Reklama

IKEA Gdańsk bez plastiku jednorazowego użytku

W najbliższym czasie IKEA planuje wycofać wszystkie plastikowe produkty jednorazowego użytku ze swoich sklepów i restauracji.

Akcja ma odbyć się zgodnie z założeniami Strategii Zrównoważonego Rozwoju. Okazuje się jednak, ze niektóre sklepy poradziły sobie z plastikowym wyposażeniem nieco szybciej. Pierwszym obiektem IKEA bez jednorazowego plastiku okazał się sklep zlokalizowany w centrum handlowym Blue CIty w Warszawie, niedawno dołączył do niego obiekt z Gdańska. Gdański sklep przyłączył się w ten sposób do inicjatywy "Gdańsk bez plastiku", promowanej przez Urząd Miasta. 

Zanieczyszczenie środowiska odpadami z jednorazowego plastiku to jeden z największych problemów obecnego świata. Każdego roku do mórz i oceanów trafia prawie 30 mln ton plastikowych odpadów, będących zagrożeniem nie tylko dla tego jednego ekosystemu, ale dla całego środowiska. Koniecznie trzeba coś z tym zrobić, jednak potrzebne jest działanie nie tylko pojedynczych ludzi, a całego społeczeństwa, w szczególności dużych firm i organizacji. 

IKEA włączyła się w całą akcję i zdecydowała się wycofać wszystkie produkty jednorazowego użytku ze sklepów i restauracji. Dotychczas mogliśmy zakupić jednorazowe woreczki na lód i żywność, worki na śmieci, a także znajdujące się obecnie na cenzurowanym plastikowe słomki do napojów. Firma skupia się obecnie na stopniowej wymianie jednorazowych plastikowych opakowań i sztućców, na te wykonane z materiałów odnawialnych, jak np. papier lub trzcina cukrowa. Oczywiście nie da się tego zrobić za jednym zamachem, a wyrzucenie niezużytych opakowań za jednym zamachem nie ma sensu, więc cały proces jest dość czasochłonny.

IKEA Gdańsk potraktowała ochronę środowiska naturalnego jako priorytet, gdyż sama zlokalizowana jest w okolicy Bałtyku, będącego niezwykle cennym przyrodniczym obszarem. Według wypowiedzi dyrektora sklepu temat ochrony środowiska jest dla IKEI niezwykle istotny, ale sama podmiana plastikowych elementów na te przyjazne dla środowiska jest ogromnym wyzwaniem. Ogromną mobilizacją dla sklepu są przede wszystkim klienci, którzy sami starają się żyć w zgodzie z naturą. Po zlikwidowaniu plastikowych sztućców i słomek planowana jest dalsza redukcja zużycia jednorazowego plastiku. W opracowanej przez siebie Strategii Zrównoważonego rozwoju IKEA zobowiązuje się całkowicie zrezygnować z jednorazowych naczyń i sztućców do końca 2020 roku, a do 2030 wszystkie produkty i materiały opakowaniowe mają być wytwarzane z naturalnych surowców odnawialnych i ponownie przetworzonych.

Jedną z najnowszych propozycji tej szwedzkiej marki są wielorazowe woreczki ISTAD, które nadają się do przechowywania żywności, a także fronty zabudowy kuchennej KUNGSBACKA, powstałe z przetworzonych butelek PET. 

Nie zapominajmy, że nie tylko wielkie sklepy i organizacje powinny zająć się ochroną środowiska. My także mamy na niego destrukcyjny wpływ. Pokażmy więc, że nie potrzebujemy jednorazowych plastikowych opakowań. 

Marcin Ofertowicz

Marcin to pasjonat promocji i nowinek zakupowych. Ekspert w dziedzinie najnowszych technologii stosowanych w e-sklepach oraz tradycyjnych sieciach handlowych. Zawsze trzyma rękę na pulsie i nie zaskoczy go żaden news. Od niedawna współpracuje z portalami gazetkowymi Ding.pl, Promocyjni.pl, Promoceny.pl oraz Okazjum.pl.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Gazetki

Gazetki wybrane dla Ciebie

Od środy w PolomarkeciePOLOmarket
1 - 7 grudnia 2021
Gazetka POLOmarket
Świąteczne miasteczko z Leroy MerlinLeroy Merlin
19 listopada - 24 grudnia 2021
Gazetka Leroy Merlin
Od czwartku w Lidlu!     Lidl
2 - 5 grudnia 2021
Gazetka Lidl
Kaufland -wielki wybór na świętaKaufland
2 - 8 grudnia 2021
Gazetka Kaufland
Katalog centralny V2: Kraina zabawek i dekoracji - oferta rozszerzona E.Leclerc
9 listopada - 4 grudnia 2021
Gazetka E.Leclerc
Zestawy na święta od T-Mobile! T-Mobile
8 listopada - 22 grudnia 2021
Gazetka T-Mobile
Od poniedziałku w BiedronceBiedronka
29 lis - 4 gru 2021
Gazetka Biedronka
Biedronka - kraina zabawekBiedronka
8 lis - 24 gru 2021
Gazetka Biedronka
W tym tygodniu w Biedronce!     Biedronka
2 - 8 gru 2021
Gazetka Biedronka
Okazje świąteczne i nie tylko w Biedronce Biedronka
22 lis - 8 gru 2021
Gazetka Biedronka
Okazje tygodnia w BiedronceBiedronka
29 lis - 15 gru 2021
Gazetka Biedronka
Okazje tygodnia w BiedronceBiedronka
6 - 22 gru 2021
Gazetka Biedronka
Reklama

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Tesco, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge
LogoKorzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright by INTERIA.PL 1999-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.