White
Katalog promocji w Lidlu!Lidl
21 - 26 wrze 2020
Gazetka Lidl
Produkty greckie w Lidlu!Lidl
31 sie - 30 wrze 2020
Gazetka Lidl
Katalog sklepu online LidlLidl
7 wrze - 30 lis 2020
Gazetka Lidl

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Tesco, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge