Inflacja w lipcu znowu bardzo wysoka! Sprawdził się czarny scenariusz [NOWE DANE GUS]

W czerwcu inflacja wynosiła 15,6%, tak wysokiego wskaźnika nie było w naszym kraju od ponad 20 lat. Na pewno część Polaków miała nadzieję, że w lipcu ta niekorzystna sytuacja chociaż trochę zmieni się na lepsze, jednak niestety stało się inaczej. Główny Urząd Statystyczny właśnie przedstawił nowe dane, które znowu dają powody do zmartwień.

Inflacja.
Ile wynosiła inflacja w lipcu? Fot. Adobe Stock.
Reklama

Ile wyniósł wskaźnik inflacji w lipcu? Nowe dane GUS znowu szokują

Główny Urząd Statystyczny przedstawił właśnie informacje dotyczące inflacji w lipcu. Niestety sprawdził się czarny scenariusz, wskaźnik wyniósł 15,5%, co jest w zasadzie bardzo podobnym wynikiem do tego, jaki odnotowano w czerwcu. Na pewno takim obrotem wydarzeń są rozczarowani wszyscy, ponieważ tak wysoka inflacja przekłada się na bardzo duże wydatki i coraz mniejsze szanse na zaoszczędzenie jakichkolwiek pieniędzy. W wielu gospodarstwach domowych sytuacja finansowa staje się wręcz tragiczna.

Trzeba też wiedzieć, że duża inflacja, jaka występuje w Polsce od kilku miesięcy w znaczący sposób przekłada się na drożyznę zwłaszcza w sklepach. Niestety ceny za podstawowe artykuły spożywcze i nie tylko prawdopodobnie znowu wzrosną i w konsekwencji codzienne zakupy staną się jeszcze większym wydatkiem. Jedynym ratunkiem w tej sytuacji jest szukanie akcji zniżkowych w gazetkach promocyjnych, wszystkie aktualne oferty znajdziesz w naszym serwisie Ding.pl.

Inflacja to nie jedyny problem. W sklepach brakuje cukru i innych produktów

Konsumenci nie dość, że muszą na co dzień mierzyć się z bardzo wysoką inflacją to jeszcze na dodatek w sklepach zaczęło brakować niektórych podstawowych produktów. W ostatnich dniach w wielu placówkach handlowych nie ma cukru. Problem z dostępnością tego produktu wynika z opóźnień w dostawach, ale również hurtowego wykupywania przez wielu klientów, zwłaszcza przedsiębiorców. Z tego względu kilka sieci zdecydowało się nałożyć limity, przykładowo w Biedronce obowiązuje zasada 10 kg na osobę.

W Biedronce zaczęły obowiązywać limity na cukier! Ile maksymalnie można kupić?

Dowiedzieliśmy się, że w sklepach brakuje również octu. Dlaczego? W tym przypadku największym winowajcą są klienci, którzy hurtowo wykupili w ostatnim czasie ten produkt z wielu placówek handlowych. Producenci octu zapewniają jednak, że nie ma żadnych problemów z produkcją i jest nawet większa niż w zeszłym roku. Kolejne informacje na ten temat znajdziesz w poniższym artykule.

Nie tylko cukru brakuje w sklepach! Kolejny popularny produkt zniknął z półek!

Sprawdź też jedną z najkorzystniejszych ofert promocyjnych na najbliższe dni!

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Artykuły

Blog

Reklama