• Logo
  • Warszawaul. Mazowiecka

Czym się kierować podczas wyboru komputera dla dziecka?

Warto dobrać sprzęt tak, by spełniał wszystkie wymogi bezpieczeństwa, a jednocześnie umożliwiał uczniowi korzystanie ze wszystkich dobrodziejstw technologii. Czym się zatem kierować podczas wyboru komputera dla dziecka?

Co dla ucznia: laptop czy komputer stacjonarny?

Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety, jednak w przypadku wyboru komputera dla dziecka należy się szczególnie pochylić nad tą kwestią. Dzieci z reguły nie potrzebują sprzętu, który można bez trudu przenosić z miejsca na miejsce. Mobilny laptop sprawdzi się zatem bardziej u starszych uczniów czy studentów; młodszym dzieciom lepiej zapewnić dostęp do komputera stacjonarnego. Ułatwi to nie tylko dbanie o sprzęt – komputer nie będzie przenoszony, co minimalizuje ryzyko mechanicznego uszkodzenia – ale pomoże również kontrolować czas, jaki dziecko spędza przed ekranem.

Komputery stacjonarne to także swoista inwestycja na przyszłość. Możliwości techniczne laptopów są niestety ograniczone, w tej kwestii komputer stacjonarny sprawdzi się o wiele lepiej. Przestarzały sprzęt można bowiem rozbudować lub wymienić w nim określone komponenty i w ten sposób unowocześnić komputer zgodnie z postępem technologicznym.

Sprawdź oferty sprzętów RTV/ AGD w gazetce!

Komputer do nauki czy... gier?

Przy dobrym użyciu technologia jest w stanie nie tylko ułatwić naukę, ale również zapewnić rozrywkę. Szczególnie chętnie skorzystają z tego dzieci – oczywiście w wolnym czasie, a ponadto przy grach dostosowanych do wieku. Warto zatem zwrócić uwagę na parametry wybranego komputera, aby spełnił on techniczne wymagania popularnych gier. Nieprzekonanym przypominamy, że gry wideo także mogą pełnić funkcję edukacyjną. Gry komputerowe silnie stymulują mózg, uczą podejmowania decyzji i logicznego myślenia, ponadto rozwijają refleks, wyobraźnię przestrzenną czy zdolności komunikacyjne lub interpersonalne. Ważne jest jedynie, by rodzic umiał podsunąć dziecku te gry, które rzeczywiście wpłyną na umiejętności dziecka – przydatne zarówno w szkole, jak i w życiu codziennym.

Komputer dla dziecka: tani czy wydajny?

Na szerokim rynku urządzeń elektronicznych na szczęście łatwo znaleźć kompromis pomiędzy ceną a wydajnością sprzętu. Komputer przeznaczony dla dziecka nie musi przecież mieć specjalistycznej karty graficznej czy najpotężniejszego procesora. Bez trudu znajdziesz zatem wydajny sprzęt z optymalnej półki cenowej. Pamiętaj tylko, że komputer to jeszcze nie wszystko. Do nauki czy zabawy potrzebny będzie jeszcze odpowiedni monitor (najlepiej z technologią redukcji niebieskiego światła, która ochroni oczy dziecka), mysz i klawiatura w rozmiarach dostosowanych do dłoni najmłodszych, a także – w zależności od potrzeb – drukarka, głośniki lub inne urządzenia.
 

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

  • Komputer
  • Back to school
  • Powrót do szkoły
  • Laptop
Gazetki

Gazetki wybrane dla Ciebie

Hity tygodnia w POLOmarketPOLOmarket
30 września - 6 października 2020
Gazetka POLOmarket
Przygotuj dom na jesień z Agatą Agata
29 września - 10 października 2020
Gazetka Agata
Impreza niskich cen w Carrefour Carrefour
29 września - 3 października 2020
Gazetka Carrefour
Dni bohatera domu w Leroy MerlinLeroy Merlin
16 września - 6 października 2020
Gazetka Leroy Merlin
Od czwartku w KauflandzieKaufland
1 - 7 października 2020
Gazetka Kaufland
Ogrzewanie w CastoramieCastorama
23 września - 11 października 2020
Gazetka Castorama
Sezon jesień-zima w Rossmannie! Rossmann
1 - 15 paź 2020
Gazetka Rossmann
Sekretny ogród w Black Red WhiteBlack Red White
10 wrze - 8 paź 2020
Gazetka Black Red White
Katalog LidlLidl
28 wrze - 3 paź 2020
Gazetka Lidl
Katalog Castorama 2020Castorama
24 cze - 31 gru 2020
Gazetka Castorama
Katalog sklepu online LidlLidl
7 wrze - 30 lis 2020
Gazetka Lidl
Dni bohatera domu w Leroy MerlinLeroy Merlin
16 wrze - 6 paź 2020
Gazetka Leroy Merlin

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Tesco, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge