Dlaczego wyrzucanie resztek jedzenia do toalety to zły pomysł? Zapchane rury to dopiero początek

Czy kiedykolwiek wyrzuciłeś resztki jedzenia do toalety, myśląc, że to najszybszy sposób na pozbycie się problemu? Lepiej przestań to robić. Poznaj powody, o których najchętniej byś nie wiedział.

gdzie wyrzucać resztki
resztki jedzenia w toalecie Fot. Adobe Stock
Reklama
ding ad-box placeholder

Kiedy resztki jedzenia stają się dla nas problemem, wiele osób z automatu sięga po opcję "toaleta". Wydaje się to łatwe i szybkie, prawda? Nic bardziej mylnego! Wyrzucanie jedzenia do toalety to źródło różnych problemów. Oto kilka ważnych powodów, dla których warto przemyśleć swoje nawyki związane z utylizacją resztek jedzenia.

Co może trafiać do toalety?

Do kanalizacji powinny trafiać głównie nieczystości sanitarne. Zaliczamy do nich papier toaletowy oraz ludzkie odchody. Nasza kanalizacja nie jest przystosowana do innego typu odpadów. Wiele osób mówi, że nie można wyrzucać do toalety podpasek, czy tamponów, ale resztki jedzenia? To już zupełnie inna bajka.

Niewiele osób wie, ale resztki jedzenie również prowadzą do poważnych problemów. Tłuszcz, kości, skorupki – tego typu "niespodzianki" mogą zapchać rury. I to nie tylko w naszym domu, ale także w całej okolicy. I to nie jest koniec złych wiadomości.

Co się dzieje, kiedy resztki jedzenia wyrzucamy do toalety?

Niektóre resztki jedzenia, takie jak tłuszcze czy oleje, mogą zastygać w rurach. Tworzą one wtedy trudne do usunięcia zatory. Mogą one naruszyć funkcjonowanie całej sieci kanalizacyjnej. Co gorsze, ich naprawa to nie tylko trudny, ale i kosztowny proces. Takim działaniem możecie zaszkodzić nie tylko sobie, ale i okolicznym sąsiadom. 
 

resztki jedzenia w kanalizacji to zaproszenia dla szczurów
Resztki jedzenia mogą być zaproszeniem dla niechcianych gosci. Fot. Adobe Stock

Wyrzucanie resztek jedzenia może też przyczynić się do zaproszenia niechcianych gości. Na przykład szczurów. Te gryzonie nie tylko mogą zniszczyć rury, ale mogą również przenosić różne choroby.

Gdzie wyrzucać resztki jedzenia?

Jeśli mamy jakiś resztki jedzenia, wyrzucamy je do odpowiednich koszów. Skorupki, obierki oraz zepsute owoce i warzywa najlepiej wyrzucać do pojemników na odpady bio. Te odpady są biodegradowalne i nadają się do kompostowania. Natomiast to, co nie nadaje się do recyklingu, wyrzucamy do śmieci zmieszanych. Do takiej kategorii zaliczają się stare zupy, kości i mięso.  To gwarancja, że nie spowodują problemów w kanalizacji.

Wyrzucanie resztek jedzenia do toalety to wyjątkowo zły pomysł. Nie dość, że zatruwamy sobie życie poprzez zapchane rury, to jeszcze przyciągamy nieproszonych gości. Lepiej zastanówmy się dwa razy, zanim wrzucimy coś do toalety. Warto pamiętać, że każda, nawet najmniejsza zmiana, może mieć duże znaczenie dla nas i naszego otoczenia.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Artykuły

Blog

Reklama
ding ad-box placeholder

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Dino, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge
Ding website logoKorzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright by INTERIA.PL 1999-2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.