• Logo
  • Warszawaul. Mazowiecka

Jak bezpiecznie pożyczyć gotówkę nie posiadając udokumentowanych dochodów?

Poprawa sytuacji w sektorze pozabankowym wiąże się ze zwiększeniem wymagań wobec klientów. Na szczęście nadal dostępne są oferty adresowane do osób bez udokumentowanych dochodów.

By otrzymać kredyt bankowy, musimy spełnić szereg – nieraz bardzo rygorystycznych – wymagań. Do najważniejszych należą posiadanie korzystnej historii kredytowej i odpowiednio wysokich dochodów. Znaczenie mają też takie czynniki jak źródło dochodów, sytuacja rodzinna czy wiek osoby składającej wniosek. To wszystko oznacza, że grono klientów, którzy nie mogą liczyć na otrzymanie pozytywnej decyzji jest naprawdę szerokie.

Między innymi tym należy tłumaczyć sobie rosnącą popularność pożyczek pozabankowych. Niższe wymagania pożyczkodawców w połączeniu z coraz lepszymi standardami obsługi klientów sprawiają, że tego typu produkty finansowe stają się coraz poważniejszą konkurencją dla kredytów. Sam fakt, że przy ocenie zdolności kredytowej firmy pożyczkowe nie są tak rygorystyczne jak banki nie oznacza niestety, ze finansowanie otrzyma każdy.

Kto będzie miał problemy z otrzymaniem pożyczki?

Ostatnie lata to czas dynamicznych zmian w sektorze pozabankowym, spowodowanych wprowadzeniem nowym przepisów (tak zwana ustawa antylichwiarska) oraz wejściem na polski rynek zagranicznych firm. Ich wynikiem jest przede wszystkim wyeliminowanie nieetycznych praktyk oraz obniżenie kosztów pożyczek. Niestety dla niektórych klientów w parze z nimi przyszły również bardziej rygorystyczne kryteria oceny zdolności kredytowej. Choć nadal są one łagodniejsze niż w bankach, na otrzymanie decyzji odmownej od większości klientów przygotować będą musieli się:

  • bezrobotni: choć znaczenia nie ma źródło dochodów (firmy akceptują również te pochodzące z umów cywilno-prawnych lub świadczeń socjalnych), to muszą one regularnie pojawiać się na koncie. Co ważne, dotyczy to wszystkich osób bez udokumentowanych dochodów – a więc również tych pracujących na czarno;
  • klienci z niekorzystną historią kredytową: problemy ze spłacaniem poprzednich zobowiązań (nie tylko kredytów i pożyczek, ale też czynszów, abonamentów czy faktur) przekreślają możliwość pożyczenia pieniędzy w wielu firmach;
  • klienci niespełniający wymagań dotyczących wieku: trudności w uzyskaniu finansowania mogą mieć przede wszystkim klienci w wieku poniżej 21 lat oraz seniorzy.

Pożyczki dla bezrobotnych. Jak zdobyć pieniądze?

Na szczególne problemy z otrzymaniem pieniędzy narażeni są klienci z pierwszej grupy. Szczęśliwie nie oznacza to, że osoby pozbawione regularnych, udokumentowanych dochodów muszą pogodzić się z tym, że wszystkie złożone przez nich wniosku zostaną rozpatrzone negatywnie. Do wyboru mają one co najmniej dwa rozwiązania. Pierwsze to skorzystanie z pożyczki bez dochodów (więcej informacji na temat tego typu produktów finansowych czeka na stronie https://bezdochodu.pl/).

Drugi sposób to wybór pożyczki pod zastaw, którym zwykle jest samochód. Jego wartość – i tym samym maksymalną kwotę, którą klient będzie mógł pożyczyć – ustala niezależny rzeczoznawca. Co ważna, z auta można korzystać przez cały czas trwania umowy, co odróżnia to rozwiązania od zastawienia pojazdu w lombardzie, a własnością pożyczkodawcy staje się dopiero po rozwiązaniu umowy wskutek niespłacenia zobowiązania.

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

  • Finanse
  • Kredyt
  • Pożyczka
Gazetki

Gazetki wybrane dla Ciebie

Promocje w PolomarketPOLOmarket
16 - 22 września 2020
Gazetka POLOmarket
Super oferty w KauflandKaufland
17 - 23 września 2020
Gazetka Kaufland
Zdrowo i lokalnie w Carrefour!Carrefour
15 - 26 września 2020
Gazetka Carrefour
Jesienne promocje w Tesco!Tesco Centra Handlowe
17 - 23 września 2020
Gazetka Tesco Centra Handlowe
Dni bohatera domu w Leroy MerlinLeroy Merlin
16 września - 6 października 2020
Gazetka Leroy Merlin
Świeżo tanio i z optymizmem w Intermarche!Intermarche Super
15 - 21 września 2020
Gazetka Intermarche Super
Mega promocje w Rossmannie!Rossmann
16 - 30 wrze 2020
Gazetka Rossmann
Wrześniowe promocje w Agata MebleAgata
2 - 19 wrze 2020
Gazetka Agata
Świętuj 23 urodziny Castoramy!Castorama
4 - 22 wrze 2020
Gazetka Castorama
Katalog Castorama 2020Castorama
24 cze - 31 gru 2020
Gazetka Castorama
Od czwartku w Lidlu!Lidl
17 - 19 wrze 2020
Gazetka Lidl
Sekretny ogród w Black Red WhiteBlack Red White
10 wrze - 8 paź 2020
Gazetka Black Red White

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Tesco, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge