• Logo
  • Warszawaul. Mazowiecka

Jak bardzo wzrosły ceny owoców i warzyw?

Na rynku zauważalny jest m.in. wzrost cen jabłek. Z tego faktu niezadowoleni są nie tylko konsumenci, lecz i pośredników sprzedażowych.

Wiele owoców tańszych od jabłek

W niektórych miejscach cena jabłek waha się od 5 do 11 zł za kg. To dużo. Biorąc pod uwagę fakt, że inne owoce kupimy taniej, a ich maksymalna cena sięga minimalnej ceny jabłek. Taniej można kupić banany, pomarańcze, granaty czy morele. Jak donosi serwis wiadomości handlowe, jeszcze rok temu na rynku w Broniszach średnio za kg jabłek płaciło się 1,33 zł, a dziś to aż 6 zł. Producenci tłumaczą się niedoborem towarów na magazynach. Jabłka są drogie, bo jest ich mało. W dużej mierze jest to skutek związany z pandemią koronawirusa.

Zobacz ofertę owoców i warzyw w Kaufland:

Warzywa i owoce drożej o prawie 70% ?

Badania na temat tego, jak bardzo wzrosły ceny owoców i warzyw w tym roku, przeprowadzili twórcy aplikacji Pan Paragon. Porównane zostały ceny za rok 2019 i 2020. Jeśli chodzi o owoce najbardziej wzrosły ceny brzoskwiń, truskawek i rabarbaru. Mowa tutaj o wzroście nawet 41%.

Jeśli wziąć pod uwagę warzywa, najbardziej wzrosła cena fasolki szparagowej, bo aż o 68,52%. W zeszłym roku za jej kilogram zapłacić można było 15,50, a w tym cena wyniosła 26,12 zł. Dane w badaniu pochodziły z aplikacji Pan Paragon. Możliwe jest tam porównanie zgromadzonych wcześniej paragonów.

Sprawdź promocje na owoce i warzywa w Lidlu:

Tanie produkty znajdziesz też w Intermarche:

Paulina Kopeć

Miłośniczka muzyki, podróży, dobrych filmów i książek. W wolnym czasie tworzy muzykę, reportaże radiowe i pisze. Kocha życie! Ma w planach kilka podróży autostopowych i nie tylko. Chce widzieć szczęście w każdej małej rzeczy, bo piękno jest tuż obok, każdego dnia. Piękno jest nawet w kawie i uśmiechu, a uśmiech może zmienić cały dzień, może nawet zmienić człowieka. Paulina, kolekcjonerka uśmiechów.

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

  • Lidl
  • Intermarche
  • Kaufland
  • Warzywa
  • Owoce
  • Jabłka
Gazetki

Gazetki wybrane dla Ciebie

Kaufland - oferta handlowaKaufland
30 lipca - 5 sierpnia 2020
Gazetka Kaufland
Podłogi i nie tylko w Leroy Merlin! Leroy Merlin
16 lipca - 5 sierpnia 2020
Gazetka Leroy Merlin
Świeżo tanio i z optymizmem w Intermarche!Intermarche Super
28 lipca - 3 sierpnia 2020
Gazetka Intermarche Super
Od poniedziałku w LidluLidl
3 - 5 sierpnia 2020
Gazetka Lidl
Od środy w PolomarkeciePOLOmarket
29 lipca - 4 sierpnia 2020
Gazetka POLOmarket
Drzwi i podłogi w CastoramieCastorama
29 lipca - 23 sierpnia 2020
Gazetka Castorama
Skarb RossmannRossmann
20 lip - 31 sie 2020
Gazetka Rossmann
Odkryj więcej w sklepach Rossmann! Rossmann
1 - 15 sie 2020
Gazetka Rossmann
Stylowe lato Black Red WhiteBlack Red White
2 lip - 4 sie 2020
Gazetka Black Red White
Katalog LidlLidl
3 - 8 sie 2020
Gazetka Lidl
Biedronka - okazje tygodniaBiedronka
27 lip - 8 sie 2020
Gazetka Biedronka
Podłogi i nie tylko w Leroy Merlin! Leroy Merlin
16 lip - 5 sie 2020
Gazetka Leroy Merlin

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Tesco, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge